Чому потрібно кохатися, навіть коли у вас немає настрою
Цікаво знати

Чому потрібно кохатися, навіть коли у вас немає настрою

Багато з тих, хто давно полягає в стосунках, приділяють мало часу сеkсу. Діти і стрес зовсім не залишають сил. Однак фізична близькість тільки допоможе полегшити ці щоденні турботи і зміцнити здоров’я.

1. Сеkс зміцнює імунітет

Мікробіолог і письменник Вільям Колбі (William Kolbe) вважає, що це відбувається через вплив сеkсу на гіпофіз.

Під час сексуальної активності в гіпофіз надходять сигнали стимулювати ендокринну вісь, в тому числі вилочкову залозу (тимус), яка відіграє важливу роль в роботі імунної системи.

За даними опублікованого в 2009 році дослідження, у тих, хто займається сеkсом один або два рази в тиждень, зміст імуноглобуліну А в слині на 30% вище, ніж у тих, хто утримується від фізичної близькості. Імуноглобуліни А – антитіла, які допомагають нам боротися з інфекціями, в тому числі з застудою. Найвищий вміст цих антитіл було виявлено у пар, які займаються коханням кілька разів на тиждень.

2. Сеkс знижує тиск

У 2000 році вчені запиталися у 51 учасника (чоловіків і жінок) у віці від 20 до 47 років про те, як часто вони займаються сеkсом, а потім виміряли їх тиск. Виявилося, що більш висока частота сексуальної активності пов’язана зі зниженим кров’яним тиском.

Сеkс – відмінне тренування для серця і судин, а це позитивно впливає і на тиск. Крім того, для серця дуже корисна активне вироблення статевих гормонів, особливо естрогену.

3. Сеkс сприяє здоров’ю серця

У ході дослідження, проведеного вченими з Брістольського університету, було виявлено, що регулярні заняття сеkсом скорочують ризик інсульту і коронарної недостатності у чоловіків.

До аналогічних результатів прийшли і американські дослідники. За їхніми даними, у чоловіків, які проявляють сексуальну активність раз на місяць або рідше, підвищений ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи в порівнянні з тими, хто займається сеkсом двічі на тиждень або частіше. Дослідники припустили, що у тих, хто регулярно займається сеkсом, близькі довірчі стосунки в парі. А це благотворно впливає на здоров’я, в тому числі знижується рівень стресу.

4. Сеkс знижує рівень стресу

Розслаблення і благодушний настрій після сеkсу – звичайне явище. За даними опублікованого в 2002 році дослідження, сперmа має властивості антидепресанту. Контакт зі сперmою під час сеkсу підвищує відчуття щастя у жінок, тобто знижує рівень стресу.

Кері Саймон (Keri Simon), клінічний соціальний працівник з Сент-Луїса, також вважає, що близькі довірчі стосунки знижують вироблення гормону стресу кортизолу.

За допомогою дотиків і інтимних жестів ми подаємо сигнал, що нам можна довіряти, заспокоюючи природну реакцію організму «бий або біжи». Спілкування за допомогою дотиків дуже важливо. Завдяки простому потисканню руки, поплескування по спині або обіймам ми відчуваємо зв’язок з іншою людиною.

5. Сеkс покращує сон

Багато людей часто засинають відразу після сеkсу. А все тому, що під час занять коханняи і безпосередньо під час оргазmу виділяються ендорфіни і гормон окситоцин, які стимулюють засинання. Ендорфіни виробляються в гіпофізі під час інтенсивних фізичних навантажень, стресів і оргазmу. А окситоцин ще називають гормоном любові, тому що він зазвичай виділяється, коли двоє людей вступають у фізичний контакт.

Цікаво, що в ході проведеного в 2014 році дослідження було виявлено, що у жінок, які перебували в романтичних стосунках і спали на годину довше, підвищувався рівень статевого потягу. Також у них на 14% зростала ймовірність зайнятися сеkсом на наступний день. Так що зв’язок між сеkсом і засинанням, мабуть, працює в обидві сторони.

За матеріалами