10 ознак того, що з цим чоловіком у вас складеться міцна сім’я
Психологія

10 ознак того, що з цим чоловіком у вас складеться міцна сім’я

І кохання в цьому списку, на жаль, не на першому місці, тому що для довгих стосунків важливі інші якості. Розбираємось у питанні разом із психологом.

1. Поряд з ним ви почуваєтеся в безпеці

Базова потреба кожної жінки мати можливість повністю розслабитися і повністю довіритися своєму майбутньому чоловікові. Ви відчуваєте, що з ним можна і у вогонь, і у воду, і в розвідку? Погоджуйтесь на пропозицію руки та серця. Якщо чоловік постійно вас підводить, кидає, ображає, обманює, періодично зраджує чи піднімає руку, але потім дуже солодко вибачається, це перша ознака ненадійності. Фразу «жінка любить вухами» чоловіки знають назубок. Тому всі невдахи, бабії, альфонси та тирани активно користуються цією жіночою слабкістю. Настійно не рекомендую виходити заміж за людину, яка так поводиться. Зверніть увагу на реальні вчинки.

2. Чоловік готовий брати на себе відповідальність

Якщо створити сім’ю хочете тільки ви, то будьте готові, що й відповідальність буде теж на вас: все життя вам доведеться тягнути на своїх тендітних плечах і чоловіка, і дітей, і його батьків, і кредит з іпотекою. Тому вірний показник того, що сім’я складеться, – це палке бажання чоловіка стати вашим чоловіком. Ідеальний варіант – коли він сам, без додаткової мотивації, починає розмову про весілля. Але будьте пильні! Є окрема категорія чоловіків-мрійників, які все закінчуються на рівні красивих слів про майбутнє.

3. Ви почуваєтеся бажаною

Інтимні стосунки не повинні бути вирішальним фактором при виборі супутника життя. Але ця сфера все ж таки є однією з ключових. Якщо вам не хочеться один одного торкати, обіймати, цілувати, то чим ваша пара відрізнятиметься від звичайних друзів чи співмешканців? Сексуальне тяжіння відбувається фізично. Це гормони та флюїди, які підказують нашому організму, що з партнером є шанс створити здорове потомство (закон працює, навіть коли ви вийшли з репродуктивного віку). Вам важливо відчувати себе привабливою, інакше з часом може виникнути потреба шукати це почуття на боці. А такі пригоди не сприяють зміцненню сімейних зв’язків.

4. Вам є про що поговорити

Згодом пристрасть вщухає. Це факт. Тому, якщо вас стримують лише бурхливі інтимні стосунки, цього не вистачить. У світовій статистиці більшість розлучень припадає на період після свят та відпусток. Чому існує така тенденція? Під час відпочинку чоловік та дружина багато часу (іноді 24 години на добу) проводять разом. І в ці моменти вони можуть усвідомити, що зовсім не знають один одного і, що найжахливіше, не хочуть дізнаватися. Вони можуть зрозуміти, що не цікаві один одному як особи. Тож будьте певні: тривалі душевні бесіди здатні створити справжнє диво і зблизити вас на довгі роки. Якщо вони є у ваших стосунках, можете поставити собі величезний плюс.

5. Ви з одного соціального шару

Багато дівчат зі звичайних сімей мріють одружитися з мільйонером, навіть не здогадуючись про те, що такий шлюб буде для них серйозним випробуванням. Сумно, але факт: у реальному житті Попелюшка з принцом не вживаються, як і Аладдін з Жасмін. Усі казки закінчуються весіллям, але далі настає реальне життя. Якщо ви з потенційним нареченим народилися і виросли в кардинально різних культурах, менталітетах, соціальних верствах, то всі ваші сварки, швидше за все, переходитимуть на образи та взаємні закиди. Просто тому, що ви реально люди із різних світів. Однак, якщо ви з чоловіком одного поля ягоди, то шансів на «жили вони довго і щасливо» у вас набагато більше, ніж у пар, які пишаються своєю несхожістю.

6. Ви не намагаєтесь один одного змінити

Якщо вже на початкових етапах стосунків у вашій голові вибудовується грандіозний план з розбудови особистості свого залицяльника, то щасливого шлюбу чекати не варто. Справа в тому, що чоловіки завжди вважають, що їхня жінка не зміниться, а жінки, навпаки, впевнені в чоловічих змінах. Але й ті, й інші не праві. Вам заздалегідь варто подумати, чи готові ви прожити все життя з цією людиною — такою, якою вона є зараз. Зміни можуть відбутися, а можуть і не відбутися. Знаєте, як чоловіки називають дружин, яким постійно щось не подобається? Правильно, “пилка”. Щоб не стати буркотливою тіткою в бігудях та засмальцьованому халаті, переконайтеся, що хоча б базові якості партнера вам підходять.

7. Ви уявляєте його батьком своїх дітей

Не важливо, чи є у вас діти і чи плануєте їх у принципі. Материнський інстинкт підкаже вам, чи варто пов’язувати свою долю з цим кавалером. Ви можете уявити, як наречений поводитиметься під час вашої вагітності? Чи переживе він токсикоз та гормональні сплески? Чи не боїтеся, що він втече, як тільки побачить вас, не виспану, без макіяжу і з плямами дитячої каші на одязі? Ви можете уявити, що цей чоловік виховує ваш найдорожчий скарб? Якщо зараз ваша підсвідомість малює радісні картинки спільних прогулянок та ігор — це вірний знак, що сім’я має точно вийти щасливою.

8. У вас є спільні цінності

Зазвичай жінки переживають, що з чоловіком немає спільних інтересів, бо подруги, батьки, психологи говорили про те, наскільки це важливо. Насправді, це не зовсім так. Припустимо, ви любите вишивати, а чоловік дивитися футбол. Захоплення різні, але міцна сім’я може вийти. За умови однакових цінностей. Якщо, наприклад, чоловік на чільне місце ставить традиції, а жінка — свободу, то на практиці ця сім’я зруйнується дуже швидко. Тому що він вимагатиме, щоб дружина сиділа вдома та виховувала дітей, а вона хотітиме кар’єри та самореалізації. У цій ситуації ніхто не винен, просто різні цінності диктують свій розвиток стосунків. Погодьтеся, про такі речі краще відразу домовитися одразу, ніж потім один одного звинувачувати та підминати під себе.

9. Ви його поважаєте і ним пишаєтесь

Чоловік може бути набагато вищим або нижчим, молодшим або старшим, мати непрестижну роботу або поганий характер — це все абсолютно не важливо, якщо вас це влаштовує. Однак, якщо ви соромитеся показуватися разом на людях, бувати в одній компанії, то це серйозна нагода задуматися, чи готові ви з цим чоловіком будувати шлюб. Спільне майбутнє – це не рік і не два, а в ідеалі все життя. У вас будуть сварки та будуть моменти сумнівів у своєму виборі. Це нормально. Але якщо ви поважаєте свого чоловіка, якщо ви ним пишаєтесь і захоплюєтеся, то це будуть ті самі зачіпки, той самий клей, який стримає вашу пару від розпаду у важкі моменти.

10. Ви одне одного любите

Це здається очевидним, що багато хто навіть не вдумується в його глибинний зміст. Адже кохання — це не «він такий гарний і щедрий», це коли ви поважаєте його, хоча знаєте, що він не правий. Коли ви не питаєте: “А ти мені що?”, а просто робите щасливим свого чоловіка. Коли ви з ним беззастережно щасливі, коли вам разом краще, ніж окремо. І не в якійсь одній сфері, а в усіх. Запам’ятайте: кохання з першого погляду не буває. Тому, перш ніж ви полюбите один одного, має пройти час. Коли ви побачите його реальні негативні та позитивні якості, коли спадуть рожеві окуляри закоханості, тоді ваш вибір буде не емоційним, а усвідомленим. І лише тоді у вас складеться по-справжньому міцна родина.

За матеріалами