“Знати собі ціну”: повчальна притча для кожного! Прочитаєш 1 раз, а запам’ятаєш назавжди!
Мотивація

“Знати собі ціну”: повчальна притча для кожного! Прочитаєш 1 раз, а запам’ятаєш назавжди!

Син закінчив університет з червоним дипломом і батько привіз його в фамільний будинок, щоб зробити йому подарунок.

Він дістав з кишені в’язку ключів і зі скрипом відкрив ворота гаража, де під щільною брезентовою накидкою стояв автомобіль.

– Я хочу подарувати тобі машину, яку придбав багато років тому, коли тільки починав пізнавати самостійне життя. Це не простий автомобіль.

Син підняв тканину, подивився на запорошений кузов машини і скривився. Її зовнішній вигляд явно не викликав у нього захоплення. Батько, побачивши його реакцію, додав:

– Так, синку, це не новий спорткар, але перед тим, як робити остаточні висновки, відвези її на сусідній авторинок і скажи, що хочеш її продати. Подивися, скільки тобі запропонують за неї.

Син поїхав туди і незабаром повернувся до батька:

– Вони запропонували мені за неї всього сто тисяч гривень, кажуть вона дуже стара і нікому не потрібна.

– Зрозумів, – спокійно сказав батько. – Спробуй заїхати в салон старих машин, може вони запропонують більше.

Через дві години хлопець знову повернувся додому, сказавши, що в автосалоні за цю машину йому запропонували триста тисяч гривень. Батько розуміюче кивнув, і попросив відвезти машину в клуб рідкісних автомобілів, щоб показати там.

Повернувшись син почав натхненно розповідати історію:

– Уявляєш, тату, коли я приїхав туди, учасники клубу обступили мене щільним кільцем і відразу ж запропонували викупити авто за десять мільйонів гривень. Кажуть, що це рідкісний Nissan Skyline R34, культова модель, яку дуже складно знайти.

Батько подивився на сина, усміхнувся куточками очей і спокійно сказав:

– В житті ти зустрінеш багато людей, які постійно будуть оцінювати тебе. Але тільки в правильному місці зможуть зрозуміти твою справжню цінність. Якщо тебе знецінюють – не гнівайся. Це означає, що ти просто знаходишся не в тому місці.

За матеріалами