Що відбувається з тілом, коли ти перестаєш пити алкоголь
Цікаво знати

Що відбувається з тілом, коли ти перестаєш пити алкоголь

Науці давно відомо – один келих вина на день цілком нешкідливий (а за деякими даними навіть корисний) для організму. Однак це поблажка з боку медиків часто є приводом для того, щоб «умовити» пляшку-другу ігристого в теплій дружній компанії або навіть гордій самоті.

На жаль, в даному випадку «плюс» на «плюс» дає мінус: перевищила допустиму норму — козирі, які несе рекомендований-келих моментально зникають, і замість переваги ти отримуєш суцільну шкоду. Насамперед, від токсинів. Щоб відчути різницю, доведеться сказати «ні» навіть краплі алкоголю (цукерки з лікером теж рахуються!) як мінімум на 21 день. До речі, результати такої детоксикації справді вражаючі. (Профілактику цирозу та фіброзу печінки ми все-таки залишимо за дужками)

1. ВАША СВІТЛІСТЬ

Вип’ємо за кохання? І на щоках з’являється кокетливий рум’янець. Однак якщо твоя шкіра схильна до сухості (алкоголь затримує воду), чутлива або пошкоджена (прищики і навіть зморшки), здавалося б нешкідливий легкий коктейль лише це посилить.

2. «ТИ ПРОСТО СУПЕР-МОЗОК!»

Найголовніше досягнення у відмові від алкоголю — здорове функціонування мозку. Навіть ті люди, які п’ють спиртне «тільки у свята» з роками починають страждати від скорочення сірої речовини, порівняно з тими, хто веде тверезий спосіб життя. Інша «побочка» — розлад пам’яті та здатність запам’ятовувати нову інформацію. Якщо ти все ж таки вирішиш дати вину хоча б місяць «настоятися» в барі, помітиш, що зорова і вербальна пам’ять добре зміцніли.

3. ЗАПАХ І ПРИВАБЛИВІСТЬ

Цю зміну дуже складно вловити, вона працює швидше на рівні «хімії», що виникає між людьми. Вчені стверджують, що ті, хто не п’є алкоголь близько місяця, починають по-іншому пахнути, і цей природний запах тіла звучить набагато привабливіше для протилежної статі.

4. ЗУБИ

До заборонених продуктів алкоголь потрапив і через вміст цукру. У той момент, коли дієтологи всього світу оголосили солодким продуктам «темну», алкоголь із його прихованими цукрами миттєво увійшов до чорного списку. Ще один недолік – спиртні напої зменшують вироблення слини (сухість у роті), що негативно позначається на зубній емалі і яснах. Отже, знижуючи споживання алкоголю, ти ще й зменшуєш кількість походів до стоматолога.

5. СЕРЦЕ МОЄ

Всі знають журналістську приказку про те, що один келих сухого за вечерею чинить захисну дію на серцево-судинну систему. Але річ у тому, що варто цю дозу хоча б трохи перевищити — і ти матимеш зворотній ефект. Тому прибравши алкоголь на 20 днів із раціону, ти знижуєш ризик розвитку гіпертонії, інсульту та нападів.

6. СМАКОВІ ВІДЧУТТЯ

Шардоне з креветками, шираз зі стейком, мерло з оливками… Чудові гурманські поєднання. Але! Варто тобі відмовитися від акомпанементу на користь безалкогольних напоїв, як перед тобою відкриється чудовий новий світ відтінків смаків їжі та ароматів. Наші рецептори від алкоголю мають властивість притуплятись.

7. НАЙВАГОМІШИЙ АРГУМЕНТ

І, нарешті, важка артилерія – місяць без алкоголю можна цілком зіставити з ненав’язливою та приємною дієтою. Причин кілька. По-перше, більшість коктейлів, крім підбадьорливих градусів, перевантажені порожніми калоріями, позбавленими вітамінів і мінералів. По-друге, будь-який алкоголь колосально збуджує апетит – якщо вірити американському виданню Nutrition, ти з’їсиш на 40% більше.

8. БОЙОВИЙ НАСТРІЙ

П’яне щастя не може тривати вічно: алкоголь стимулює нервову систему, і в більшості випадків ми дійсно відчуваємо, що настрій підвищується. Насправді це щось на кшталт рожевих окулярів або димової завіси, яка триває дуже короткий момент, а решта часу — навпаки, погіршує наш настрій. Рівень серотоніну різко знижується! Якщо ж відзначити День тверезості келихом мінералки та «засікти час» — через місяць нерви стануть міцнішими, життя гармонійніше, а усміхатися захочеться частіше.

За матеріалами