12 ознак того, що ви зустрічаєтеся з емоційно зламаним чоловіком
Психологія

12 ознак того, що ви зустрічаєтеся з емоційно зламаним чоловіком

Ми всі проходимо через безліч випробувань протягом усього життя, проте, якщо жінки, як правило, розповідають про свій біль, то чоловіки воліють мовчати. Деякі боятися здатися слабкими, інші – вважають, що «чоловіки не плачуть», а тому звикли все тримати в собі.

Не бійтеся і не цурайтесь таких партнерів: швидше за все, у такої людини щось сталося, що стосувалося конкретної частини життя; проте це не означає, що з ним щось не так. Зазвичай чоловіки, яких вважають «зламаними», взагалі не усвідомлюють, що вони такі. Адже у кожного з нас є проблеми, і ми вирішуємо їх по-своєму. Не всі та не відразу, не всі – з однаковим успіхом, але ж ми не боги, а тому наївно було б очікувати досконалості і бездоганності у всьому.

Дійсно, коли чоловік зломлений і травмований у минулому – це вгадується. У одних – явно, у інших – по малопомітних ознаках. Важливим є те, що біль і страждання не зломили його остаточно, а навпаки – зробили таким, яким є зараз. І це гідно тільки похвали і захоплення: чоловік вистояв, став сильнішим, мудрішим і витривалішим.

Ось дванадцять ознак, що чоловік, з яким ви зустрічаєтеся, був зломлений:

1. Йому не вистачає впевненості в собі.

Коли людині довелося бути зламаною, це залишає слід дуже надовго. І в першу чергу страждає впевненість в собі. Такий чоловік не вірить в свої здібності, досить критично дивиться на майбутнє, часто переживає, що про нього скажуть або подумають.

Він вважає, що жінки, які хочуть бути з ним, заслуговують набагато кращого. Як результат – намагається догодити, заслужити любов, або, навпаки, всіляко іронізує над почуттями, щоб знову не пережити біль і страждання.

2. Він намагається все контролювати.

Зломленим людям чогось не вистачає всередині, тому вони турбуються і тривожаться набагато більше, ніж інші. Щоб якось заспокоїтися – намагаються контролювати все і всіх. Це приносить ілюзію, що вони можуть спрогнозувати щось погане, щоб попередити.

Найсумніше полягає в тому, що такі чоловіки починають контролювати тих, кого люблять. З благих намірів, але від цього нікому не легше. Ось чому дівчині, яка зустрічається з такою людиною, необхідно стежити за тим, щоб він її підсвідомо не перетворив у свою іграшку. Він буде любити і піклуватися, але – позбавить волі. У таких стосунків немає майбутнього.

3. Він дистанціюється від вас, не усвідомлюючи цього.

Коли людині боляче, він або вона зроблять все, щоб цього більше не повторилося. А значить – постарається триматися від людей на такій відстані, щоб вже не могли нанести удар.

Слід зазначити, що чоловік, який так чинить, щиро навіть не здогадується про це. Це його природна реакція, і відбувається на рівні інстинктів. Так що здогадатися про те, що відбувається можна лише по ледь вловимих ознаках. Дистанціювання – це його захист, його спроба «переписати життя», щоб не постраждати ще раз. Нерідко він може так «захопитися», що навіть повністю розірве зв’язок. Такий варіант здається зломленій людині більш щадним, ніж вразливість і відкритість. Ризикувати він більш не має наміру, але ж любов – це завжди ризик…

4. Він боїться відкриватися і працювати над стосунками по-справжньому.

Бути зламаним означає мати сумний досвід, коли людина намагалася, вірила, викладалася на всі 100%, а все закінчилося розчаруванням і болем. Ось чому він вирішив, що більше такого не повториться – він буде обережніше. В результаті складається ситуація, що ви працюєте над стосунками, викладаєтеся, а він – упівсили. Це не означає, що він не любить або не дорожить ними – просто боїться повторення попереднього сценарію. Він стримується і ховає свої справжні почуття і наміри, він придивляється і прислухається, він думає…

Насправді такий чоловік просто боїться ще раз віддати все, і отримати ніж у серце. Адже тоді, як йому здається, вже не залишиться сил на те, щоб любити і жити далі.

5. Він легко здається.

Коли чоловік легко здається, це означає, що його дуже часто підводили і зраджували в житті. Саме тому він вирішив, що нічого доброго ні від кого і ні від чого чекати не доводиться, а розраховувати можна тільки на себе. Йому легше так думати, йому легше так жити. Йому здається, що це вбереже його в майбутньому.

Ось чому, коли щось не працює, він просто здається. А вже придумати тисячу відмовок, чому, щось неможливо або не має сенсу, це те, в чому зломлені люди – справжні майстри.

6. Йому складно відпускати.

Ті чоловіки, які були зламані, зазвичай тримаються за те, що слід відпустити, занадто сильно і занадто вперто.

Ось чому всі ваші сварки вони будуть прокручувати в голові незліченну кількість разів. Згадувати старі образи, хто кому і як сказав, мусолити це і рефлексувати… Такий підхід може вбити досить небезпечний клин між вами.

7. Він дуже обережний.

Через все, що йому довелося пережити, такий чоловік став дуже обережним. Йому здається, що колись він був аж надто безтурботним, за що і поплатився. Насправді, він обережний, як ніхто інший, так як знає, що втратити те, у що вірив, дуже боляче. І ще раз пройти через це – він не витримає…

8. Він надає перевагу самотності.

Зломленій людині дуже непросто справлятися з емоціями, а ще складніше – говорити вголос про те, що відчуває і про що переживає. Тому вона вкрай рідко озвучує ці речі.

Коли у такого чоловіка щось трапляється в житті, закривається і вважає за краще переживати все в поодинці.

9. Він не дає іншим людям другого шансу.

З цим доведеться змиритися: якщо ви зробите помилку (а всі ми люди, і – помиляємося), то другий шанс – зломлений чоловік вам не дасть. І зовсім не тому, що він безсердечний або жорстокий. Справа в іншому: така людина обпекся на молоці, тому дме навіть на воду. Це означає, що ви, швидше за все, попрощаєтеся. Можна скільки завгодно сперечатися про те, наскільки це неправильно, але вже такий він.

Такий чоловік дає людям рівно один шанс. Якщо ви не виправдали довіри, заподіяли біль – це кінець стосункам.

10. Він не любить говорити про минуле.

Коли справа доходить до розмов про минуле, зломлена людина всіляко уникає таких тем. Вона не хоче розкриватися і не дозволяє іншим аж надто відверто «лізти» в душу. Це її лякає і насторожує.

Все те, що болить і саднить досі – це виключно її проблема, і стороннім – вхід заборонено.

11. Йому нелегко довіряти.

Зломлена людина вже не може довіряти іншим людям вільно і легко. Він дуже довго придивляється і прислухається до людей, перш ніж підпустити ближче. Якщо хочете, щоб він вам довіряв – доведеться почекати.

Просто так увійти в його життя і очікувати, що він відкриється перед нами на другий день – неможливо. Так що необхідно набратися терпіння і не тиснути на нього.

12. Він постійно порівнює себе з іншими.

Така людина вже ні в кому, в тому числі – в собі, не впевнена. Ось чому порівнює себе з іншими людьми практично постійно.

Чоловік не вірить, що дійсно хороший для когось, тому так важливо зрозуміти, де знаходишся в даний момент і «чи відповідаєш». Дорікати зломленого чоловіка в цьому і тим більше – висміювати, означає підірвати його довіру остаточно. Залишається один вихід: любити і підтримувати.

За матеріалами