10 ознак того, що стосунки скоро закінчаться
Життєві поради

10 ознак того, що стосунки скоро закінчаться

Час – найдорожчий ресурс, який ми маємо. У стосунках час теж виявляється не на останньому місці. Ми цінуємо хвилини, проведені з коханими людьми. Проте так само сильно ми шкодуємо, що витрачали час не на ту людину. Як зробити послугу собі та зберегти безцінні місяці (а то й роки) для того самого чоловіка? Про це і не лише – читайте далі.

Як зрозуміти, що стосунки зайшли в остаточний глухий кут?

Ніхто, запам’ятайте, жодна людина не зав’язує стосунки і не одружується, щоб розлучитися. Подивіться на фрази нижче. Чи не видаються вони вам знайомими? Можливо, і ви не раз вимовляли ці слова:

“Я думаю, це назавжди”…
“Це кохання на все життя”…
“Я відчуваю: завтра він зробить мені пропозицію”…

До речі, одразу згадується фільм «Як вийти заміж за три дні». Там молодик теж не поспішав із пропозицією. А коли зробив це, виявилося, що не про те мріяла головна героїня… Що ж, і справді, щоразу, коли хтось уривається в нашу душу, ми сподіваємося, що це назавжди. Людина – така разюча істота, яка не розуміє: ніхто не вічний, все тимчасово. І себе, і інших людей, і стосунки ми вважаємо чимось нескінченним, незмінним. Цей феномен психологи пояснюють властивостями нашої психіки. Справа в тому, що людина не може довго жити у напрузі. Тому наш мозок сам знаходить спосіб забезпечити нам здоровий, адекватний стан. Ми не божеволіємо саме тому, що думаємо: всі хороші речі, що відбуваються з нами, – назавжди, а погані – ненадовго. Але, звичайно, життя не завжди погоджується з нами. І часом є ознаки, які ніби шепочуть нам: все рухається до фіналу, не варто витрачати час.

Чому ми тримаємось за безперспективні стосунки?

Для багатьох жінок стосунки без зобов’язань або просто легкі побачення, які ні до чого не ведуть, – не варіант. Вони налаштовані на серйозність, створення сім’ї, на шлюб. Дівчата не бажають розмінюватися на легкі та нетривалі стосунки. Зазвичай, закоханість триває не більше року. І, начебто, що таке рік? Хіба ж це багато? Насправді так, багато. Рік ми витратили тут, рік – там. І раптом – ось уже у нас за спиною залишилася ціла низка безцільно витрачених років не на тих людей.

Справді, жінки нерідко помиляються у своїх обранцях. Ми сприймаємо легкий флірт, що нічого не означає, як серйозні наміри. Бажання чоловіків розвіятись ми розцінюємо як глибокі та великі почуття. Можливо, нам слід бути більш уважними та розбірливими до чоловіків? Щоб цього не сталося і потім не довелося шкодувати, краще відразу зрозуміти: цей чоловік не налаштований на серйозні стосунки. Крім того, важливо не потрапити на вудку емоційної залежності і не розгубити дорогоцінні хвилини життя.

Далі ми глянемо на 10 ознак – симптомів стосунків без майбутнього. Це допоможе вам зберегти свій час, захистити від неприємних вражень та непотрібних жалю. І, звичайно, ви зможете зрозуміти наміри вашого партнера навіть на самому початку стосунків.

№1. Неповажне ставлення до жінки

Чоловік нехтує вами? Він часом грубий, часто дратується без причини? Це вірна ознака того, що ці стосунки майже зжили себе. Ось ключові дзвіночки, які ніби кричать вам «Закінчуйте з цим чоловіком, ти гідна кращого!»:

  • критика вашого зовнішнього вигляду, поведінки, смаку;
  • ігнорування ваших бажань та потреб;
  • перебивання вас під час розмови;
  • несерйозне ставлення до вас;
  • приниження та знецінення вас.

Не важливо, ви разом лише рік чи вже десяток років. Неповага часом проявляється навіть через досить значний час. Але, як би ви не жалкували і не трималися за ці стосунки, вони приречені, і краще змиритися з цим раніше. Лише так ви зможете розпочати нове – найкраще – життя.

№2. Затягнений роман

Ось уже минуло два роки (а то й більше), але ваші стосунки так і не просунулися далі за прості зустрічі та романтичні вечори? Якщо чоловік дійсно любить вас, він захоче узаконити ваші стосунки. Тому що такий жест є свідченням його серйозного ставлення. Як правило, 90% романів, що затягнулися на кілька років, закінчуються нічим. Подумайте, чи ви хочете витратити ще рік, два, а то й три на цього чоловіка? Якщо все буквально кричить, що він не готовий до відповідальності.

№3. Відсутність спільних інтересів

На чому будуються міцні стосунки? По-перше, звичайно ж, почуття одне до одного. По-друге, це загальний побут, цілі, інтереси та хобі. При цьому вони частіше виникає саме із спільних інтересів. Так, іноді все починається із пристрасті. Але такі стосунки, як правило, швидко закінчуються. Не можна будувати все лише на фізичному тяжінні. Пам’ятайте: краса та молодість не вічні.

Що робити, якщо у вас немає спільних інтересів, захоплень? Чим, знову ж таки, займатися у вихідні? З іншого боку, однакові хобі (театр, книги, музика і т. д.) забезпечать більше точок дотику, ніж гола пристрасть. Адже вона рідко призводить до шлюбу, до сім’ї. Пристрасть швидко згасає, залишаючи по собі порожнечу – якщо вона, звичайно, нічим не підкріплюється. Охоловши, чоловік просто піде шукати нову пасію. Чи потрібне вам таке? Навряд чи…

№4. Небажання брати участь у житті партнера

Сьогодні жінки часто потрапляють у пастку паразитичних стосунків. У такому разі «працює» лише один партнер, а другий – приймає кохання та турботу як належне. Погано, що в таких стосунках відсутня взаємність. Але ваш “моторчик” без підживлення теж не зможе працювати вічно. Знаєте чим це закінчується? Тим, що ви збираєте свої речі і йдете з власної волі. Тому що у вас більше не буде сили – одна пустка. Такі стосунки – рано чи пізно – все одно закінчуються розлукою. Для тривалої взаємодії потрібний взаємообмін, інтерес один до одного. Стосунки будуються не тільки на матеріальній вигоді чи споживачі, але також на емоційній прихильності та інтелектуальному інтересі. Отже, порада така: позбавляйтеся паразитичних стосунків відразу ж, на початковому етапі! Якщо ви, звичайно, не хочете бути свідком руйнування своєї особи.

Якщо ви не впевнені, чи паразит ваш обранець, поспостерігайте за ним. Як часто він цікавиться вашим життям? Чи питає він, як ваші справи? Чи хвилюється про вас? Чи хоче бути ближчим до вас? А потім робіть висновки та приймайте рішення.

№5. Недовіра та безпричинні ревнощі

Ваш партнер постійно ревнує, контролює вас, влаштовує скандали? Що ж, прогнози не найкращі: недовіра до добра не наводить. До речі, вона зазвичай проявляється вже на етапі залицяння, залишаючись у вашій парі далі. Чому людина так поводиться? Ключова причина – страх зради. Ймовірно, у чоловіка в минулому були болючі, травматичні стосунки. Через страх зради чоловік буквально втрачає розум. Що буде далі? Він лізтиме у ваш телефон і сумку, порушуватиме особистий простір, читатиме ваші повідомлення в соціальних мережах тощо. На вас чекають допити, вічний пошук доказів у телефоні, кишені, а то й навіть справжні стеження! Часто ревнивий чоловік забороняє жінці спілкуватися з друзями, вільно пересуватися містом та навіть їздити до родичів без нього. Скажіть чесно: чи ви таке витримаєте?

Порада: не зв’язуйтесь з людиною, яка не розібралася зі своїми травмами. Зрозуміло, ви можете допомогти йому подолати біль, але якщо він сам цього захоче.

№6. Байдужість при думці про розлучення

Психологи називають це «емоційною тишею». Вам не страшно, якщо чоловік раптом збере валізу і піде від вас. Ви не боїтеся появи суперниць або інших ситуацій, які зазвичай руйнують стосунки. Прислухайтеся до себе. Якщо там тиша – у вас усередині, якщо ви розумієте – ваше життя не зміниться з відходом чоловіка, тоді висновок один: усе кінчено. При розлученні ви нічого не втратите, а, може, навіть придбаєте. Ймовірно, вдихнете, нарешті, на повні груди. Настав схожий момент у житті? У такому разі не варто тягнути: стосунки добігли кінця, краще спокійно розлучитися і відкрити нову сторінку.

№7. Стосунки на відстані

Листування, соціальні мережі, відеодзвінки, телефонні розмови, рідкісні зустрічі – час від часу. Статистика невблаганна: любов на відстані – це пацієнт, який вмирає у реанімації. Чоловікам, рано чи пізно, набридає такий формат стосунків, вони починають відсторонюватися від своїх обраниць, шукати нових захоплень. Що ж, нічого дивного в цьому, мабуть, немає. Кожна людина хоче тепла, хоче прокидатися поряд із другою половинкою. Чоловіки чекають, що жінка зустріне їх із роботи, приготує смачну вечерю. Так це дикий стереотип. Але вони справді часто живуть такими уявленнями. Якщо ж чоловік погоджується на стосунки на відстані, тоді, ймовірно, тут є каверза. Наприклад, дружина, друга сім’я, а то й просто поганий характер.

№8. Велика різниця у віці

Ви можете заперечити: а як же Майкл Дуглас та Кетрін Зета-Джонс? Якщо чоловік старший, це нормально, і стосунки можуть вийти дуже вдалими. Однак якщо чоловік, навпаки, молодший за жінку, навряд чи з цього щось вийде. Так, бувають винятки. Але це все-таки поодинокі випадки. При різниці більш ніж 10 років жінку навряд чи приваблює в хлопці щось більше, ніж гарне молоде тіло. А ми вже говорили: на голій фізичній пристрасті стосунки довго не протримаються. До того ж, несерйозний підхід юнака до життя може навіть дратувати досвідченішу партнерку!

№9. Ви не рухаєтеся вперед і не розвиваєтесь разом

Стосунки – це не лише спосіб позбутися самотності чи полегшити своє життя. Взявши шлюб або просто приймаючи рішення бути з чоловіком, ви напевно чекаєте більшого, ніж життя на одній території або зустрічі вечорами. На певному етапі життя, рух уперед та розвиток стають обов’язковою умовою. Інакше людина не відчуває задоволення. Але часто у стосунках буває так, що ви відчуваєте болото, застій. Здається, ніщо нікуди не рухається. Ваш партнер – людина невибаглива. Йому достатньо подивитися телевізор і лягти спати. Він не хоче міняти себе, ні до чого не прагне, не бажає досягати нових кар’єрних висот. А ви, навпаки, хочете купити квартиру, машину, досягти у житті більшого. Найгірше, коли інертність та пасивність чоловіка затягує жінку. І вона також втрачає амбіції, кидає навчання, роботу, кар’єру, ніби застигаючи на одному місці. Так ось, якщо раптом ви відчули почуття гострої безвиході, складності ситуації, значить, ви, нарешті, стали на вірний шлях. З будь-якого болота можна вибратися, поки не стало надто пізно. Пам’ятайте: життя – одне, а чоловіків – багато. Цінуйте себе!

№ 10. Повна відсутність конфліктів

Ну хіба це не чудово, га? Ви не сваритеся, навіть ніколи не підвищували голос один на одного. У чому тут може бути каверза? А вона, однак, є! Так, психологи кажуть, що повна відсутність конфліктів та розбіжностей не свідчить ні про що хороше у стосунках. З іншого боку, якщо ви, навпаки, постійно сваритеся і не можете дійти згоди – це теж не призведе до добрих результатів. Насправді, у будь-яких стосунках є образи, розбіжності, роздратування. Але замовчування їх призводить до одного: негативні почуття накопичуються, згодом у вас зникають теплі емоції до партнера. З’являється байдужість. Більше того, постійне згладжування розбіжностей, уникнення конфліктів призводить до того, що в якийсь момент вся ця купа пригнічених почуттів виплеснеться назовні. Будьте певні: це цунамі змете на своєму шляху залишки вашої симпатії одне до одного!

Порада: проблеми – це завжди неприємно. Але подолання складнощів робить нас сильнішими, досвідченішими і мудрішими. Потрібно більше говорити один з одним, спокійно обговорювати гострі моменти. Тож ви зможете будувати свої стосунки конструктивно.

За матеріалами