Хто в сім’ї головний – справжній чоловік чи сильна жінка?
Психологія

Хто в сім’ї головний – справжній чоловік чи сильна жінка?

Чоловік повинен бути сильним. Чоловік повинен вміти вкрутити лампочку, поміняти замок, встановити пральну машину. Чоловік повинен вміти вбити цвях, щоб повісити картину. А інакше – хіба він справжній чоловік? Та й, правда, який він, справжній чоловік?

Афоризм: Сильна жінка все може зробити сама, але справжній чоловік ніколи цього не допустить.

Переосмислення: Цей афоризм дуже підходить для сварки. Ефектну фразу може вигукнути жінка своєму чоловікові, коли той не виконав свій обов’язок: не зробив чоловічу роботу. Чим більше істерично вона викрикне його, тим більше неприємно зробить чоловікові. А чи правда, що справжній чоловік – це той, хто може зробити все, що вимагає від нього жінка? Або це твердження абсурдне само по собі?

Яка вона – «справжня жінка»? І який він – «справжній чоловік»? І головне – хто в цій сім’ї головний – справжній чоловік чи сильна жінка?

Як же ми звикли навішувати ярлики один на одного. При цьому в звичайні слова ми вкладаємо такий сенс, який їх робить неприємними і образливими для іншої людини, причому найчастіше абсолютно незаслужено. Зазвичай, кожен з нас під словами «справжній чоловік» має на увазі всі свої найкращі риси, в прямо скажемо ідеальному варіанті. І як противагу цьому всі свої найгірші риси виставляє, як характеристики «не справжнього чоловіка». Так, жінка зазвичай говорить: «я можу вкрутити лампочку, а ти – ні»; або «я можу заробити грошей, а ти – ні», причому привід у кожної жінки знаходиться свій. У своєму чоловікові ми, зазвичай, знаходимо масу недоліків, в яких можна дорікнути.

Але такий підхід до іншої людини, до чоловіка, до партнера в парі, хибний. Не через те, що треба любити і терпіти, а через те, що це в принципі неправильний погляд на речі. Справа в тому, що люди різні, вони по різному мислять, вони мають свої слабкі і сильні сторони. Залежно від того, які вектора є в людині, такі властивості і бажання у неї і будуть.

Якщо у жінки один набір властивостей і характеристик, то у її коханого чоловіка він зовсім інший. І тому навішувати на чоловіка свої поняття «справжній» і «не справжній» – не вірно. Докорами ви не допоможете коханому реалізуватися.

Так хто ж в родині головний?

Пари бувають різні. Але є одне правило: в парі, яка разом тільки через сексуальний потяг, люди обов’язково з різними векторами, завдяки чому власне і виникає цей потяг між ними. Проблема в тому, що через свою різницю і виникають постійні сварки, ми звинувачуємо один одного, ми хочемо один одного переробити. Нам здається, що інша людина може стати нашою ідеальною копією. А до представників свого ж вектора у нас потягу немає, і навіть якщо ми входимо в такий шлюб, то через зручність, не потяг. Це не природний шлюб.

Крім того, величезний вплив на нас роблять засоби масової інформації, які популяризують тільки один з видів справжнього чоловіка – а саме, ідеального з точки зору більшості людей.

Саме вони вважають, що справжній чоловік – це такий собі супермен. Він повинен і гроші заробляти, щоб її утримувати; в той же час вміти зробити будь-яку чоловічу роботу по дому. Він повинен бути ніжним і турботливим, він повинен любити розваги, подорожі, дискотеки. Він повинен божеволіти від краси своєї коханої і постійно говорити їй про те, що вона така красуня. Він повинен збуджувати від красивої нижньої білизни, яку вона одягає. Він повинен, повинен, повинен… І ось, якщо він буде саме таким – то він буде головою сім’ї і буде заслуговувати звання «справжнього чоловіка», в іншому випадку – він «не справжній чоловік». А що ж робити іншим чоловікам? Та й чи всім жінкам потрібен такий чоловік, яким його собі бачать пересічні жінки?

У реальному житті кожна людина має свої позитивні властивості і в парі, створеній за коханням, з радістю буде їх проявляти. Тільки в залежності від того, які вектора є у людини, такі «справжні» характеристики можна і очікувати від нього. А не докоряти в недоліках тих якостей, яких у нього немає і ніколи не було.

Є такий тип чолоіків – турботливий і уважний, ввічливий і довірливий, він з радістю виконає будь-яку роботу по дому і допоможе жінці на кухні або з дитиною. Але, як правило, він відчуває труднощі в пересуванні по кар’єрних сходах і в принципі йому важко працювати на службах, де зарплата безпосередньо залежить від швидкості роботи. Тому дорікати йому в тому, що він не рветься в директора, як інші, і за це називати «несправжнім чоловіком», позбавляти можливості бути головним у сім’ї, – це значить дорікати його в тому, що він в принципі не може зробити.

Важливо допомогти такому чоловікові зайняти своє місце і реалізуватися, згідно із заданими від природи властивостями. Реалізація такого типу чоловіка в сучасному світі – бути професіоналом своєї справи. Робити все ретельно і якісно. Адже жодна людина не захоче довірити себе поганому лікарю, наприклад, вірно ж? А за хорошого лікаря ми готові віддати великі гроші, аби він допоміг нам.

Інший тип чоловіків – це прекрасний добувач грошей для сім’ї. Він дуже заповзятливий і економний, він прагне до майнової і соціальної переваги над іншими. Але не особливо сильний по частині забивання цвяхів або прочищення раковини. Хіба він не справжній чоловік в родині? Чи не голова сімейства? А якщо він може заплатити за те, щоб хтось забив в його будинку цвях?

Те ж стосується і жінок. Наприклад, є жінка сильна від природи. Вона вибирає собі в пару слабких чоловіків, часто молодших за себе, яких дуже часто утримує або просто тягне за життя. При цьому ні вона, ні її партнер не відчувають якогось дискомфорту – це влаштовує обох. Чи варто з’ясовувати, хто з них справжній? Хто в такій сім’ї головний? Обидва людини в такій парі щасливі, хіба цього не досить для того, щоб не ділити і не з’ясовувати стосунки, хто повинен робити якусь роботу. Тому що так говорить стереотип в суспільстві.

У сім’ї немає головних або другорядних персонажів. У цій родині головні обидві людини, вони не прагнуть придушити один одного. Багато в чому тут допомагає розуміння бажань один одного. Те, що одна людина не може зробити, може на себе взяти інша, якщо їй це під силу. Те, що одній людині в парі необхідне, може постаратися надати інший або хоча б просто спробувати зрозуміти її потреби.

І одна, і друга людина в парі – справжні люди: справжня жінка і справжній чоловік. У парі, де розуміють такі прості істини, завжди буде лад і щастя, а сварок буде менше, ніж в тих, хто живуть за стереотипами сучасного світу.

За матеріалами