«Там, де леви добріють, шакали нахабніють» Мудра фраза Аль Пачіно про природу людської нахабності
Життєві поради

«Там, де леви добріють, шакали нахабніють» Мудра фраза Аль Пачіно про природу людської нахабності

Культура людині потрібна для того, щоб вона вміла жити поруч з іншими людьми і в світі з самою собою. Але є люди, які сприймають тактовність і делікатність як слабкість.

Це результат виховання?

Так, тому що дитину формує вулиця, школа і батьки/генетика.

Отже, людина є продуктом культури, а значить цінностей.

Якщо ви добре виховані, то ви під загрозою, тому що вірите, що всі люди такі ж.

Є гарне прислів’я: «З вовками жити – по-вовчому вити». Це про те, що у людини повинен бути імунітет – захист від різних типів поведінки людей, що знаходяться поруч з нею.

Отже, моделюючи ситуації – тренуючись, можна домогтися оволодіння способами нейтралізації негативної поведінки інших на початковому етапі.

У Аль Пачіно, великого американського актора, є чудова фраза:

Там, де леви добріють, шакали нахабніють.

Тобто там, де ви попускаєте, там завжди знайдеться той, хто оцінить це як помилку і скористається ситуацією.

У мене був знайомий, людина працювала в ляльковому театрі. Років під 60, наймиліший і добрий чоловік. Якось раз я з ним їхав з дачі і до нас підвалила група гопників, грошей постріляти.

Ну з парочкою з них ще можна було «поговорити», але більше я б не здолав.

Тож, добряк дядько Ігор, який страждає від того, що на мурашку став, пояснив хлопцям по-простому, що вони не праві і що допускають величезну помилку. І що краще б їм перейти в інший вагон і не заперечувати.

Я був ошелешений. Ніколи не чув, як інтелігентно, культурно, без принижень гідності і не лякаючи можна все пояснити хлопцям.

Я його запитав, що це було? Він мені відповів, що культурним він став, коли його в театр тітка взяла працювати, а до цього він був цілком собі люмпеном. У театрі стало цікаво, пішов вчитися, спілкування з цікавими людьми – читання і практика по електричках (часто повертався один), плюс син в 90-х був бандитом…

Розумієте, я тоді був під великим враженням. Як можна було кількома фразами напоумити нахабних гопників і показати, хто в ситуації лев, а хто шакал…

Велика сила мистецтва, класики були правими…

За матеріалами