Коли перед вами зачиняються одні двері, натомість відкривається цілий Всесвіт
Життєві поради

Коли перед вами зачиняються одні двері, натомість відкривається цілий Всесвіт

Переступіть поріг страху та відкрийте безліч нових можливостей!

«Коли одні двері щастя закриваються, інші відкривається; але часто ми так довго дивимося на зачинені двері, що не помічаємо тих, які відкриті для нас», — Хелен Келлер.

Коли ви закриваєте двері, зазвичай це відбувається не через гординю або легкодухість. Ви дієте подібним чином тому, що вам набридає віддавати і не отримувати нічого взамін. Тому що у вас закінчуються сили і бажання. І тоді ви переступаєте поріг страху, щоб відкрити нові двері.

Так, усім нам відомо, що «коли одні двері закриваються, відкриваються інші». Нові двері, що повні безлічі можливостей, відкриваються не просто так. Для цього потрібно докласти певних зусиль, але в першу чергу — відпустити минуле.

Ми страждаємо від невиліковної звички налаштовуватися на один і той же емоційний канал: страждання, прихильність до втрачених речей, пам’ять про те, чого так і не вдалося досягти, і гіркоту всіх розчарувань, які ми зазнали. Якимось чином в цій безодні складних емоцій ми часто залишаємо напіввідкритими нескінченну кількість дверей з табличкою «на всякий випадок».

Потрібно постаратися зупинитися і відчути вітер, який дме через ці напіввідчинені двері. Це холодний вітер, який пахне часом, який зупинився, пахне висохлими сльозами і нездійсненими мріями. Цей вітер приносить відлуння голосів тих людей, які колись зробили нам боляче.

Для збереження емоційної рівноваги та здоров’я вам потрібно закрити двері.

Двері, які ми не наважуємося закрити

Перш ніж говорити про щось нове, що чекає на вас, уважно подивіться на двері, які ви не закрили. Що насправді означає закінчення чергового етапу життя, відхід з роботи або припинення відносин?

Це, насамперед, означає знання того, як правильно відпустити. І цьому знанню нас ніхто і ніколи не вчив. Однак якщо ви на мить задумаєтеся про цей делікатний акт хоробрості, то зрозумієте, що процес дорослішання, зростання і набуття певних якостей містить навчання вмінню закривати двері — всі, з яких дмуть холодні вітри.

Життя вчить нас тому, що для того, щоб бути щасливим, нам потрібно вміти приймати рішення. Якщо ви не наважуєтесь переступити через поріг і зачинити двері перед тим, що заподіює біль і вимотує вас, тоді ви позбавляєте себе можливості бути щасливим.

Як правильно закрити черговий етап життя

Ми чіпляємося за слова, які не були сказані нами в потрібний час. Ми обтяжені втраченими можливостями і нескінченними «чому?», на які ніколи не знайдемо відповіді. Як багато разів нам доводилося озиратися назад, одночасно спостерігаючи за тим, як зникає наше сьогодення. І в цьому не було нічого хорошого.

Ніхто не може жити у двох місцях одночасно. Ви або рухаєтеся вперед, або стаєте закладкою, яка назавжди залишається у найдраматичнішому розділі книги. Це неправильно; ви повинні перевернути сторінку і стати тим, хто ви є насправді.

Пошуки нового себе

– Практикуйте розвиток особистої відповідальності через внутрішній діалог із самим собою. Запитайте себе, за що ви чіпляєтеся, що утримує вас від того, щоб зробити крок вперед і закрити двері. Визначте свої страхи, дайте їм назву і спробуйте їх раціоналізувати. І запитайте себе, чи ви хочете й через кілька років залишатися на тому ж місці, на якому ви перебуваєте зараз.

– Пізнайте свої сильні сторони. Підкресліть свої чесноти, таланти і досягнення. І пам’ятайте, що вашими сильними сторонами є так само і люди, які щиро підтримують і люблять вас.

– Розробіть план на найближче майбутнє. Уявіть собі те місце, де ви хотіли б опинитися, і ті речі, якими хотіли займатися через пів року. Пориньте в те позитивне почуття, що супроводжує ці образи. Вдихніть його.

– Рухайтеся вперед без зайвого вантажу: з розкритим серцем, холодним розумом і відкритими очима. Продовжуйте свій шлях без ненависті, без образи, без емоційної тяжкості і без тих каменів, які тягли на своїй спині і які тримали вас у полоні.

– Закрийте двері і подивіться в майбутнє з новою надією в очах. Ви — це ще одна зірка у Всесвіті в пошуках нових і чудових можливостей. Чи відчуваєте ви це?

Джерело: ukr.media