«Я можу бути розумною, коли це потрібно, але чоловікам це не подобається» – Мерилін Монро
Мотивація

«Я можу бути розумною, коли це потрібно, але чоловікам це не подобається» – Мерилін Монро

Вихована в притулку і прийомними батьками, Мерилін Монро побудувала запаморочливу кар’єру, ставши символом своєї епохи і еталоном краси, до цього дня залишаючись одним із найбільш упізнаваних жіночих образів в світі.

Однак образ, яким Мерилін підкорила світ, зіграв з нею злий жарт: вона стала його заручником. А побажавши вибратися, актриса не знайшла підтримки.

Вона боролася за рівність в цивільних правах.

В одному з останніх інтерв’ю Мерилін дуже просила журналіста зосередитися на важливих для неї речі, а не на сексуальності.

«Те, чого дійсно потребує світ, – це реальне відчуття спорідненості. Всі: зірки, робочі, негри, євреї, араби – всі ми брати. Будь ласка, не смійтеся з мене. Завершіть інтерв’ю тим, у що я вірю».

Одного разу Мерилін дізналася про те, що Еллу Фіцджеральд не пускали виступати в Мокамбо – найвідомішому клубі в Голлівуді через її расу і об’єми. Мерилін Монро, будучи величезною шанувальницею Елли, зателефонувала власникові клубу і пояснила, що вона особисто буде відвідувати клуб щовечора, якщо він запросить Еллу туди працювати. Це гарантовано забезпечить клуб публікою. Еллу Фіцджеральд найняли, і Мерилін кожен день сиділа за столиком попереду, як і обіцяла.

«Після цього мені більше не потрібно було перебиватися по маленьким джазовий клубам. Мерилін – дуже незвичайна жінка, трохи випереджає час і сама того не знає», – сказала Елла.

Мерилін активно займалася благодійністю.
Ось лише короткий список добрих справ знаменитої блондинки:

  • виступала з благодійними концертами для американських солдатів в Кореї;
  • фінансово підтримувала організації, що допомагають дитячим будинкам і іншим організаціям,
  • займаються проблемами дітей;
  • виступала за скасування ядерної зброї;
  • виписала чек на $10 тис. дитячому будинку під час візиту в Мексику;
  • заповіла 25% майна своєму психологу, яка повинна була проспонсорувати психіатричні лікарні.

У дитинстві Мерилін не отримала хорошу освіту. Тому в дорослому житті вона стала пристрасним книголюбом. В її бібліотеці було понад 400 книг, серед яких була присутня як художня, так і наукова література.

Актриса розвивалася у всіх сценічних напрямах. Мерилін витрачала час на навчання не тільки акторської майстерності. Вона займалася танцями, вокалом, важкою атлетикою, йогою.

Як говорила сама Мерилін: «Я можу бути розумною, коли це потрібно, але чоловікам це не подобається»