Ось що може розповісти про здоров’я жінки волосся в інтимній зоні
Цікаво знати

Ось що може розповісти про здоров’я жінки волосся в інтимній зоні

Кожна жінка приділяє чимало уваги волоссю в своїй інтимній зоні. Це і особиста гігієна, і різноманітна способи епіляції й навіть створення інтимний зачісок. Але чи на тому зосереджують свою увагу жінки, так сильно бажаючи зробити цю частину свого тіла ідеально гладкою? Ви коли-небудь думали про те, що ваше волосся може багато розповісти про самопочуття?

3 істини про жіночий організм, про які ви могли не знати:

1. Ваше лобкове волосся вказує на ваш вік.

Напевно, з віком ви помічали, що ваше волосся на інтимній зоні стає іншим. Особливо це проявляєтья після менопаузи, саме тоді жінки відзначають зниження росту волосся. Крім того, волосся змінює пігмент, перетворюючись в сірий колір.

2. Ваші гормони мають прямий зв’язок з вашим волоссям в інтимних частинах.

Гормони грають важливу роль у функціонуванні жіночого організму. Проблеми з гормонами можуть викликати збільшення ваги, постійне відчуття втоми і надмірний ріст волосся. Тому, якщо ви помітили нетиповий посилений ріст волосся у цій пікантній зоні, негайно зверніться до лікаря, щоб перевірити гормони.

3. Прищі в інтимній зоні можуть попереджати про наявність серйозного захворювання.

Спокійно, не панікуйте! Не всі “прищі” свідчать про хвороби. Іноді наявність у цій зоні червоних висипів елементарно може бути пов’язаною із недотриманням особистої гігієни. Якщо причина лише в цьому – хвилюватися на потрібно. Варто присвяти більше уваги догляду за цією частиною тіла.

А ось при дискомфорті, висипаннях, великих прищах, почервонінні, свербінні, виразках, набряках в інтимній зоні слід звернутися до дерматолога і гінеколога. Ці прояви можуть бути наслідком різних захворювань, таких як:

1. Діабет. При високому рівні глюкози в крові в складках в паховій області можуть виникнути «бульбашки». У поєднанні з сверблячкою це призводить до мікротріщин, що може викликати інфекцію і прищі.

2. Бартолініт. Запалення залози виникає через проникнення мікроорганізмів в вивідний проток. В результаті запалення проток закупорюється, секрет згущується, застоюється, і мала статева губа набрякає. Захворювання супроводжується сильним болем, піднімається температура. Якщо консервативна терапія неефективна, то вдаються до хірургічного лікування.

3. Кандидоз (молочниця). При цій грибкової інфекції можуть з’явитися червоні прищі з білим нальотом разом з іншими симптомами – сверблячкою, печінням в області зовнішніх статевих органів.

4. Папіломатоз. Хронічне вірусне захворювання, при якому на шкірі і слизових з’являються папіломи – доброякісні утворення з щільною структурою і загостреним верхівкою. Наявність папілом на шкірі промежини може супроводжуватися сверблячкою.

5. Авітаміноз. Дефіцит вітамінів A, B, C, E призводить до сухості шкіри і лущення. В результаті також можуть виникнути запальні елементи.

6. Генітальний герпес. Виявляється прозорими бульбашками з мутним наповненням на зовнішніх статевих органах, які викликають біль і свербіж.

Пам’ятайте, що займатися самолікуванням небезпечно для здоров’я. Якщо у вас виникають підозри з приводу того чи іншого захворювання, вам краще звернутися до спеціалістів. Адже тільки лікар може поставити правильний діагноз!

Ось ще декілька фактів про інтимну частину, про які повинна пам’ятати кожна жінка:

  • Якщо ви відчуваєте якісь болі, дискомфорт або кандидоз, вам краще звернутися за кваліфікованою допомогою фахівців, ніж займатися самолікуванням в домашніх умовах за допомогою таких засобів як масло чайного дерева, наприклад.
  • Ми не говоримо вам викидати всі свої вузькі джинси, ви можете носити їх іноді, але намагайтеся носити замість них звичайні штани, оскільки вони повітропроникні. Постійне носіння вузького одягу може привести до вугрів або кандидозу, ви точно не хотіли б страждати ні від одного, ні від іншого. Просто будьте впевнені, що ви даєте своїм жіночим статевим органам вільний простір і вони можуть дихати.
  • Жінка повинна розуміти, що її статевий орган дуже чутливий і делікатний. Ви повинні дотримуватися гігієни, інакше можете зіштовхнути з інфекцією, почуттям загального подразнення і гострим запахом.
  • Одна з серйозних помилок! Це правда, що у всіх на може з’явитися свербіж в цьому місці. Однак, ви повинні намагатися чинити опір спокусі. Оскільки якщо ви не стримайтеся, ви можете викликати подальше подразнення, а потім можете зіткнутися з проблемою бактеріального вагітоза.
  • Ваша піхва чудова в своєму природному стані і інші коментарі не приймаються. Тепер, що стосується прикраси піхви різними матеріалами: піхва – найбільш чутлива частина вашого тіла, і ви, мабуть, не захочете мати проблеми пов’язані з цим органом. Будь-які прикраси у вигляді сторонніх тіл можуть привести до висипу і свербіжу.
  • Часте миття насправді очищає вашу піхву від всіх мікробів, в тому числі і таких важливих, які тримають ваші рівні корозійної активності під контролем. Позбавляючись від цих бактерій, ви стаєте абсолютно незахищеною від хвороб. Піхви так влаштовані, що не потрібно часто їх мити милом, оскільки вони самі виробляють речовину, яка діє як природний миючий засіб. Тому спеціалісти радять мити зовнішній шар за допомогою не парфумованого мила.
  • Вам краще вибрати інший спосіб видалення волосся замість використання бритви. Немає нічого поганого в тому, що жінки хочуть видаляти лобкове волосся. Але чи знаєте ви, що гоління і віск можуть викликати серйозні проблеми зі шкірою? Якщо ви страждаєте від проблеми врослого волосся, ви повинні перестати використовувати бритву.
  • Завжди носіть чисту нижню білизну, щоб захистити вашу піхву від інфекцій. Майже у кожної жінки щодня бувають виділення з піхви, тому важливо часто міняти нижню білизну. Краще частіше ходити в пральню, ніж в лікарню.
  • Всі жінки як тільки бачать прищ або висип на піхві відразу починають хвилюватися, але потрібно намагатися взагалі не торкатися його. Адже так ви лише погіршите ситуацію.

Дотримуйтесь ці прості поради, щоб зберегти вашу інтимну зону в порядку.