10 якостей чоловіка, здатного побудувати міцну і щасливу сім’ю
Життєві поради

10 якостей чоловіка, здатного побудувати міцну і щасливу сім’ю

З одного боку, міркування про те, як повинні поводитися «справжні чоловіки» або «справжні жінки», виглядають маніпуляцією. Мовляв, якщо ти не робиш, як я хочу, то ти не «справжня» або не «справжній».

З іншого боку, пише morena_morana, її часто просять назвати ті самі заповітні 10 якостей «справжнього чоловіка». І в цій статті вона їх називає з тим застереженням, що це якості, які потрібні сучасному джентльменові для того, щоб побудувати міцну і щасливу сім’ю. Або хоча б успішні стосунки з жінкою. Адже якщо він один сидить у своїй норі, яка різниця взагалі, справжній він там, чи ні?

1. Порядність.

Тут все зрозуміло без пояснень, щоб побудувати тривалі стосунки, потрібно бути не маніпулятором, не шахраєм, а порядною людиною, яка не прагне тягнути ковдру тільки на себе. Це, до речі, стосується всіх стосунків, і ділових, і дружніх, і любовних, і сімейних.

Здатність чинити по справедливості, внутрішній моральний кодекс, вірність своєму слову прикрашають всіх людей, будь-якої статі, зросту, ваги і віку.

2. Легкий характер.

Якщо вже мова йде про постійного партнера, то хороший, легкий характер без претензій на домінування йому просто необхідний, інакше життя перетвориться в постійну боротьбу за територію, притому в тебе вдома. Я знаю випадки, коли за хороший, легкий характер чоловікам прощають все, включаючи відсутність роботи, житла і совісті.

3. Доброта.

Якість, протилежна жорстокості, агресивності, прагненню придушувати. Дуже яскраво виявляє в ставленні до тварин, дітей, а також до всіх, хто слабший. Якщо людина готова допомагати слабким в біді, подати руку незнайомцю, який впав, і виходити кошеня, це хороша заявка на стосунки. Факт же насильства над твариною в дорослому віці повинен назавжди викреслювати чоловіка з кандидатів на розмноження.

4. Самостійність.

Це якість теж універсальна, вона прикрашає всіх, і чоловіків, і жінок, і дідусів, і юних дівчаток. І навіть, хто не визначився. Вона полягає в тому, що людина одна, сама по собі, не пропаде в цьому світі і для свого існування не потребує донорів і підпорок. Звичайно, у всіх бувають важкі часи, коли потрібна допомога близьких. Але це не повинно бути системою.

Чоловік, що висить на шиї у мами, тата або дружини, і не вміє про себе подбати в побуті, непривабливий.

5. Відповідальність.

Якість, схожа на порядність, але з більш важким, сумним відтінком. Порядна людина подбає про те, щоб апельсинів всім дісталося порівну. А відповідальна людина розуміє, що гроші на ці апельсини треба заробити, навіть якщо не хочеться. Особливо, якщо у тебе є діти. Особливо, якщо ці діти хворі…

У житті кожної людини є певна кількість неприємних обов’язків – «хрестів», пов’язаних з дітьми та батьками, з подружжям. І відповідальна людина несе їх гідно, а не ховається від них за жіночими спідницями.

6. Зрілість.

У сенсі, дорослість. Уміння ставити цілі і йти до них, відрізняти головне від другорядного, вічне від наносного, розуміти наслідки своїх вчинків, організовувати простір навколо себе і взагалі своє життя. Розуміти, що автор твого життя – ти, а не хтось інший.

7. Вірність.

Я маю на увазі навіть не фізичну сторону вірності, життя довге і в ньому всяке трапляється. А здатність тривалий час дотримуватися прийнятих цілям і цінностям, зберігати і підтримувати стосунки. Вірність адже буває не тільки відповідно до жінки. Але і до друзів, і до обраної справи життя…

Для мене вірність – синонім стійкості та послідовності. Передбачуваності, якщо хочете.

8. Емоційний інтелект.

Здатність розуміти і враховувати почуття людей, що знаходяться навколо, розвинена емпатія. Здатність надати емоційну підтримку, позитивне ставлення до маленьких дітей і готовність брати участь в їх вихованні з перших днів життя.

9. Розвинуте стратегічне мислення.

Здатність вибудовувати складні логічні конструкції, планувати на багато років вперед, здатність жертвувати скороминущим комфортом заради високої мети і досягати поставлених завдань.

Так, це про успіх, якщо хочете. І про те, що одна голова добре, а дві краще. У сімейному житті в тому числі. За умови, що друга голова – теж з мізками.

10. Сміливість.

Це і схильність до розумного авантюризму, і здатність взяти удар на себе, і рішучість у вчинках, і безстрашність в надзвичайних ситуаціях. Це єдина якість, яку я не вважаю універсальною, і відсутність якої мені легше було б пробачити жінці – адже часто вона змушена берегти себе заради дітей. Але боязкуватий чоловік це для мене як гарячий лід. Якщо боязкуватий, то чому чоловік?

Автор: morena_morana