Кава і шоколад роблять нас розумнішими: доведено нейробіологами
Цікаво знати

Кава і шоколад роблять нас розумнішими: доведено нейробіологами

Кофеїн робить ваш мозок більш гнучким і стійким. Прекрасні новини, чи не так?

Нейробіологи представили нові докази того, що кава, чай (в меншій мірі) і шоколад сприяють оздоровленню мозку і роблять його більш гнучким. У 2019 було презентовано кілька дивовижних наукових досліджень, які варті  того, щоб про них знати.

Для початку, опубліковані в січні в журналі Neurochemical Research результати спільного дослідження Національного інституту старіння і Університету Джонса Хопкінса. Вчені, зокрема, прийшли до висновку, що органічні сполуки метилксантинів в чаї, кава і чорному шоколаді (какао) «впливають на активність нейронних мереж, сприяють стабільній когнітивній діяльності і захищають нейрони від дисфункції і загибелі внаслідок інсульту, хвороби Альцгеймера і хвороби Паркінсона».

В ході того ж дослідження було виявлено, що ксантинові похідні (хімічні речовини, що виробляються під час вступу до мозок кофеїну) «можуть добре позначатися на роботі мозку».

По-друге, результати мета-аналізу 11 досліджень впливу кави на здоров’я мозку, опубліковані у Всесвітньому журналі хірургічної онкології, показали, що кава, какао і чай знижують ризик розвитку не тільки хвороби Альцгеймера, але і раку мозку.

Якщо простіше: кофеїн робить ваш мозок більш гнучким і стійким.

А головний висновок: якщо ви хочете зберегти нормальну роботу мозку, то не варто відмовлятися від вживання кави, чаю і какао.

У яких дозах?

Дослідження показали, що денна доза кави може становити 6-8 чашок, причому бажано до 2 години дня, щоб не перешкодити нічного сну. Якщо це здається вам занадто багато, замініть 1-2 чашки кави 30 грамами чорного шоколаду. Варто зазначити, що пити каву і чай рекомендується без додавання цукру. У будь-якому випадку, ви відмінно зарядите свій мозок.

Джерело: cluber.com.ua