6 ознак того, що ваш чоловік подумки вже з вами розлучився
Психологія

6 ознак того, що ваш чоловік подумки вже з вами розлучився

Психотерапевт і сімейний психолог Беккі Уетстоун стверджує, що багато одружених чоловіків до певного моменту сімейного життя встигають пережити стан, який психологи називають «емоційне розлучення».

Цей період характеризується максимальним ступенем невдоволення своїм партнером і шлюбом в цілому. Переживати емоційне розлучення можуть, як чоловіки, так і жінки. Саме існування цього явища не є дивним. Кожен справляється з емоційними переживаннями такого роду по-своєму, але є кілька ознак, які допоможуть вам зрозуміти: у вашій парі не все так гладко.

Отже, ось 6 ознак того, що ваш партнер емоційно вже готовий з вами розлучитися:

1. Він критикує майже все, що ви робите

«Коли ми закохані, ми легко прощаємо партнеру його дрібні недосконалості», – стверджує доктор Дебра Кемпбел. Ми не звертаємо особливої ​​уваги на те, що наш обранець або обраниця забули вимкнути світло перед відходом, або не полили наші квіти, через що ті – зів’яли. Все це здається життєвими дрібницями: справа то житейська!

Але з плином часу закоханість згасає, поступаючись місцем більш глибокому і більш спокійного почуттю. Саме в цей період «випливають» різні недоліки, яких ви просто не помічали раніше. І тут важливо вчасно звернути увагу на невдоволення партнера, постаратися вирішити конфлікт, що виник або нерозуміння.

2. Прагнення відгородитися від вас стало нормою

Ще одна ознака охолодження взаємин – бажання відгородитися. Ви починаєте час від часу відчувати, що між вами і вашим партнером виникла стіна: вам не відповідають на питання чи відповідають коротко і сухо.

«Такий стан зазвичай виникає в результаті сварки: чоловік так засмучується, що замикається в своїх переживаннях», – стверджує сімейний терапевт Лаура Хек. Якщо ваше з’ясування стосунків закінчилося різким мовчанням вашого супутника (або вашим), візьміть паузу – хвилин 20. Просто заспокойтеся. Якщо ви в більш спокійній обстановці не вирішите питання конструктивно, то рано чи пізно звичка будувати уявну стіну може довести до цілком реального розлучення.

3. Його сильно дратує, коли ви не виконуєте взятих на себе зобов’язань

Якщо ви вже кілька разів не виконали його прохань, будьте впевнені – він не задоволений (навіть якщо він вам цього не сказав). Уетстоун зауважує, що в таких ситуаціях люди зазвичай розуміють, єдиний, на кого можна розраховувати – вони самі.

Вони можуть цілеспрямовано спостерігати за виконанням кожної вашої обіцянки, і в процесі цього спостереження вже починають подумки розривати тонкі ниточки вашого зв’язку. Єдиний спосіб уникнути ризику розриву стосунків – виконувати те, що взяли на себе. Якщо ви не впевнені, що зможете прийти до вечері о 18.00 – не обіцяйте: заощадите і свої нерви, і нерви вашого коханого або коханої.

4. Ви перестали розважатись разом

Важливим показником щасливих стосунків є здатність пари з задоволенням проводити разом час і сміятися. Якщо ви помітили, що це перетворилося в обов’язок – задумайтеся.

Доктор Аліша Кларк, психолог з Вашингтона, повідомляє, що охолодження стосунків можна розпізнати по коротким реплікам і тривалому мовчанню. При цьому якщо ваш супутник або супутниця інтроверт, і така поведінка для нього або неї є нормою, цілком можливо, що турбуватися немає про що. Однак якщо раніше закритої поведінки за партнером не спостерігалося – це привід приділити один одному більше уваги.

Найкраще допомагає сміх. Смішіть один одного, як тільки можете. Сміх дозволяє зруйнувати емоційний бар’єр, навіть якщо цей бар’єр виник через взаємні образи і невирішені проблеми.

5. Він ухиляється від розмов «по душам»

На думку доктора Р.Скотта Горнто, відсутність комунікації – один з найважливіших ознак віддалення. Навіть якщо у відповідь на ваші слова ваш партнер закочує очі або бурчить – це ще не проблема.

Гірше якщо ваш супутник взагалі не проявляє інтересу до того, що ви говорите – не слухає або слухає відсторонено, відповідає коротко і без інтересу і взагалі всіляко показує, що йому не хочеться підтримувати розмову. У разі якщо ви помітили таку зміну в вашому спілкуванні – постарайтеся з’ясувати, в чому причина, якомога швидше. А головне – намітити шляхи щодо усунення дистанції між вами, чим би вона не була викликана.

6. Він більше покладається на підтримку інших людей, ніж на вашу

Відсутність взаємної підтримки – не здорова ознака. Це не означає, що ви повинні випитувати все про його емоційні переживання, але якщо ви помітили, що ваш партнер отримує цю емоційну підтримку на стороні (мама, тітка, друг, колега по роботі) слід насторожитися.

І справа тут, як ви здогадалися, не в тому, що він або вона фізично зраджує вам з цією людиною. Справа в тому, що вам чомусь перестали довіряти серйозні душевні переживання. Навіть якщо його або її переживання пов’язані з вашим сімейним життям і розбіжностями, які ви вже обговорювали, вам варто бодай обговорити, про що слід розмовляти з приятелем, а про що краще промовчати або поговорити з вами особисто.

За матеріалами