6 тонких ознак того, що стосунки закінчені (навіть якщо ви все ще сподіваєтеся на краще)
Життєві поради

6 тонких ознак того, що стосунки закінчені (навіть якщо ви все ще сподіваєтеся на краще)

Так, це може здатися дуже несправедливим, але це життя. Воно, на жаль, таке, яке є. Всі ми росли на казках, які, як правило, закінчувалися словами «та вони жили довго і щасливо». Але чим більший життєвий досвід ми отримуємо, тим більше усвідомлюємо, що коли справа стосується справжніх стосунків, найчастіше все відбувається зовсім не так, як в казках.

Ви можете любити когось до божевілля, але це не гарантує того, що ви проведете з цією людиною все життя. Так, любов – це необхідна основа довгострокових і повноцінних стосунків, однак ми, як правило, забуваємо про те, що це ще не все.

Любов може настільки сильно затуманити погляд, що ми просто не побачимо найтонші тріщини, які поступово повзуть по гладі наших стосунків, і як відколюються шматки…

Ми починаємо думати, що для цього просто потрібно намагатися трішки більше. Що ми повинні любити трішки сильніше. Що повинні частіше йти на компроміси, ніж раніше. Що варто ретельніше і довше приховувати те, що турбує. Що якщо нам боляче, то ми повинні терпіти цей біль трішки краще. І тоді рано чи пізно все буде просто чудово. А як інакше?

І ми продовжуємо це робити до тих пір, поки тихі тривожні дзвіночки не перетворюються в гучні сирени. Ми відчуваємо, як наше серце розлітається на дрібні осколки. Розуміємо, що все скінчено, і ми залишилися зовсім одні… знову.

Але якщо ви зможете вчасно помітити перші ознаки того, що стосунки наближаються до завершення, то можливо – лише можливо! – ви зможете «перезавантажити» їх, почавши з чистого аркуша.

Ці ознаки дозволять вам проаналізувати те, що могло піти не так, пильно вдивитися в самих себе і партнера, і взяти, нарешті, долю у власні руки замість того, як безпорадно спостерігати, як ваше життя котиться під укіс.

Сенс цього процесу в зміні погляду на стосунки і в переході до активних, а не пасивних дій, щоб у відносин з’явилося більше шансів на виживання.

1. Ви більше не спілкуєтеся, як раніше.

І під «спілкуванням» варто розуміти не черговий обмін фразами, а справжні розмови про життя, про те, у що і чому ви вірите, про те, що ви відчуваєте.

Задайте собі одне просте запитання: як часто ви розмовляєте один з одним про повсякденне життя? Про те, як пройшов день. Що трапилося на роботі. Який козел начальник, і як ви від нього втомилися. Куди б вам з’їздити у відпустку… Про ваших друзів, колег, сім’ї та один в одного, але найголовніше – про свої почуття.

Повноцінне і осмислене спілкування лежить в основі будь-яких міцних стосунків, включаючи стосунки з власною душею.

Повноцінне спілкування дозволить вам пізнати по-справжньому ту людину, з якою ви живете пліч-о-пліч, і зрозуміти, в кого вона виросла і перетворилася за весь час ваших стосунків. Інакше ви будете намагатися взаємодіяти з людиною, якою вона була колись, на початку відносин, навіть якщо її насправді вже давно немає.

Досить проводити вечори за мовчазним переглядом серіалів. Настав час говорити про те, що дійсно важливо.

2. Ви перестаєте торкатися коханої людини так, як раніше.

Мова не про сеkcуальні близькості – з цим якраз у вас все може залишатися цілком непогано аж до самого розлучення. Мова саме про дотики.

Ми дуже часто висловлюємо свою любов і прихильність за допомогою простих і швидкоплинних дотиків – наприклад, коли беремо кохану людину за руку, торкаємося до її спини або шиї, гладимо по голові, обіймаємо, цілуємо в щічку, гладимо по нозі та інше. Ці крихітні прояви любові й ніжності часто можуть означати куди більше, ніж ціла ніч бурхливих утіх.

Кожний швидкоплинне дотик між вами створює ще одну ниточку, зміцнюючий зв’язок, і сприяє обміну енергією.

У міру того, як ми краще пізнаємо один одного, вогонь пристрасті, раніше схожий на лісову пожежу, перетворюється в тепле і затишне полум’я домашнього каміна, яке не обпалює, але прогріває до мозку кісток. Але якщо торкаючись до партнера і гладячи його/її по голові, ви вже нічого не відчуваєте, то це безперечно є одним з ознак того, що зі стосунками щось не так.

Люблячий дотик може зцілити багато душевних ран і зміцнити стосунки. Навіть на гітарі або піаніно не можна грати, не пестячи пальцями струни або клавіші. Хіба не так?

3. Ви відчуваєте байдужість.

Погляньте на емоційну сторону ваших стосунків. Вони все ще сповнені емоцій? Ви радієте і сваритеся, сваритесь і миріттесь або раніше яскраві фарби вже давно злилися воєдино в щось сіре? Можливо, ви перестали конфліктувати тому, що це здається безглуздим? Чи не здається вам, що поведінка і вчинки партнера вам стали абсолютно байдужі?

Спільне життя, в якому не важливо, що робить і чим дихає друга половинка, може вбити стосунки куди вірніше, ніж запеклі суперечки.

Коли обидва партнера стають занадто пасивними, це є однією з ознак того, що ці відносини наближаються до завершення.

Так, якщо ви постійно тільки і робите , що сваритеся, це безумовно не є ознакою хороших і гармонійних стосунків. Однак якщо ви вступаєте в суперечки лише час від часу, і тільки через щось, що дійсно для вас важливо, це може навіть зміцнити зв’язок між вами.

Коли у вас пропадає бажання сперечатися, ви перестаєте цікавитися захопленнями і прагненнями партнера, це є чіткою ознакою того, що в стосунках не все гладко. Якщо ви це помітили… Що ж, прийшов час поговорити про це.

Прийшов час чесно і відкрито поговорити про те, що ви відчуваєте один до одного в даний момент. Замість того, щоб приходити до поспішних висновків і самостійно додумувати обставини, поговоріть про щось важливе, покажіть, що вам не все одно. Повірте, все може змінитися в кращу сторону куди швидше, ніж ви вважаєте за можливе, але для цього вам потрібно знову почати розмовляти.

4. Ви вже не дивитесь в очі партнера, як колись.

Подумайте ось про що… Ви все ще дивитеся партнеру прямо в очі поглядом, сповненим любові?

Якщо ви починаєте уникати прямого контакту поглядів, то це означає, що хтось із вас, а то і ви обидва чогось уникаєте. Може, партнер вам і не зраджує, але він зовсім виразно щось приховує. Це може бути гнів. Роздратування. Незадоволення. Або просто свої справжні почуття до вас.

Неважливо, що саме він тримає при собі, але якщо ви випустите з уваги цю ознаку, незабаром для порятунку відносин може стати вже занадто пізно. Ні, у вас не буде бурхливого і повного гніву розставання – ви просто мало-помалу перестанете дивитися один на одного, а після – і спілкуватися.

Зоровий контакт – це один з найбільш простих і природних засобів для зміцнення зв’язку між двома людьми.

І якщо ви заглянете в душу партнера, коли ваше серце буде сповнене кохання, то зможете зазирнути вглиб його душі. Коли ви це зробите, то зрозумієте, про що мова.

5. Ви починаєте відчувати нависаючу над вами тяжкість.

Стосунки ніколи не бувають простими і легкими весь час. Так, бувають дні, коли ви твердо знаєте, що ви – найщасливіша людина у всьому світі, і вам пощастило зустріти справжню любов. А бувають дні, коли ви гадаєте про те, чи варто ось так жити далі.

Бувають дні, коли любити можна просто і без жодних зусиль, а бувають дні, коли це здається невдячною повинністю.

Це нормально, адже ніхто не може радіти 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Однак коли відчуття тяжкості починає приходити не ззовні, а з глибин вашої душі, варто звернути на це увагу, як на знак, що вимагає негайної уваги. Воно з кожним днем ​​ставатиме сильнішим, якщо ви нічого з ним не зробите.

6. Ви відчуваєте себе самотньо навіть тоді, коли партнер поруч.

Якщо ви відчуваєте себе самотніми, нелюбимими і незахищеними навіть тоді, коли ви разом, це може бути дуже сумним почуттям.

Можливо, вам здається, що з якоїсь причини ви не можете відкрито спілкуватися з партнером? Ви боїтеся говорити про більшу частину емоцій і думок щодо стосунків і замикає їх усередині себе? Тоді слід усвідомити, що все це – одна з ознак того, що стосунки наближаються до завершення.

Сенс повноцінних стосунків зовсім не в тому, щоб один з партнерів завжди викладався на повну, а другий просто ігнорував його зусилля. Зв’язок повинен бути двостороннього доброчинним і люблячим, інакше такі відносини втрачають будь-який сенс.

Повірте, чим швидше ви почнете прислухатися до власних емоцій, тим швидше зможете подивитися правді в очі і почати діяти, виходячи з реальної, а не уявної ситуації. І коли ви розумієте, що далеко не такі щасливі у ваших стосунках, як робите вигляд, це слід сприймати, як черговий знак.

Завжди намагайтеся підходити до партнера з відкритим розумом. Ваша мета – зрозуміти його якнайкраще, а не змусити його зрозуміти вас.

І, нарешті, ви можете скільки завгодно боротися за свою любов, але якщо ви відчуваєте, що партнеру з вами дійсно не по дорозі, відпустіть його. Адже це теж прояв любові.

За матеріалами