“Не обманюй себе”: 10 ознак того, що вам потрібно розійтись
Життєві поради

“Не обманюй себе”: 10 ознак того, що вам потрібно розійтись

Перша любов – прекрасне почуття. Правда, воно не часто призводить до шлюбу. Кожному належить низка розставань. Як же зрозуміти, коли прийшов час для завершення стосунків?

1. Ви намагаєтеся переробити один одного

Навіть самого себе переробити важко, а змінити іншого – непосильне завдання. Тому тут два виходи: або намагатися бути щасливим з тим набором якостей і звичок, які є у партнера, не критикуючи його, або задуматися про припинення стосунків.

2. Ви щодня сперечаєтеся і сваритеся по одному і тому ж приводу

Це говорить про те, що ви не вмієте шанобливо обговорювати виникаючі непорозуміння, нездатні зрозуміти точку зору іншої людини. Уміння вирішувати розбіжності без образ – цінна якість для тривалих стосунків. Постійні конфлікти не вирішаться, коли ви вступите в шлюб. Навпаки, вони посиляться.

3. Образи і приниження

Коли хтось навіть жартома дає вам образливі прізвиська або заподіює фізичний біль – потрібно сказати йому про неприпустимість подібного в стосунках. Якщо людина повторює подібні дії, то вам навряд чи вдасться змінити звичку «тиснути» на інших у своєму партнері.

4. Різний життєвий досвід

Важко зрозуміти один одного людям з міста і з села. Людині, що побувала у виправних установах, і тому, хто з дитинства був оточений добрими образами і трепетної турботою батьків. Навряд чи не виникне суперечок між хлопцем і дівчиною, які належать до різних релігій. У супутники життя потрібно вибирати людину, життєвий вектор якої схожий з вашим власним.

5. Вас нічого не пов’язує, крім сильного сексуального потягу

Ви не цікаві один одному як особистості. Чи не розмовляєте по душам. Чи не плануєте загальних справ. У стосунках деградуєте, а не розвиваєтеся. Коли відносини зосереджені один на одному і більше схожі на залежність, потрібно задуматися про можливість звільнення від цієї манії.

6. Ваш друг або подруга регулярно вживають алкоголь або наркотики

Такі стосунки принесуть вам багато горя.

7. Ви намагаєтеся «врятувати» людину, принести себе в жертву, щоб їй було добре.

В цю пастку легко потрапити людині, в батьківській родині якої був батьк-алкоголік або деспотична мати. Ви помітили, що весь час виручаєте свого партнера з проблем, віддаєте його борги, платите штрафи, водите його по лікарях, вважаєте, що без вас він пропаде. Припиняйте грати в цю гру! Зверніть увагу на себе і своє життя і дозвольте «бідненькому» партнеру взяти на себе відповідальність за свою поведінку і самому вирішувати виникаючі проблеми. Там, де є жалість, немає поваги до особистості. Там, де немає поваги, не може бути міцних стосунків.

8. Ви не уявляєте партнера батьком або матір’ю ваших дітей

Так, думаєш ти про це, чи ні, але в шлюбі народжуються діти! Як дізнатися, чи варто продовжувати стосунки? Один священик дав таку пораду молодій дівчині: «Подумаєш, чи хочеш ти, щоб він став батьком, прикладом для твоїх дітей? Якщо ні, якщо це не гідний батько, тоді й не варто будувати з хлопцем серйозні стосунки».

9. У вашого партнера є інші любовні стосунки

Немає жодних гарантій, що ваш друг чи подруга в майбутньому не вчинить з вами так само – порушить обітницю вірності в період сімейної кризи. Людині, яка раз обдурила, складно довіряти. Як то кажуть, на чужому нещасті свого щастя не побудуєш.

10. Сама думка про продовження стосунків вас пригнічує

Ви все перепробували, зверталися за допомогою до мудрих людей, але стосунки все так же «тягнуть вас на дно». Можливо, настав час поставити крапку і зайнятися собою? Розширити коло свого спілкування, розвивати професійні навички, навчитися готувати нові страви або вивчити іноземну мову. Може, сходити на богослужіння до церкви? Бог створив нас, щоб в кожному дні ми шукали радість.

Поверхнево спілкуватися можна з різними людьми, для шлюбу же, для сім’ї потрібно вибрати людину, з якою у вас є взаємна повага, розуміння і позитивний вплив один на одного.

Наталія Кислова