12 ознак того, що ви втрачаєте себе у стосунках
Життєві поради

12 ознак того, що ви втрачаєте себе у стосунках

Зрілі й прекрасні стосунки – це коли два партнера йдуть по життю разом, допомагаючи рости і ставати кращою версією себе. При цьому – абсолютно не втрачаючи власної індивідуальності.

Але це – в ідеалі. Тому що іноді любов накриває нас, як океанська хвиля. Особливо – в початковому періоді стосунків. І ми зациклюємось виключно на партнерах, просто зливаємося в одне з їх думками і почуттями. Нам страшно розлучитися з ними навіть на секунду. Вона здається нам цілою вічністю…

Наука давно пояснила «хімію» цього процесу: наш мозок атакують гормони любові, ми знаходимося як під дією наркотиків. Але продовжувати в такому дусі, не даючи партнеру, та й собі теж, навіть видихнути – небезпечно. Це є ознакою співзалежних стосунків.

Не має жодного значення, якого розміру хвиля любові накрила вас, і наскільки приголомшливими є відносини. Повірте, це дійсно погана ідея – втратити свою індивідуальність в подібному вирі.

У кожного – свій шлях на Землі, який ви повинні пройти. Своя індивідуальність, тому що всі ми – унікальні. І поважаючі один одного партнери ніколи не зроблять замах на неї.

Якщо ви помітите хоча б одну із зазначених нижче ознак в ваших стосунках – пора бити тривогу. Адже це означає, що ви втрачаєте свою індивідуальність. А значить – стосунки набувають нездоровий характер:

1. Ви вже нікуди не прагнете, ні про що не мрієте.

У всіх є свої мрії та цілі. Адже кожна особистість прагне рости, розвиватися і досягати намічених цілей. Якщо ж у вас пропадає бажання навіть мріяти, і єдиною метою стає зробити щасливим свого партнера – це вже проблема.

Ви непомітно для себе перекреслили всі свої мрії та прагнення, поховали свою індивідуальність.

Справа в тому, що наші цілі і мрії – це дуже важлива частина особистості. Не відмовляйтеся від них ні за яких умов. Навіть на початку стосунків, навіть на кілька днів. Одного разу ступивши в цю річку – повернутися буде вже дуже складно.

2. Ви відкидаєте всі свої плани, віддаляється від соціуму.

Якщо партнери не залишають один одному простору для того, щоб займатися улюбленими заняттями або зустрічатися з іншими людьми, це може дуже погано закінчитися.

Вони позбавляють один одного інших радощів, крім любові. Такі стосунки – не що інше, як залежність, яка є згубною для всіх.

3. У вас зникає власна думка.

Це абсолютно нормально – радитися один з одним з важливих питань. Як кажуть: «Одна голова – добре, а дві – краще». Але якщо ви не можете прийняти навіть елементарне рішення без схвалення партнера – значить починаєте втрачати себе як особистість.

Ви – доросла і впевнена в собі людина, і не треба чекати схвалення іншого кожен раз, коли приймаєте рішення. Це ж просто безглуздо.

4. Ваша впевненість в собі – кудись поділася.

Якщо стосунки – здорові, то вони будуть надавати сили і бажання підкорювати все нові вершини. Але якщо ви нехтуєте власними цілями і мріями на догоду партнеру, постійно шукаєте його схвалення – впевненість в собі дуже швидко кудись «випаровується».

Немає нічого більш важливого, ніж бути впевненим в собі. Знати, що ти вільний і незалежний. Якщо ваші стосунки перетворили вас з впевненої в собі жінки в ту, яка вічно сумнівається – просто відпустіть їх.

5. Ви відчуваєте, що втрачаєте контроль над своїм життям.

Ви постійно на взводі і напружені, як ніби ходите по тонкому льоду ранньою весною? Обмірковуєте кожне слово, перш ніж сказати щось партнеру? Боїтеся сказати щось зайве, щоб він не кинув вас? Розгубити всіх друзів?

Тоді, дорогі мої, ви перебуваєте в дуже поганому місці. Біжіть! Стосунки повинні бути найспокійнішим і надихаючим місцем на Землі, а не мучити і мучити.

6. Друзі думають, що ваша любов якась дивна.

Якщо ваші друзі стурбовані і стривожені, що ви повністю змінилися в цих стосунках – не ігноруйте їх слова. Прислухайтеся, коли вони говорять про те, що ваша поведінка – занадто дивна і лякає їх.

Прийшов час звернути увагу на ці зауваження, тому що ви, самі того не помічаючи, могли просто потонути в океані любові. Знайдіть себе в ньому і повертайтеся до життя. Воно прекрасне!

7. Ви сумуєте за минулим дням.

Стосунки повинні мотивувати, надихати і підтримувати вас в найсміливіших мріях і починаннях.

Але якщо відчуваєте себе зв’язаними по руках і ногах, як ніби вас позбавили волі займатися тим, що ви завжди любили – що ж робити? Та ще й внутрішній голос тихо шепоче, що ваші минулі дні були набагато кращими?

Ви починаєте з ностальгією згадувати посиденьки з друзями або подорожі. Ті часи, коли у вас не було партнера, але були щастя і радість. «Що ж це таке, зрештою?», будете здивовано задаватися питанням. Запитувати і не знаходити відповіді…

А це означає, що ви цілком втратили себе в цих стосунках. Потрібно негайно рятувати себе! Як? Ви знаєте самі. Адже світ не зійшовся клином на вашому партнерові. Чи ж ви готові відмовитися від себе заради любові?

8. Ви відмовилися від якихось переконань і робите те, що раніше ніколи б не дозволили собі.

Чи не опустили ви планку своїх стандартів заради любові і щастя партнера? Чи не доводиться весь час йти на компроміс, відмовлятися від власних цінностей?

Як так сталося, що ви дозволили комусь змусити забути про особисті потреби?

Справа в тому, що в здорових стосунках такого просто не може відбутися. Адже вони грунтуються на розумінні і розумному компромісі. Не дозволяйте нікому і ніколи топтатися за своїми цінностями, навіть в ім’я великої любові!

9. Інтуїція постійно «мучить» вас.

У ваших стосунках щось не так. Ви постійно відчуваєте якусь незручність і стрес, але не можете зрозуміти, в чому причина.

Все дуже просто: це внутрішній голос намагається попередити про небезпеку. Його мета – зняти з вас рожеві окуляри і змусити повернутися в реальний світ. Інтуїція не залишить у спокої, поки не «достукається» до вас.

Зробіть ласку – не ігноруйте ці сигнали. Прислухайтеся до своєї інтуїції, дозвольте їй врятувати вас!

10. Ви не можете думати або говорити про що-небудь іншому, крім як про свого коханого.

Це нормально – згадувати з ніжністю людину, яку любиш. Розповідати про нього своїм рідним і друзям. Особливо, коли стосунки тільки починаються. Але, якщо в ваших мріях, думках, словах – тільки він, то це вже одержимість, а не любов.

Подивіться уважно: за вікном вирує життя. Наш світ сповнений дивовижних пригод. Це просто нерозумно звести все своє життя до однієї людини.

До речі, якщо він вас по-справжньому любить, то й ніколи не допустить подібного.

11. Ви вже не розумієте, ким є насправді.

Чи не перетворюєтеся ви в бліду, але точну копію свого партнера?

Чи не змінилися ви до невпізнання поруч зі своїм партнером, що вже самі не можете згадати, ким є насправді?

Якщо хоч на одне з поставлених питань ви відповіли ствердно – необхідно переглянути стосунки.

Ви не повинні перетворюватися в двійника іншої людини і втрачати свою індивідуальність. Якщо ж ваш партнер наполягає на цьому – прощайтеся і негайно.

12. У вас не залишилося ніяких захоплень. Ви навіть не уявляєте, що робити, коли партнера немає поруч.

Якщо ви давно закинули свої захоплення, ходите з кутка в куток, поки не побачите зі своїм партнером, – це нездорова тенденція.

Те, що ви є парою, зовсім не означає, що повинні буквально «Не відлипати» один від одного і проводити весь час разом. Слід приділяти час собі, займатися улюбленою справою, зустрічатися з однодумцями. І вам слід витрачати стільки ж часу на все це, скільки і на стосунки.