Чоловік віддаляється: чому так відбувається і що з цим робити
Життєві поради

Чоловік віддаляється: чому так відбувається і що з цим робити

Вам здається, що все йде добре, але в якийсь момент коханий починає віддалятися. І головне, зовсім незрозуміло чому.

Через що чоловік може стати відстороненим, і чи є в цьому випадку шанс врятувати стосунки? (Спойлер: є!)

Коли це трапляється, багато дівчат шукають причину в собі. Ми починаємо думати, що могли щось зробити неправильно, або вся справа в тому, що ми просто стали йому більше не цікавими. Але психологи і фахівці з міжнародних відносин, яким задавали подібне питання, називали інші причини. І ось, чому на їхню думку улюблений може почати від вас віддалятися.

1. Він злякався того, як розвиваються стосунки

Можливо, він з самого початку не планував нічого серйозного. Але з якихось причин ваші стосунки вже встигли зайти надто далеко. І тепер його лякає перспектива можливого майбутнього. Тому він вирішив відсторонитися і обдумати, що з усім цим йому робити далі.

2. Або його лякають почуття, які він відчуває до вас

Чоловік може й сам не очікував, що так сильно прив’яжеться до вас емоційно. І тепер, коли він розуміє, наскільки ви для нього дорогі, йому стає страшно. Наприклад, тому що раніше він не відчував чогось подібного. А все нове і невідоме, як ми знаємо, спочатку сильно лякає.

3. Він в цілому може бути не готовий до зобов’язань

На жаль деякі чоловіки навіть в зрілому віці не готові брати на себе відповідальність і вступати в серйозні стосунки. Тому його відстороненість і відсутність ініціативи можуть означати, що він хоче закінчити главу вашої книги. Так як історія, наприклад, наближається до її логічного продовження (спільного переїзду, подорожей або шлюбу). А його така перспектива не дуже і влаштовує.

4. Ви існуєте з ним на різних рівнях стосунків

Ще однією причиною такої поведінки з боку партнера може бути і те, що ви перебуваєте з ним на різних рівнях стосунків. І тому він, наприклад, поки не готовий відповідати взаємністю на деякі ваші дії.

5. У нього знижений тестостерон (і підвищений естроген)

Не перше, що перше спадає на думку, але відстороненість партнера може бути обумовлена ​​нестачею чоловічого статевого гормону тестостерону. Зазвичай він знижується, якщо у чоловіка багато зайвої ваги, він п’є велику кількість пива або знаходиться в постійному стресі. А ще, якщо в гру вступає естроген. Дівчата, наприклад, люблять обніматися зі своєю другою половинкою, коли вони відчувають стрес. Це впливає на збільшення гормону естрогену. Але справа в тому, що в цей момент він точно так само збільшується і у чоловіків. Що, наприклад, призводить до еректильної дисфункції, яка може бути вагомим приводом для відсторонення.

Звичайно, іноді чоловік «холоне» ще й тому, що на його горизонті з’явилася інша. Або це зовсім прийом емоційних гойдалок. У будь-якому випадку, спочатку потрібно дізнатися, що з цього приводу думає ваш партнер. А допоможе тут тільки відкрита і чесна розмова.

Що робити, якщо чоловік відсторонився?

Так, почати варто саме з розмови. Адже тільки так ви зрозумієте справжню причину його поведінки (і підтвердіть одну зі своїх здогадок). Але крім цього, вам ще потрібно зупинитися і подумати – а чи не квапте ви стосунки? Можливо, ви вимагаєте від партнера занадто багато, тому що довго чекали можливості почати будувати з кимось любов. Чи тому що вам хочеться всього і відразу. Але це явно не той випадок, де можна завжди застосовувати правило «більше, значить краще».

Крім цього, намагайтеся показати партнеру, що ви не проти його власного соціального життя. Адже один з головних страхів чоловіка в стосунках – це те, що у нього заберуть свободу. А ще, йому важливо знати, що він подобається вам не за якісь подарунки або гроші (такі думки можуть виникнути у нього на початку стосунків). Тому дайте зрозуміти, що вас цікавить не його банківський рахунок, а він сам.

І останнє, на що радять звернути увагу фахівці з міжнародних відносин, – це ваша старанність. А саме, те, з яким завзяттям ви намагаєтеся повернути колишні стосунки. Психологи радять не бігати за партнером і зайвий раз не мучитися (легко їм сказати!). Замість того, щоб накручувати себе, фахівці радять зосередитися на своїх інтересах і спілкуванні з близькими людьми. Ну і просте нагадування: якщо чоловік виявив бажання поїхати на кілька днів у відпустку без вас, це ще не означає, що він не ваша друга половина.

За матеріалами