6 ознак, що це не кохання, а токсична прив’язаність
Психологія

6 ознак, що це не кохання, а токсична прив’язаність

Ти думаєш, що любиш його, але правда, що це токсична прив’язаність. Ти так намагаєшся переконати себе, що ти хочеш його у своєму житті, але знаєш, що він тебе тебе — погана пара.

Найчастіше ми навіть не розуміємо, що токсично прив’язані до когось. Ми просто знаємо, що нам потрібна ця людина.

Ти хочеш, щоб він був із тобою, але щось відчувається не так. І якщо є наступні 6 ознак, це правда не любов.

1. Ти постійно у стані тривоги.

Любов дає відчуття спокою та безпеки, навіть коли коханої людини немає поряд. Ти просто знаєш, що знайшла свою половинку, що любиш її, і тому відчуваєш умиротворення.

А коли ти в токсичній прив’язаності, такого немає. Ти постійно у стані тривоги, боїшся, що все ось-ось зруйнується. Ти боїшся, що він може піти, що ти його втратиш і збожеволієш без нього. Ти все надто аналізуєш.

2. Ти відчуваєш ейфорію, коли він поряд.

Всі ми любимо знаходиться поруч із коханими людьми, але коли це токсична прив’язаність, ти просто трясешся над ним, намагаючись у всьому йому догодити, щоб він був з тобою. І ти не можеш виносити, коли він щось робить без тебе.

3. Ти уникаєш конфліктів за всяку ціну.

Так буває, коли людина насправді не любить свого партнера, а нездоровим чином прив’язана до неї. Як ти реагуєш під час конфлікту? Починаєш плакати чи намагаєшся відразу згладити ситуацію?

Що ти робиш, коли тобі не подобається те, як він поводиться? Просто відмовчуєшся?

Якби ти любила його, ти говорила б з ним про те, що тебе турбує.

4. Вся твоя особистість зосереджена довкола нього.

Може, ти почала чимось займатися тільки заради його схвалення, може, ти через це перестала щось робити — тоді це токсична прихильність. Ти відчуваєш, що маєш любити те саме, що й він, робити те саме, що він, у всьому з ним погоджуватися.

Але ти не мусиш втрачати свою індивідуальність, просто тому, що ти у стосунках. Не треба забувати про свої інтереси та уподобання, не потрібно їх соромитися, просто тому що він їх не поділяє.

Любити когось не означає бути однаковими у всьому.

5. Ти багато ревнуєш.

Через почуття тривоги та токсичних стосунків ти відчуваєш багато ревнощів. Одна думка про те, що він може піти до іншої, зводить тебе до пуття. Твої ревнощі ірраціональні ти ревнуєш до всіх, з ким він проводить час, включаючи його колег, друзів, рідних і т.д. І якщо він вирішує зустрітися з кимось із них, ти сприймаєш це як зраду.

Але коли ти любиш когось, ти хочеш, щоб ця людина була щасливою, неважливо, поряд з тобою вона чи ні.

6. Ти не ростеш у ваших стосунках.

Люблячі стосунки завжди спонукають тебе рости та розвиватися. Ви вчитеся один у одного, ви разом пробуєте щось нове, ви мотивуєте одне одного.

А коли ти в токсичній прихильності, ти перестаєш рости як особистість, і ви перестаєте рости як пара. Ти не працюєш над собою, бо він уже вибрав тебе. Ти забуваєш про свої хобі та кар’єру, про друзів. І цю ознаку дуже легко помітити вже за кілька місяців стосунків.

За матеріалами