10 ознак того, що вам ось-ось встромлять ніж у спину
Життєві поради

10 ознак того, що вам ось-ось встромлять ніж у спину

Складність зради в тому, що часом для того, щоб подолати її наслідки, може знадобитися кілька місяців, а то й років. Пізніше ми раз-по-раз згадуємо про те, що трапилося, постійно шкодуючи про те, що ми не можемо повернутися в минуле і якось відвести в бік цей нищівний удар.

Підступство зради ще й у тому, що зрадити може лише людина, якій ви до цього беззастережно довіряли. Так що зрадниками можуть бути і батьки, і діти, і брати з сестрами, і колеги, і начальство, і підлеглі, і друзі, і партнери, і навіть лікарі чи священики.

Але, на щастя, якщо ви будете уважні, ви можете вчасно розпізнати той факт, що ваші стосунки з цією людиною безумовно зайшли кудись не туди, тому що про це говорять цілком чіткі і очевидні ознаки. Так що у вас буде достатньо часу для того, щоб самостійно прибрати її з вашого життя, не чекаючи, поки вона зробить вам боляче і витре ноги об вашу душу.

Якщо людина почала поводитися подібним чином, то неважливо, хто вона – друг, партнер або навіть близький родич, вам варто якнайшвидше залишити її в минулому, і більше ніколи не повертатися до нього. Отже, ось ті 10 ознак того, що хтось із вашого оточення хоче вас зрадити:

1. Вони починають поводитися підозріло

Першою і одною з найважливіших ознак зради є те, що поведінка цієї людини у вашій присутності стає якоюсь дивною. Якщо, скажімо, це ваш партнер, то він може почати віддалятися від вас і поводитися з вами холодніше. Наприклад, він може почати іноді ночувати не вдома, а на ваші розпитування щось брехати про друзів, у яких він ночував після того, як вони засиділися допізна. Одним словом, частина його життя може бути повністю закритою від вас.

Якщо це колега або начальник, то він може почати «не помічати» вас на роботі або під час обідньої перерви, а якщо спитати його про те, в чому причина, відмовлятися що це через розсіяність чи завантаженість. Він може почати регулярно обідати за іншим столиком у їдальні, хоча раніше завжди сідав за ваш. Він навіть може перестати вітатися з вами, проходячи ранком повз.

Від тих дрібниць, які ваш друг завжди робив для вас, і які ви робили для нього, тепер залишилися самі спогади. І якщо ви запитаєте його, чи щось сталося, він відповість вам, що все гаразд… але вам завжди варто пам’ятати про те, що вчинки завжди говорять куди голосніше за слова.

2. Вони стають милими аж до нудотності

Чи траплялося вам бачити, як хтось починає вести себе аж надто мило? Навіть якщо ця людина відома своєю доброзичливістю і дружелюбністю, коли вона починає поводитися занадто мило, це безумовно тривожний дзвіночок. Якщо вона хоче обдурити вас або якось інакше скористатися вашою добротою, то може почати поводитися з вами настільки мило, що її слова буквально будуть сочитися медом.

Умілий маніпулятор завжди намагається втертися в довіру до людини, яку він або вона хоче зрадити. Так що … якщо хтось з вашого оточення раптово починає обсипати вас компліментами і наполегливо намагатися швидше з вами зблизитися, краще сприймати це як ознаку того, що вони щось задумали, і це “щось” не обов’язково є добрим.

3. Вони поводяться не так, як звичайно

Ви вже давно звикли до того, як зазвичай поводиться ця людина, але раптово вона стає сама на себе не схожою. Ви можете помітити, що тут щось не те, але цього, як правило, недостатньо, щоб у вашій голові прозвучав тривожний дзвіночок.

Наприклад, вона може стати дратівливою і постійно бурчати на всіх оточуючих, або, скажімо, настільки відстороненою, що вам буде здаватися, що вона десь неймовірно далеко. Уважно придивляйтеся до будь-яких змін характеру оточуючих вас людей, оскільки вони можуть багато про що вам розповісти.

4. Вони закривають вам доступ до своїх соціальних мереж

Несподівано ви помічаєте, що більше не бачите повідомлення цієї людини у стрічці соціальних мереж. Ви заходите на її сторінку, щоб зрозуміти, в чому річ, і розумієте, що він вас розфрендив. Ви безперечно не сварилися, і не відбувалося нічого такого, що могло б викликати таку реакцію, проте вона закрила вам доступ до своїх облікових записів.

Ви розумієте, що вона хоче щось від вас приховати, але зовсім не уявляєте, що такого ви зробили, щоб це заслуговувало на подібну реакцію. Ви гадки не маєте, коли вона почала вас блокувати, але вам дуже боляче і неприємно.

5. Вони змінюють паролі від своїх облікових записів

Якщо ви живете з цією людиною разом, оскільки вона є вашим близьким другом або партнером, ви можете помітити, що паролі від спільно використовуваних облікових записів раптово почали змінюватися. Звичні паролі від облікових записів Netflix або Hulu більше не підходять, та й WіFі раптово починає запитувати зовсім інший пароль. Це є ознакою того, що влна намагається виключити вас зі свого життя, а найпростіше це зробити, якщо створити місце, куди ви не зможете проникнути – хай навіть віртуальне.

6. Вони перестали давати вам у руки свій телефон і таємно з кимось переписуються.

Коли партнер збирається зрадити вас, однією з перших ознак цього є те, що вони починають оберігати свій телефон, як зіницю ока. Якщо раніше він часто-густо залишав його на тумбочці або на столику в кафе, вирушаючи в туалет, то тепер всюди носить його з собою.

А якщо він залишає його без нагляду, то, швидше за все, ви виявите, що він змінив пароль для розблокування, щоб ви не могли дізнатися, що і кому він пише. Крім того, він може писати ці повідомлення виключно з ванни або туалету, а під час дзвінків щоразу виходити надвір. І ви раз-по-раз задаєте собі питання, що такого особистого він обговорює зі своїм «другом», що для цього потрібно кудись виходити.

Коли люди починають ховати речі на своєму телефоні, це практично напевно означає, що те, що відбувається, має пряме відношення до вас, або це щось таке, про що вам ні в якому разі не можна знати.

7. Ви дізнаєтеся, що вони лихословлять про вас за вашою спиною

Один із найпростіших, але вірних способів дізнатися, що близька людина зраджує вас – це дізнатися про це від когось зі спільних друзів та знайомих. Навряд чи комусь було б приємно дізнатися, що їхній друг чи партнер погано говорить про вас за вашою спиною.

Коли вам починають раз-по-раз розповідати, що ваш партнер або близький друг говорить за вашою спиною те, що ні за що не скаже вам в обличчя, завжди можна розраховувати на те, що хоча б частково це є правдою. Так, звичайно, коли ця історія доходить до вас через другі-треті руки, до неї неминуче щось додається і в ній щось змінюється, але її основа залишається незмінною – людина, якій ви довіряли, говорить про вас іншим людям те, що казати не варто.

8. Вони починають брехати вам

Людина, якій ви беззастережно довіряли, починає брехати з приводу і без приводу. Ви вже кілька разів ловили її на брехні, і щоразу ця брехня була спробою щось від вас приховати. І ви запитуєте – що ж відбувається з цією людиною, якій ви раніше довіряли, як собі?

Брехня, яку ви чуєте від цієї людини, може бути різною – вона може просто брехати, дивлячись вам прямо в очі, або, скажімо, про щось мовчати і недомовляти.

Якщо ваш партнер бреше про те, де він буває, на що витрачає свої гроші, і плутається в часі, то, можливо, він збирається вам зрадити – а може, це вже зробив. Коли партнери заводять інтрижку на стороні, вони завжди впевнені, що хочуть розлучитися з вами. У більшості випадків вони хочуть подивитися, що в них вийде з новою людиною і чи взагалі вийде, особливо якщо у вас є діти.

Оскільки основою будь-яких стосунків має бути довіра, правда про зраду все одно рано чи пізно випливе світ – і швидше рано, ніж пізно. Неможливо постійно брехати своєму другові, колезі чи партнеру, та так, щоб він цього ніколи не помітив.

9. Вони виключають вас із своїх планів

Немає нічого гіршого, ніж відчувати, як близька людина виключає вас зі свого життя – або відчувати, що вам немає місця в якійсь групі. Вам, напевно, вже траплялося відчувати це почуття – хоча б тоді, коли під час уроків спорту у школі ваш клас ділили на дві команди, і ви залишалися одним із останніх у черзі. Гірше, ніж відчувати себе «білою вороною» немає, мабуть, дійсно нічого – поки ви не відчуваєте цього вже у дорослому віці.

Це багато про що говорить, коли хтось починає щоразу переставати запрошувати вас на дружні посиденьки в кафе після роботи, традиційну покерну гру недільним вечором, і навіть виключати вас із звичайнісіньких розмов біля офісного кавового автомата. Люди, які ще зовсім недавно спілкувалися з вами на різні теми, раптово почали замовкати, варто вам підійти ближче, або ж у них з’явилися від вас якісь таємниці. Завжди є способи зрозуміти, що ваша компанія стала для когось небажаною – наприклад, побачивши в соціальних мережах фото цієї людини на вечірці, хоча вам вона говорила, що в неї болить голова, і вона хоче відпочити.

10. Вони починають ображати вас, принижувати чи нехтувати вами

Людина, яка ще недавно хвалила вас і робила вам компліменти, тепер не може знайти для вас жодного доброго слова, і прискіпується до всього, що ви робите чи кажете. У пасивно-агресивній манері він або вона намагається довести вас до божевілля, щоб отримати привід для того, щоб більше не спілкуватися з вами, або ж для завершення набридлих стосунків.

Можливо, ця людина відчуває перед вами провину за вже скоєну зраду, і єдиний відомий їй спосіб позбутися цієї провини – перекласти провину в стосунках, що зіпсувалися, на ваші плечі, і виставити вас мало не лиходієм.

І якщо в неї все вийде – якщо вона зможе розлютити вас настільки, що ви і самі перейдете до лайки та образ – то, швидше за все, вона зможе піти з виглядом ображеної невинності, а її справжні гріхи так і залишаться прихованими (хоча б до тих часів, коли це стане далеким минулим, яке не дуже прийнято ворушити). А ще подібна поведінка є однією з ознак нарцисичного розладу особистості. Насильство є насильством, і неважливо, у якій воно формі проявляється – вербальному, фізичному та емоційному. Важливе інше – ви не зобов’язані з ним миритися!

Як впоратися зі зрадою людини, якій ви довіряли:

1. Відмовтеся від помсти

Швидше за все, перше, що захочеться зробити після того, як ви дізнаєтеся про зраду – це помститися. Однак повірте, опускатися до рівня людини, яка вас скривдила – це дуже, дуже погана ідея. Завжди пам’ятайте, що, завдаючи зло іншим, ми шкодимо і собі. І з людиною, яка пішла на зрадництво, знаючи, що це зробить вам дуже боляче, щось зовсім не так.

2. Дайте собі час подумати про те, що сталося

Вам потрібен час для того, щоб поміркувати про те, що трапилося, і зрозуміти, що, швидше за все, ви в цьому не винні. Досить раз-по-раз запитувати себе, за що вам все це, і постарайтеся зрозуміти, що в більшості випадків проблема має куди більше відношення до них самих, ніж до вас. Якщо близький родич вкрав гроші, які ви йому довірили, і знову програв їх у азартних іграх, те, що відбувається не має до вас прямого відношення.

Діями цієї людини керує згубна пристрасть, яка виявилася сильнішою за все інше. Вона змусила їх забути про сім’ю, друзів та інші зобов’язання – і все заради того, щоб ще раз підгодувати власних демонів.

3. Поговоріть з людиною, що вас зрадила

Ви повинні набратися сміливості та рішучості, потрібних для того, щоб завершити цей конфлікт. Хоч би для себе. Постарайтеся примиритися з людиною, що зрадила вас – і якщо це здається вам несправедливим, пам’ятайте про те, що ви робите це не для неї, а для себе. Викличте її на відверту розмову, і скажіть, що вибачаєте її – навіть якщо вона не кається у тому, що трапилося, і не збирається вибачатися перед вами. Ваше прощення стане точкою в цьому конфлікті, після якої ви нарешті зможете почати нову сторінку власного життя.

4. Винесіть з того, що сталося, всі можливі життєві уроки і рухайтеся далі

І, нарешті, настає час рухатися далі. Після того, як ви уклали мир зі своїм кривдником, дали собі час на те, щоб оплакати стосунки, що пішли, і зазирнули у власну душу, ви готові до того, щоб залишити те, що сталося в минулому. Можливо, вам навіть вдасться зберегти дружні (або хоча б приятельські) відносини з цією людиною, що здатне піти вам лише на користь.

Однак навіть якщо ви зберегли дружні стосунки, вам варто завжди пам’ятати, що ця людина одного разу зробила з вами. Ніколи не дозволяйте їй повторити з вами теж саме. Якщо ви вже раз обпеклися на стосунках з кимось, ймовірність того, що це повториться, якщо ви будете необережні, дуже велика.


Навряд чи вам колись захочеться знову потрапити в ситуацію, яка дозволить вам ще раз відчути біль зради. Але якщо це все-таки трапиться, не засмучуйтесь. Це болісний, але дуже цінний життєвий досвід, який ще не раз допоможе вам у майбутньому.

Біль від зради не з тих, що швидко минає, але згодом минеться і він. Все буде гаразд – тільки не переставайте це вірити. І якщо ваше життя залишив зрадник, це означає, що у ньому звільнилося місце для когось чесного та вірного.

За матеріалами