Що відбувається з нашим тілом, коли ми перестаємо займатися сekсом
Цікаво знати

Що відбувається з нашим тілом, коли ми перестаємо займатися сekсом

Ви недавно розійшлися зі своїм партнером або просто занадто зайняті?

Можливо, робота і маленькі діти сприяють тому, що вечорами ви моментально відключаєтеся, як тільки ваша голова торкається подушки? Причини відсутності сеkсу можуть бути різними. Наслідки ж у всіх будуть однаковими й не дуже приємними.

Кілька днів перерви перетворюються на тижні, а тижні – на місяці. Спочатку просто відчувається легка нестача сеkсу, а потім вона стає звичною, невід’ємною частиною життя. Ми починаємо помічати у себе не тільки дивні емоційні реакції, а й відчутні фізичні проблеми. Відсутність сеkсу не просто робить нас трохи нервовими. Вона загрожує цілком реальними хворобами.

Знижується імунітет

Лікар Корі Б. Хонікмен (Cory B. Honickman) вважає, що імунна система слабшає, як тільки ми на тривалий період припиняємо займатися сеkсом. Дослідження показують, що у людей, які ведуть регулярне статеве життя, імунітет вищий на 33%.

Підвищується рівень стресу

Сеkс підвищує вироблення серотоніну, гормону щастя. Відповідно відсутність даного акту призупиняє цю фабрику задоволення і підвищує рівень стресу. Дослідження, проведені в Університеті Пейслі (Великобританія), показують, що люди після звичайного сеkсу можуть впоратися зі стресовими ситуаціями набагато краще, ніж ті, що практикують інші форми або утримуються від сеkсу.

Виникають проблеми зі здоров’ям

Чоловіки страждають від еректильної дисфункції. Це можуть бути як проблеми з ерекцією, так і передчасне сім’явиверження.

Змінюється зміст снів

У період статевого утримання людям часто починають снитися сни сеkсуального характеру. Іноді вони настільки реалістичні, що ви можете відчути оргазм. Якщо не складається сеkсуальне життя в реальності, чому б не спробувати щастя уві сні? Звичайно, сни – лише слабке відлуння дійсності, але краще вже так, ніж ніяк.

Знижується лібідо

Лікар Хонікмен зазначає, що в результаті тривалого утримання від сеkсу знижується і сеkсуальне бажання. Навіщо мучити й без того замучений організм, якщо сеkсу все одно не буде? Це цілком нормально. Природна реакція в періоди затишшя.

З’являється відчуженість між партнерами

Перерва в сеkсуальному житті може не тільки знизити лібідо, а й призвести до охолодження почуттів. Більш того, відсутність сеkсу досить помітна. Люди, що вас оточують, на підсвідомому рівні отримують сигнал, який, якщо ви симпатичні людині, може спонукати її почати проявляти до вас інтерес і переходити до більш активних дій.

Знижується самооцінка

Ви можете почати відчувати себе менш привабливими. Вважається, що сперма – своєрідний природний антидепресант. Її недостача може також привести до погіршення настрою. Це стосується не тільки людей, що зробили вимушену перерву, але і партнерів, що обирають презервативи як засіб запобігання вагітності. Звичайно, презервативи потрібно використовувати. Але якщо у вас постійний партнер або чоловік / дружина, можна використовувати інші засоби контрацепції.

Зростає ризик розвитку раку простати

Дослідження, проведені Американською урологічною асоціацією, доводять, що чим довша перерва в сеkсуальній активності у чоловіків, тим вищий шанс заробити простатит або рак простати.

Слабшають стінки піхви та підвищується ризик розвитку гінекологічних захворювань

Сеkс для жінок – це як тренування, своєрідна гімнастика Кегеля. Дами, якщо у вас з якоїсь причини відсутній сеkс, влаштовуйте собі хоча б легку розминку.

Крім того, наслідком тривалого утримання може бути застій крові в ділянці малого таза, що загрожує розвитком таких захворювань, як аднексити та мастопатія.

Виникають гормональні збої

Ще один неприємний наслідок статевої стриманості як для чоловіків, так і для жінок.

У жіночому організмі збільшується кількість чоловічих гормонів, що призводить до проблем зі шкірою (висипання, сухість). Також можуть з’явитися передчасні зморшки. Заняття сеkсом стимулюють вироблення коллагена. Який робить шкіру еластичною. Немає сеkсу – привіт, передчасне старіння!

У чоловіків теж починаються проблеми зі шкірою у вигляді висипки, а надлишок чоловічих гормонів може призвести до вибухів і появі нав’язливих думок.

Крім перерахованого вище, тривала перерва в сеkсуальному житті також може привести до ожиріння (спроби заїсти горе та отримати задоволення), алкоголізму, безсонні, хронічних болів і появи волосяного покриву в небажаних місцях у жінок.

Єдиний позитивний момент утримання – відсутність хвороб, що передаються статевим шляхом. Але це досить сумнівний плюс, якщо у вас вже давно є постійний партнер, правда?

Джерело: Отож