Ось що не можна робити під час місячних! 9 небезпечних помилок усіх жінок
Життєві поради

Ось що не можна робити під час місячних! 9 небезпечних помилок усіх жінок

Під час менструації жіночий організм стає вразливішим. Але багато панянок воліють не звертати особливої уваги на початок циклу і продовжують займатися звичними справами. А ось гінекологи наголошують на тому, що не можна робити під час місячних:

Помилка № 1 – спортивні заняття

Деякі жінки не звертають особливої ​​уваги на менструальний цикл і біжать у спортзал, щоб не пропустити довгоочікуване тренування. Але гінекологи рекомендують першого дня менструації зовсім відмовитися від фізичних навантажень.

Справа в тому, що в цей період вправи, як ніколи, сприяють посиленню кровотоку в статевих органах, що провокує рясні виділення. Однак не варто позбавляти себе цілком корисних тренувань: пілатес, йога (без перевернутих поз) та лікувальна фізкультура лише роблять краще.

Помилка №2 – постільний режим

Багато жінок перші дні менструального циклу проводять у ліжку, посилаючись на біль у животі. Це не зовсім правильне рішення, тому що в стані абсолютного спокою кров застоюється і місячні проходять набагато болючіше.

Під час менструації невелике фізичне навантаження потрібне! Виняток становлять лише ті жінки, чиї критичні дні стають справжнім випробуванням на витривалість. Тоді проблему слід вирішувати безпосередньо з лікарем.

Помилка № 3 – прийняття ванни

Краще відмовитися від ванни в цей період. Під час місячних шийка матки розкрита більш звичайного і, відповідно, надзвичайно схильна до негативного впливу бактерій.

Також варто уникати перегріву організму: під час ванни судини розширюються, а циркуляція крові посилюється. Це може закінчитися сильною кровотечею.

Помилка № 4 – активне статеве життя

Жінки часто запитують у гінеколога: чи допускається інтимна близькість під час менструації? На що більшість лікарів дають позитивну відповідь, за умови, що партнери використовують бар’єрні засоби контрацепції.

Однак навіть при дотриманні всіх правил інтимної близькості існує великий ризик спровокувати запальні захворювання. Адже маткова кров — чудове середовище для розвитку інфекцій та мікробів. Тож краще відкласти приємності на потім!

Помилка № 5 – строга дієта

Деякі жінки у спробах знайти ідеальну фігуру не допускають навіть думки про те, щоб відмовитися від суворого режиму харчування хоча б на один день. Але гінекологи наполягають на тому, що треба дотримуватись повноцінного раціону під час місячних.

Їсти можна практично все (звичайно мова про здорове харчування), бажано часто і в невеликих кількостях. Адже недоїдання разом із втратою крові може призвести до сильного нездужання.

Помилка №6 – прийом деяких медичних препаратів

Під час менструації погіршується згортування крові, тому не варто приймати препарати, які впливають на кровотворні процеси. До таких медикаментів відносяться анальгін та аспірин. Тим, хто відчуває сильний біль у животі, краще звернути увагу на препарати з парацетамолом.

Помилка № 7 – вживання алкогольних напоїв

Гінекологи радять жінкам на цей період повністю відмовитися від міцних напоїв. Алкоголь лише посилює менструальний біль та хворобиливість. Хороша новина – немає обмежень у прийомі рідини. Можна пити скільки завгодно воду, соки, чай.

Помилка № 8 – часте використання тампонів

Постійне та тривале використання тампонів може спровокувати розвиток запального процесу. Особливо це стосується тих жінок, які часто змінюють засоби гігієни у не призначеному для цього місці брудними руками. Також тривале використання тампона призводить до того, що клітини крові у теплому середовищі починають посилено розкладатися.

Помилка № 9 – вживання солоної їжі

Багато жінок під час менструації страждають від набряку, тому не варто посилювати ситуацію зайвою сіллю. Гостре теж не рекомендується їсти у ці дні.

Дотримуйтесь цих елементарних правил та будьте здорові!

За матеріалами