6 шкідливих речей, які відбуваються з тілом людини при утриманні
Психологія

6 шкідливих речей, які відбуваються з тілом людини при утриманні

Згідно з дослідженнями 2016 року, наше тисячоліття має менше сеksу, ніж будь-яке покоління з 1920-х років. Це погано з кількох причин: 1) сеks з парнером зближує, це чудовий акт любові і ви повинні мати його в житті стільки, скільки можете і 2) сеks має багато переваг для здоров’я людини.

Отож, що насправді відбувається з вашим тілом, коли ви не займаєтеся сеksом протягом тривалого часу? Ось 6 з найдивовижніших побічних ефектів:

Чоловіки:

1) Ваш ритм серця різко зростає в наступний раз, коли ви займаєтеся коханням.

Ви знаєте цей старий вислів: «Якщо ви не використовуєте щось, ви його втрачєте?» Наука передбачає, що в якійсь мірі це є правдою. Дослідження, проведене в 2008 році в Американському журналі медицини, показало, що чоловіки в віці 50, 60 і 70 років, що не були сексуально активними, частіше страждають від еректильної дисфункції. На щастя, є просте рішення: навіть якщо у вас немає партнера, дослідження припускає, що регулярні еякуляції можуть допомогти пом’якшити деякі з цих ефектів.

2) Якщо ви не займаєтеся самовдоволенням, ризик раку передміхурової залози підвищується.

“Якщо ваш “сухий закон” поширюється і на зону самообслуговування” – тобто якщо ви взагалі не мастурбуєте – це не здорово. Фактично, в декількох дослідженнях вказувалося на висновок про те, що «висока частота еякуляції» (від 4,6 до 7 разів на тиждень) пов’язана з меншим ризиком розвитку раку передміхурової залози.

3) Ваш кров’яний тиск може піднятися.

Дослідження 2006 року в медичному журналі «Біологічна психологія» показало, що люди, які регулярно займалися коханням, мали більш низькі рівні артеріального тиску, ніж ті, хто цього не робив.

4) Ви стаєте більш напруженими.

Нейробіолог доктор Дебра У. Сох в інтерв’ю «Men’s Health» сказала, що під час оргазму «випускаються ендорфіни, які можуть допомогти поліпшити ваш настрій», – говорить вона. «Отже, якщо ви схильні використовувати сеks як спосіб впоратися зі стресом, утримання може вдвічі гірше відбитись на вашому здоров’ї».

5) Ваша імунна система стає слабшою.

Оргазми неймовірно корисні для вашої імунної системи, як виявили психологи Карл Чарнетскі і Френсіс Бреннан-молодший. Вони провели дослідження, в якому попросили пацієнтів, які займалися сеksом один або два рази на тиждень, надати зразки слини. Було виявлено, що ці зразки містять надзвичайно високу концентрацію імуноглобуліну з пролонгованим простудних антитілом A. Хто знав, що надзвичайно тісний контакт був позитивним з точки зору профілактики хвороб?

6) Можливо, ваша робота зазнає краху.

Більшість утримань мають дві частини: ту частину, де ви шалено збуджені; і частину, де ви знаходитесь на дні і не можете навіть змотивувати себе, щоб зійти з кушетки. Дослідження штату Орегон в Університеті показало, що пари з активним сексуальним життям були набагато щасливіші на роботі.

Жінки:

1) Підвищений рівень стресу

Фахівці з американської клініки Мейо експериментальним шляхом з’ясували, що жінки, у яких довго не було інтимних стосунків, погано справляються зі стресами. Причину цього в тому, що під час сеksу виробляються гормони гарного настрою – ендорфіни.

2) Зниження імунітету

Крім цього, у жінок, які переживали статеву стриманість, знижувався імунітет. Справа в тому, заявили автори дослідження, що сеks сприяє виробленню стероїдного гормону – дегідроепіандростерона, необхідного для зміцнення імунної системи. Таким чином за відсутності статевого життя зростає ризик деяких захворювань, наприклад, інфекцій сечовивідних шляхів.

3) Гормональний дисбаланс

Але найголовніше – в організмі виникає гормональний дисбаланс, що веде до порушення обмінних процесів. Жінка починає страждати мігренню, може погладшати, у неї важче проходять синдром ПМС і місячні, порушується робота щитовидної залози, можуть виникнути такі захворювання, як мастопатія і міома матки, а в запущених випадках – і рак.

4) Погіршується пам’ять

Негативно впливає утримання і на пам’ять. Вчені з кліки Мейо з’ясували, що під час статевого акту спостерігається збільшена активність в області гіпокампу, що впливає на довгострокову пам’ять і формування нових нейронних зв’язків у мозку.