3 основних правил жінки, якій набридло бути «хорошою»
Мотивація

3 основних правил жінки, якій набридло бути «хорошою»

З дитинства їй вселяли думку, що потрібно для всіх бути хорошою, допомагати, догоджати. І неважливо, що це робиться за рахунок свого комфорту, душевних і фізичних ресурсів. В результаті у цієї жінки сформувалася головна мета в спілкуванні – всім подобатися. Але колись це набридне.

Одного разу я запитала у знайомої вожатої, як вона примудряється підтримувати ідеальну дисципліну, і змушує дітей робити саме те, що їй потрібно. – О, це дуже просто! – сказала вожата. – Потрібно спочатку вигадати якісь нічого не варті фантики: бали, окуляри, словесні заохочення. А потім погрожувати їх відняти. Я працюю вже багато років, і це завжди діє.

Я задумалася тоді: а що, якщо це діє до сих пір? Хіба ви не зустрічали людей, готових завдати собі неабиякі незручності, аби нікого не засмутити?

Перше правило дорослої жінки: ти не 100 доларів, щоб усім подобатися

З життєвого досвіду вона знає, що вимога вчитися на одні п’ятірки, добре себе вести, сидіти, щільно стиснувши колінка, і подобатися всім без розбору, придумано для того, щоб маленькою дівчинкою було легше управляти.

Є два кольори: чорний і білий, а є відтінки, яких більше. Не можна все життя пройти в білому одязі, не поставивши на нього навіть маленької плямочки. Іноді, щоб досягти своїх цілей, необхідне вміння стійко витримувати негатив до себе. Дозволити собі бути для когось поганим і не вибачаючись на кожному кроці за те, що ти є.

Прийняти себе хорошого, успішного, смачного, з ніг до голови обмазаного солодким сиропом вдаваної доброзичливості може кожен. Прийняти себе поганим, програвшим і дратівливим деяких людей без причини може тільки доросла людина.

Ця думка могла б врятувати мільйонних хороших дівчаток від біди. Від невдалого заміжжя і чоловіка-абьюзера, від рабства на службі, коли роботодавець вичавлює соки за мінімальну зарплату, від тиранії власних батьків і «друзів». Достатньо лише перестати намагатися бути 100 доларами, приємним і зручним для всіх.

Друге правило дорослої жінки: ніколи не бери на себе чужу відповідальність

Гарну дівчинку з акуратними бантиками привчають нести всю тяжкість світу на своїх тендітних плечах. Саме від її поведінки залежить здоров’я бабусі. У бабусі взагалі хворе серце. Ось дівчинка стане носитися, стрибати, а бабуся візьме та й помре від засмучення. І буде дівчинка винна-винна! Нічого було стрибати!

Саме від успішності дівчинки залежить настрій мами. Ось була б дівчинка відмінниця – мама б раділа. Але дівчинка отримала четвірку. А можете бути – о, жах! – і трійку раз схопила. Ну все, тепер мама буде плакати і заллє сльозами всю кімнату, весь будинок і весь мікрорайон. І навіть трохи підніме рівень світового океану. А винен у цьому хто? Дівчинка!

Ось ви смієтеся, а я знаю дорослих жінок, які до сих пір вислуховують подібні звинувачення. Правда, в більш дорослому варіанті. Вони до цих пір несуть весь тягар світу на своїх плечах. Тільки дорослий світ, в порівнянні з дитячим, набагато важчий. Він такий важкий, що може і розчавити.

Такі жінки зводять себе настільки, що хворіють справжнісінькими хворобами, на відміну від бабусі (як правило, найбільш «вмираючі» від дитячого галасу бабусі живуть років до 90-95). Згорають як свічки на різних «допомагаючих» роботах. А потім так і живуть – вигорілі, виснажені, несуть чужі хрести і проживають чужі життя. Відповідати за себе – велике благо. Тут важливі обидві частини. І «відповідати» і «за себе».

Третє правило дорослої жінки: не дозволяй перетворити себе в загнаного коня

Люди мислять штампами і люблять давати поради. Це, власне, ніяка не новина. Проблема в тому, що ці поради даються з урахуванням їх власного стану і самопочуття.

Наприклад, Василина Михайлівна Премудра соромить молоду маму за брудне волосся, зібране нашвидку в щурячий хвостик на потилиці. Вона вважає, що красива акуратна зачіска – це великий бонус, і не розуміє, як можна добровільно від такого відмовлятися.

Для В.М. Премудрої це насправді так – вона наближається до пенсійного рубежу, і доглянутий зовнішній вигляд дозволяє їй довше залишатися на коні і зберігати вплив і доходи. А молода мама з хвостиком не спала вже кілька ночей – у дитини ГРЗ. Або коліки. Або зубки ріжуться. І краще відновлення ресурсу для неї зараз – добряче виспатися. А зачіска (спортзал, манікюр і курси по саморозвитку) – недозволена трата ресурсу.

Якщо хвостик робить Василиса Михайлівна – це втрата ресурсу. Якщо матуся – відновлення ресурсу. І розібратися, що саме відбувається, з боку буває досить непросто.

Гарна дівчинка не привчена розбиратися, що у неї де – де надлишок, а де недолік. Тому в надії відновитися і прийти до якогось ідеалу вона робить безліч зайвих, запропонованих суспільством рухів, на які можна було б покласти великий болт. Доросла жінка вчить своє тіло і своє серце спиратися на власні відчуття, а не повторювати за іншими.

Здається, що дорослою жінкою бути важко. Он скільки всього треба вміти. Але по факту це набагато легше, ніж виконувати нездійсненну спочатку місію: намагатися сподобатися всім, відповідати за весь світ і слухати всіх підряд, замість того, щоб слухати себе.

Автор – Яна Кубаєва