«Передінфарктний кобелізм» – захворювання, яке косить чоловіків 50+
Психологія

«Передінфарктний кобелізм» – захворювання, яке косить чоловіків 50+

Чому взагалі чоловіків так тягне після 50-ти років на молоденьких дівчат? Психолог Вікторія Кірста розповість про три фактори, які впливають на те, чому так відбувається.

Є така категорія чоловіків, у яких після 50 буквально «зносить дах» і їм терміново потрібно знову відчути себе молодими, закохатися як хлопчисько і неважливо, що вони в цей час вже «давно і глибоко одружені надцять з чимось років», неважливо, що у них вже є сім’я, любляча дружина, діти або навіть онуки.

«Сивина в бороду – біс в ребро»

Все це не має значення, коли хочеться нових яскравих відчуттів і зовсім не з дружиною свого ж віку, адже «які вже тут можуть бути нові відчуття?». Ні, треба знайти собі «нову любов», бажано десь на мінімум 20, а то і 30 років молодшу за себе. Ось тоді так, нові емоції і враження, що настала друга молодість – забезпечені!

У народі таке називають «сивина в бороду – біс в ребро», також це можна пояснити «кризою середнього віку», коли чоловік хоче відчути, що він «ще нічого» і навіть ого-го! Але мені дуже сподобалося, як це явище назвала одна, так скажемо «жінка без комплексів» сказавши, що це просто «передінфарктний кобелізм». Звичайно, звучить це досить грубо, але щось в цьому є.

Адже чоловік, який одним махом просто перекреслює всі ті роки, які він провів з його колись коханою і такою рідною жінкою тільки тому, що йому захотілося «чогось новенького і свіженького» і взагалі він «ще в самому соку», а ось «жонушка його вже не та і не так його надихає і збуджує, як це було в молодості» – заслуговує саме такого «діагнозу».

Всі вміють бути разом в молодості, красі і здоров’ї, але далеко не всі вміють разом старіти і втрачати цю красу і привабливість тіла. Є ті, які розуміють, що ми всі – це щось більше, ніж просто гарне або вже не дуже тіло і що треба цінувати рідну душу і того, хто завжди поруч з тобою. Але є і ті, які цього, здається, ну, зовсім не розуміють. І це ті люди, які можуть з легкістю «обміняти» вас на «новіший і більш красиво упакований товар».

Чоловіки, які так роблять нерідко потім самі ж шкодують про свій необдуманий, імпульсивний вчинок і, підібгавши хвіст, повертаються назад до дружини, пояснюючи це тим, що «ну, не стримався перед молодицею, ну з ким не буває? Так, на моєму місці будь-який би мужик скористався такою можливістю і вчинив би точно так само!» і тут вже тільки жінці вирішувати прощати і приймати назад свого «гулящого чоловіка» або ж відправити його туди, звідки він і прийшов.

Але одне я можу вам сказати точно – не всі чоловіки б так вчинили, не всі б «скористалися такою можливістю» і є ті, які все ж «встояли б перед молодицею». Тому не треба гребти всіх під одну гребінку, не треба. Адже є ті, для яких вірність і відданість – це не порожній звук і такі чоловіки будуть дійсно цінувати свою сім’ю, так як розуміють, що ціннішого, ніж сім’я у них немає нічого в цьому світі.

Так, ваш чоловік може з часом повернутися до вас знову, так як виявиться, що «молодиця» теж з характером і що у неї немає великого бажання терпіти і його «непростий характер». А ще вона, виявляється, не вміє підтримувати, та й готувати не особливо-то любить, не те, що дружина.

Але знаєте чому взагалі чоловіків так тягне після 50-ти на молоденьких дівчат? Існують три фактори, які впливають на те, чому так відбувається:

1. Фізіологічний

Це коли чоловіка приваблює молоде тіло і він підсвідомо думає, що раз з ним молода дівчина, значить і він ще «хлопець хоч куди».

2. Психологічний

Чоловік наївно думає, що зможе перевиховати молоду дівчину «під себе» і зліпити з неї «свою Галатею», як це колись зробив Пігмаліон, але як би не так, адже часто ще й ця дівчина сама починає щось ліпити з цього чоловіка.

3. Соціальний

«Як же це круто, що на мене ще звертають увагу молоді жінки! Так, всі мужики мені просто обзавидуются, як дізнаються, що я закрутив роман з жінкою на 20 (30) років молодшою за мене! Так, мій статус (соціальний) в суспільстві зросте в рази, адже не кожен в моєму віці може собі таке дозволити» – ось як приблизно думає чоловік, який заводить собі роман на стороні.

Правда, потім може виявитися, що все це може зіграти навіть проти нього і, наприклад, на роботі таке не схвалять, адже досить часто «зразковий сім’янин» цінується набагато більше, ніж «підлий зрадник». Тому, з часом, чоловік починає все таки розуміти, що так добре як вдома біля дружини йому більше ніде не буде.

Так, і виявляється, що з ліжка він вже теж не може не вилазити цілодобово, як це було колись раніше… в молодості. А молода жінка прям вимагає то нього цього, що ще більше заганяє в комплекси і знижує і так не дуже-то високу самооцінку. Тому приймається рішення – все ж повернутися в сім’ю. У свою таку тиху і завжди спокійну гавань.

Але ось, як дружині жити з цим чоловіком після всього цього – питання… Чи зможе вона дійсно його пробачити? Чи можна почати все спочатку, ніби й не було нічого і все забути? Нехай кожен це вирішує для себе сам.

Але ось, що я ще вам скажу, дорогі мої жінки:

Завжди любіть і поважайте себе. Нехай жоден чоловік не підвищує своєї самооцінки шляхом приниження вас самих, коли робив вам боляче і пригнічуючи вже вашу власну самооцінку. Ви гідні любові й вірності в будь-якому віці, особливо, якщо ви доглядаєте і за собою, і за своїм чоловіком, і взагалі за своєю сім’єю. Ви дійсно гідні цього. Завжди пам’ятайте про це. Удачі вам!

Автор: Вікторія Кірста