Чому ваш чоловік задивляється на інших жінок (чоловіча версія)
Психологія

Чому ваш чоловік задивляється на інших жінок (чоловіча версія)

Уявіть собі картинку: ви сидите з вашим хлопцем або чоловіком в улюбленому ресторані, насолоджуєтеся вечерею і бесідою, і тут повз вашого столика проходить фатальна жінка. І ви з жахом помічаєте, як ваш коханий моментально повертає голову в її напрямку, просто сканує красуню очима з голови до ніг, затримуючи погляд на її «цікавих» вигинах фігури.

Вас немов струмом пробиває. Просто розриває від емоцій: ревнощі, гнів, біль, страх і невпевненість. В голові проносяться ураганом тисячі думок: «Він засліплений її красою і хоче її? Він вважає, що вона набагато красивіша, ніж я? Я більше не приваблюю його?»

Знайома ситуація? Думаю, що так, бо рано чи пізно її переживає майже кожна жінка.

Не будемо обманювати себе і подивимося правді в очі. Так, дійсно, чоловіки дивляться на інших жінок.

І якщо вже зовсім чесно – такі абсолютно всі чоловіки. Так чинить не тільки ваш коханий, не тільки самотні чоловіки, шахраї, бабії, але абсолютно всі.

Розповім про себе. Зустрічаюся зі своєю коханою вже близько 4 років. Я люблю і просто обожнюю її. Дійсно хочу провести з нею все своє життя. Навіть не можу собі уявити, щоб зрадив, назавжди вбивши її довіру. Але при всьому цьому, не можу залишитися байдужим, коли повз нас проходить інша жінка. Обов’язково оглянусь і подивлюся. Не можна сказати, що це обов’язково повинна бути жінка певного типу, який мені подобається. Ні. Будь-яка. Це закладено в моїй чоловічій природі. І, повірте, що я такий – не один.

Це абсолютно нормально для чоловіків – дивитися на інших жінок.

І це теж абсолютно нормально, коли ваша жінка так спалахує і емоційно реагує, коли ловить ваш погляд, що ковзає по інший.

Природно, що виникає закономірне питання: «Чому ж чоловіки задивляються на інших жінок? Що це означає, коли так регулярно робить ваш хлопець або чоловік?»

Дозвольте пояснити…

Що означає, коли він дивиться на інших жінок

1. Він вважає, що вона фізично приваблива.

2. Коли він бачить її, то в мозку відбуваються миттєві хімічні процеси: виділяються допамін і серотонін, викликаючи сплеск радості і задоволення.

3. Якась його частина хоче володіти цією жінкою або задається питанням, як було б здорово зробити це, але якимось безневинним і нешкідливим способом. Це точно так само, як жінок сексуально приваблюють Дензел Вашингтон або Ченнінг Татум. Але це абсолютно нормально, і не означає, що у них з цими акторами будуть стосунки або вони всерйоз думають про це.

4. В альтернативному Всесвіті, де він був би одиноким, він би вибрав цю жінку в якості сексуальної партнерки.

Що НЕ означає, коли він дивиться на інших жінок

Що він вважає її більш привабливою, ніж вас.

Що він не любить вас.

Що він не відчуває себе щасливим з вами.

Що ви не задовольняєте його.

Що ви є для нього менш _ (привабливою, худою, сексуальною, люблячою, привабливою та інше).

Що ви повинні злитися на нього або засуджувати цю жінку-спокусницю (на ваш погляд), або сумніватися в собі, що недостатні хороші.

Що він не впевнений у своїх намірах і стосунках з вами і з легкістю проміняє на іншу.

Що ваші стосунки вже приречені.

Насправді його погляд означає не більше ніж те, що він визнає і цінує красу в усіх її проявах.

Чому чоловіки дивляться на інших жінок

Для чоловіків сексуальне бажання і емоційний зв’язок – це не одне і те ж. Зізнаюся, нас можуть притягувати на фізичному рівні інші жінки. Жінки, з якими у нас немає ніякого емоційного зв’язку або хоч краплі сумісності. Така вже наша природа: ми можемо бути по вуха закохані в вас, і все одно будемо… дивитися на інших жінок. І з цим нічого не поробиш.

Чоловіка, швидше за все, привертає новизна. Ми на підсвідомому рівні тягнемося до чогось нового і незвіданого. Нас дійсно приваблюють різні жінки своєї «різницею»: рисами, типами статури, манерою рухатися.

Це всього лише – результат еволюції людини. Жінка природою була запрограмована на те, щоб стати дружиною, матір’ю, виховувати потомство, а чоловік – на передачу своїх генів шляхом «посіву свого насіння» якомога частіше і більше. Ви могли б сказати, що ми просто запрограмовані на те, щоб постійно перебувати в пошуку, куди б «кинути ще насіння».

Насправді, коли ми дивимося на інших жінок, це не означає, що це наш особистий вибір, і ми вирішили проміняти свою кохану на іншу партнерку. Це всього-на-всього біологічний інстинкт. І включається він ще до того, як включається механізм аналізу і прийняття рішень.

До речі, ці природні чоловічі реакції ще й «підігрівають» засоби масової інформації і реклама, які стали занадто «сексуалізованими».

Куди не глянь навколо – нас оточують сексуальні образи. З їх допомогою нам намагаються нав’язати думку, що ми повинні купити щось у виробника – починаючи від автомобіля або одеколону і закінчуючи чизбургерами. При цьому всі моделі в рекламі ретельно відфотошоплені до якоїсь нереальної бездоганності.

Нам нав’язують ідеал «краси», якого просто не існує. Він штучний (звичайно, це викликає у звичайних жінок почуття невпевненості та інше, але це вже інша тема розмови).

Коли той факт, що він дивиться на інших жінок, стає проблемою

У той час як для будь-якого чоловіка є нормальним задивлятися на інших жінок, захоплюватися ними і навіть щось там собі фантазувати, існує грань, яку зрілий і цілеспрямований чоловік ніколи не переступить.

Одна справа – просто дивитися, а інша – витріщатися на цю жінку. Ось це вже дійсно образливо і прикро для його супутниці. Як я вже зазначав раніше, ми не можемо контролювати свої миттєві реакції, викликані природним інстинктом, які випереджають аналіз і здатність щось вирішувати, коли бачимо привабливу жінку. Але коли цей момент проходить, то ми миттєво «повертаємо» свою увагу тій жінці, яку любимо і якій щиро віддані.

А ось коли чоловік відверто вирячився на іншу жінку, дозволяє собі якісь недоречні коментарі, дотики і відкрито фліртує – це вже тривожний сигнал.

Тим самим він проявляє неповагу до своєї коханої і одночасно демонструє, що він недостатньо зрілий, або не поважає вас (або жінок в цілому). Те, що його абсолютно не хвилює, що ви при цьому відчуваєте – не обіцяє нічого хорошого в майбутньому.

Чому ви не помічали раніше цього погляду?

Часто той факт, що чоловік задивляється на інших, стає проблемою лише через час після того, як почалися стосунки. Найчастіше – через рік або трохи більше. Коли неухильно котиться до заходу чарівна «фаза медового місяця».

Перше ж припущення, яке приходить вам в голову – про те, що пристрасть і потяг партнера почали згасати, і він дивиться на всі боки в пошуках нових варіантів. Але це не обов’язково відповідає істині.

Є, щонайменше, дві причини, чому це не так, і ваш партнер не втратив до вас інтерес.

З одного боку, на ранніх стадіях любовних стосунків ми буквально «паримо від любові». У нашому мозку відбуваються неймовірні хімічні процеси і утворюється чарівний «коктейль любові», варто нам тільки побачити або подумати про нашу партнерку. Для багатьох чоловіків цього достатньо, щоб забути про все на світі і навіть про природні інстинкти, які змушують дивитися на всі боки.

З іншого, під час цієї «квітково-цукеркової» фази любові обидва партнери схильні ідеалізувати один одного, не помічаючи якихось звичок або поведінки, які могли б їх дратувати. Тому, навіть коли ваш партнер із захопленням дивиться на красиву жінку, ви настільки захоплені ним, що навіть не помічаєте, що відбувається або підсвідомо блокуєте думки про це.

Але через рік-два, а іноді – три, «медові» стосунки закінчуються, і любов переходить в нову фазу розвитку. І це змінює наше сприйняття партнера, те, як ми реагуємо на його поведінку або недоліки.

До вашого чоловіка повертаються з колишньою силою його інстинкти мисливця, і він виявляє, що знову проводжає поглядом кожну привабливу жінку, яку зустрічає на своєму шляху.

А його жінка теж негайно на це реагує і піднімає свої рожеві окуляри. Вона негайно помічає ці погляди на інших жінок, і, якщо її в минулому зраджували або обманювали, вона буде відчувати недовіру, біль і невпевненість.

Я проходив це на власному досвіді. Протягом перших двох років я був настільки закоханий в свою дівчину, що абсолютно не помічав нікого навколо. Це відбувалося зі мною вперше в житті, і це дивовижні почуття і час.

Але коли чарівна пристрасть почала потроху спадати, що є цілком природним процесом у стосунках, я знову почав дивитися на інших жінок. І зовсім не тому, що був захоплений ними або втратив інтерес до своєї коханої. Все пояснюється набагато простіше: це все – хімічні процеси в мозку. Ми перейшли до нової фази наших стосунків, і динаміка їх розвитку, природно, змінилася для нас обох.

До цього моменту наш любовний роман був простим і легким, так як ми були дуже захоплені одне одним, нас просто несло хвилями цього бурхливого океану любові. Але так не може тривати вічно: стосунки переходять в нову стадію.

І для того, щоб вони перейшли через цей непростий момент, потрібні чесність, відкритість і обопільне бажання працювати над стосунками.

Як впоратися з тим, що ваш улюблений задивляється

1. Не придумуйте припущень.

Якщо ви помічаєте, що ваш коханий дивиться на інших жінок, не вкладайте в цей факт дуже багато. І тим більше – не малюйте в голові страшні картинки зради.

Погляд – це не зрада. Пам’ятайте про те, що він любить і піклується про вас. Про те, що він вам відданий і все ще привабливий для вас і коханий.

Згадайте: з усіх жінок на Землі він вибрав саме вас.

2. Живіть реальними очікуваннями, а не картинками з мелодрам.

Коли ми вибудовуємо занадто високі стандарти і очікуємо мало не зірок з неба, то нас неминуче чекають розчарування, образа, гнів, почуття, що він не виправдав наших сподівань.

Якщо ви дозволите цим почуттям опанувати вами – це кінець стосунків. І перемоги в цьому не буде. Постраждаєте і ви, і ваш партнер.

Ви повинні розуміти природу чоловіка й його сексуального потягу. Вони закладені в ньому ще на зорі розвитку людства. У світі багато красивих жінок, і ви не єдина, кого ваш партнер вважає привабливою. Прийміть це як даність і не чекайте, що він не подивиться ніколи ні на одну жінку, крім вас.

3. Не приховуйте нічого, розкажіть йому про свої почуття.

Коли ваш партнер проводжає захопленим поглядом красиву жінку і це доставляє вам біль, змушує відчувати себе нещасною і злить, скажіть йому про це. В цьому немає нічого поганого.

Це нормальна практика комунікації двох люблячих людей. Чесно розкажіть йому, що ви відчуваєте, але не звинувачуйте, не соромте і не засуджуйте його. Просто поговоріть – це зовсім не складно.

4. Встановіть розумні межі.

Якщо партнер цінує ваші стосунки і готовий працювати над ними, він буде готовий разом з вами встановити розумні межі, які підуть тільки на користь. Він постарається докласти всіх зусиль, щоб не дивитися на інших жінок занадто довго, часто або нахабно.

Він постарається, щоб ви не відчували себе незручно (або інша жінка, якщо вже на те пішло).

А найголовніше – він своїми словами і діями завжди буде підтверджувати, що любить вас і піклується, що відданий, і ви його приваблюєте точно так же, як на початку ваших стосунків.

Всі ми потребуємо любові і емоційного контакту, всі ми хочемо бути щасливими. І чоловіки – не виняток.

Багато культурних міфів та усталених стереотипів змушують нас повірити в те, що чоловіки є емоційно нечутливими типами, якими керують виключно сексуальні інстинкти. Але це не правда. Правда полягає в тому, що ми, чоловіки, потребуємо близькості, любові і прихильності точно так же, як і жінки.

Зрілий і самодостатній чоловік прекрасно знає про це і живе за цим принципом. Він розуміє, що емоційний і духовний зв’язок значать набагато більше, ніж «зв’язок-одноденка».

Він знає, що сеkс стає більш глибоким і приносить більше радості і задоволення, коли у них з партнеркою – обопільний міцний емоційний зв’язок. Він не заперечує свої природні імпульси, але і не дозволяє їм взяти над ним верх.

Його любов і повага до вас – у сто крат сильніші природних інстинктів. Так, він дивиться на інших жінок, але при цьому намагається не зачепити ваших почуттів і поводиться гідно, не дозволяючи собі зайвого.

Перш за все, він намагається показати вам, що для нього найголовніша людина і пріоритет – це ви. Що він дуже сильно любить вас і піклується. Що з усіх прекрасних жінок, яких він зустрічав і зустрічає на своєму шляху, він вибрав свою єдину – вас. І тільки вас. І це дійсно багато про що говорить і важливо, чи не так?

В будь-якому випадку, якщо ви любите цього чоловіка і хочете, щоб він був вашим, то чи не все одно на кого він подивився?

Чи знаєте ви, що це абсолютно нічого не означає для нього, і що його любов і тяжіння до вас зовсім не залежать від того, що поруч пройшла більш красива жінка?

І це правда.

Коли ви щиро любите свого чоловіка, і він це відчуває і відповідає взаємністю, то скільки б прекрасних жінок не було на нашій планеті, його погляд буде спрямований тільки на вас.

За матеріалами