Допомагати чоловікові стати «кращим» – це не жіноча справа!
Мотивація

Допомагати чоловікові стати «кращим» – це не жіноча справа!

Пам’ятаэте, як у фільмі «Краще не буває» Джек Ніколсон сказав Хелен Хант: «Ти змушуєш мене бажати стати кращим», і ми всі просто розтанули? Ця фраза була дуууже несподіваною і романтичною, вірно? Хіба можна зробити іншій людині ще більш приємний комплімент? Звичайно, персонаж Джека Ніколсона в цьому фільмі боровся з психічним розладом, який заважав йому взаємодіяти з іншими людьми. І все ж… Це такий романтичний момент. Адже, правда?

У кіно такі моменти трапляються досить часто, а в реальному житті?
«Моя дружина змушує мене хотіти стати кращим», – це один з найпоширеніших компліментів, які чоловіки роблять своїм дружинам. І це визнання здається вельми романтичним і зворушливим. Дійсно, чоловік підносить свою дорогу дружину на п’єдестал і каже всім, що вона має на нього позитивний вплив, просто фактом свого існування. Я маю на увазі, це ж дійсно дуже круто мотивувати іншу людину ставати кращою, просто роблячи те, що б ти зробив в будь-якому випадку. Чорт забирай, це ж все одно, що мати суперсилу! Як приємно!

Але насправді, це не приємно…

Перш за все, жінки зовсім не потребують того, щоб бути супергероями. Ми і так постійно чинитимо на себе тиск, щоб бути хорошими мамами, вірними друзями, люблячими дружинами, щоб управляти будинком, залишатися в курсі поточних подій і займатися собою. Тому ми зовсім не бажаємо звалювати на свої тендітні плечі ще одну відповідальність у вигляді мотивації чоловіків ставати кращими.

Я розумію – це дуже приємний комплімент.А ле справа в тому, що ми теж прагнемо бути кращими. Але ви знаєте, звідки у нас з’являється це бажання? Воно народжується у нас всередині. Ми хочемо бути кращими, тому що в цьому і полягає наша життєва мета.

Життя людини – це, буквально, короткий спалах, даний нам Всесвітом, протягом якого ми намагаємося реалізувати всі свої найкращі якості, щоб стати гідними людьми. А якщо ми стаємо мамами, ми також докладаємо зусиль, щоб виховати гідну людину.

Кожен з нас є дуже зайнятою особою, яка не хоче також ще нести відповідальність за те, як інший дорослий чоловік ставиться до свого життя. Ми можемо підтримати, допомогти в чомусь, якщо потрібно, але не більше. Ми не здатні настільки глибоко пропускати через себе проблеми іншої людини, щоб стати, до всього іншого, ще й особистим психологом і мотиватором.

Ось хороша думка: як щодо того, щоб ви, чоловіки, просто були хорошими людьми – без того, що ми надихали вас на це? Як щодо того, щоб чоловіки не нав’язували жінкам свої правила поведінки?

Жінки не повинні нести відповідальність ні за хороші, ні за погані чоловічі вчинки.

Той факт, що жінка є хорошою людиною, не робить її автоматично вихователем чоловіка. Не дивіться на нас і не питайте, що ми зробили, щоб вплинути на вашу поведінку. Якщо ви шукайте натхнення для того, щоб стати гідною людиною, подивіться на інших людей, якими ви захоплюєтеся – вашого батька, вашу маму, на того мудрого викладача з університету. Почитайте книгу або зробіть що-небудь ще. Але не перекладайте відповідальність за це на свою жінку. Вона заслуговує людини, яка буде хорошою і без її участі.

А що стосується нас самих, то навряд чи ми мріємо про чоловіків, яких ми будемо мотивувати ставати кращими своїми вчинками. Наше життя – це не епізод з фільму, сценарій якого був створений чоловічою уявою.

Нас самих надихають чоловіки, які прагнуть до кращого самі по собі – ще до появи в їх житті жінки.

А що якщо жінка сама розклеїтись? Що якщо вона сама почне здійснювати погані вчинки? Що якщо вона сама опиниться людиною, далекою від ідеалу? Це означає, що чоловікові можна тепер і зовсім не намагатися ставати кращим? Або в цьому випадку йому самому потрібно буде зіграти роль натхненника? З якою системою ми тут будемо мати справу?

Не зрозумійте мене неправильно – взаємна підтримка дуже важлива в стосунках. Якщо обидва партнери надихають один одного бути кращими, це просто фантастика. Але занадто часто нам розповідають історії про те, що якийсь чоловік блукав у темряві, втрачений і покинутий – або навіть був справжнім негідником – до того, як його велика любов прийшла і надихнула його своєю чарівною жіночою добротою стати кращим. Це огидно, хлопці.

Просто будьте кращими. Будьте кращими. З власної волі.

Не вважайте жінок відповідальними за ваше сумлінне ставлення до життя. Ми знаємо, що ви в це вкладаєте тільки хороший сенс, але це вже занадто.

І жінки, будь ласка, не потрапляйте в пастку, думаючи, що це дуже романтична ідея. Якщо ідея про натхнення бути кращим не є «вулицею з двостороннім рухом», то нічого романтичного в ній немає.

Погано це чи добре, але ми не несемо відповідальності за поведінку чоловіків. Такі справи.

За матеріалами