Ось чому чоловіки втрачають дружин! Психолог назвав головну помилку, що приводить до розлучення
Психологія

Ось чому чоловіки втрачають дружин! Психолог назвав головну помилку, що приводить до розлучення

Психологічні дослідження показали, що в поняттях шлюбу у чоловіків і жінок в середньому дуже різні уявлення.

Середньостатистична жінка уявляє собі шлюб дуже добре, можна сказати детально – як має відбуватися ранок подружжя, як день, як вечір, чим будні відрізняються від вихідних, скільки разів їздити на море, як ходити в гості і кого поздоровляти. Я часом жартую, що у жінок є досить детальне креслення стосунків, де у всіх подробицях відзначені всі-всі-всі розміри, діаметри і опірність матеріалів.

Інша справа – чоловіки. У нашого середнього брата уявлення про шлюб вельми туманне. Буквально в дусі анекдоту «Борщу! У ліжко!». Іншими словами, середньостатистичний чоловік хоче, щоб все було добре, а що таке добре – представляє досить слабо.

Тут важливо згадати непорушний закон – чим чіткіше наші очікування, тим більше шансів, що реальність в них не вкладеться. І як тільки вона в них не вклалася, нас захльостують емоції – ми переживаємо, по-науковому кажучи, фрустрацію (по-простому – облом).

А реальність майже завжди розходиться з нашими очікуваннями. Тому жінка незадоволена своїм шлюбом набагато частіше і набагато більше, ніж чоловік (воно і зрозуміло – у нього очікувань було як кіт наплакав, в реальність вони більш-менш укладаються, з чого тут бути незадоволеним?).

Тому жінки частіше подають на розлучення – який сенс жити з людиною, яка тебе не влаштовує, яка не вкладається в твоє креслення? Одна мука.

«Твій день – восьме березня…»

Не треба думати, що жінки катастрофічно не праві в своїй схильності володіти ретельно проробленою картинкою шлюбу. Так само не варто вважати, що чоловіки катастрофічно помиляються, маючи про шлюб туманні уявлення.

Так, обидва варіанти є крайнощами. Так, було б добре, щоб уявлення жінок були менш конкретними, а уявлення чоловіків – більш конкретними (тим більше що за все це вельми пластично і при належній старанності змінюється).

Проблема в іншому. Проблема – в сексистській концепції деяких чоловіків, яку можна описати трьома словами: «Жінка каже дурниці». Сюди ж відноситься знамените: «Послухай жінку і зроби навпаки».

І коли жінка приходить і намагається спокійно, по-людськи, з повагою пояснити, що їй не все в шлюбі подобається, чоловік, в голові якого живе така концепція, просто відмахується від жінки.

Потім, на консультаціях у мене, ці чоловіки говорять, мовляв, я і не думав, що це для неї так важливо, вона не пояснювала, що це дійсно серйозна проблема, вона винна, вона не донесла.

Насправді жінка, звичайно ж, пояснювала і доносила, просто чоловік через свою концепції відмахнувся, не звернув уваги. Подумаєш, жінка каже якісь дурниці – їй хочеться частіше гуляти і взагалі спілкуватися, дурниця якась, не заважай дивитися телевізор.

А коли жінка пішла, ось тут вже не відмахнутися, ось тут в мозку прояснюється. Але вже пізно.

Очевидний вихід

Простої констатації мало. Треба б ще й конкретні рекомендації давати, вірно?

Почну з рекомендацій для жінок:

Шановні панянки! По можливості показуйте, що ситуація не просто вас турбує, а що це дійсно серйозна проблема (якщо це дійсно серйозна проблема), яку варто було б вирішити. Не треба замітати сміття під килим. Потрібно діставати його звідти, сортувати і спільними зусиллями викидати в призначене місце.

Ще раз. Якщо вас, милі дами, щось турбує, це потрібно обговорювати. Якщо вас щось турбує серйозно, це потрібно обговорювати серйозно.

Тепер рекомендація чоловікам:

Дорогі побратими! Позбавляйтеся, будь ласка, від сексистських концепцій. Це, по-перше, корисно, по-друге, дуже корисно. Ставтеся до занепокоєнь вашої жінки уважно – їх, в реальності, не так вже й багато, цих занепокоєнь, можна і розглянути.

Це, взагалі-то, нормально – уважно ставитися до близької людини і того, що відбувається з нню. Не відмахуватися, а надавати цьому значення, хоча б мінімальне.

Мені, зізнатися, трохи дивно все це писати, але, на жаль, – по роботі я регулярно стикаюся з чоловіками, в головах яких повним повно таких ось концепцій. Було б дивно, якби жінки не йшли від них.

На щастя, повторюся, людина цілком може поміняти свої концепції, було б бажання.

Разом:

Чоловікам варто бути більш уважними до переживань своїх жінок, жінкам варто чіткіше позначати проблеми і не замітати сміття під килим, не замовчувати проблеми. Тоді шанси на щасливий шлюб радикально зростають.

Павло Зигмантович