Ви можете багато чого дізнатися про чоловіка по тому, як він готує вам каву
Натхнення

Ви можете багато чого дізнатися про чоловіка по тому, як він готує вам каву

Я люблю каву не менше, ніж чоловіків. Чесно кажучи, відкрила для себе цей напій досить пізно – коли мені було за 20, але полюбила гаряче і назавжди.

У старшій школі я була фанатом чаю. Пригадую, пила англійський чай за сніданком зі своїм хлопцем, коли мені було 16. Він купив дорогий чай, спеціальні вкладиші, заварив ароматний напій. Я насолоджувалася звуком свистячого чайника, милувалася, як мій хлопець ходить по кухні. Такий сильний, спритний і одночасно такий романтичний. Він знав, як мені подобається цей чай.

А потім, коли мені було за двадцять, я вперше спробувала каву. І в ту ж мить забула про чай, як і про свого хлопця, який розбив мені серце, але це вже зовсім інша історія.

Кава – це моя любов на все життя. Еліксир життя, найефективніший природний антидепресант. Напій для безнадійних романтиків.

Я не можу прокинутися, не можу почати день, поки не вип’ю кави. Деякі люди гадають по чайним листям. Я ж гадаю по кавовій гущі. Вірніше, з поведінки людини, яка готує каву.

Як це робить ваш чоловік? Приносить ароматний напій в ліжко? Запитує, якій каві ви віддаєте перевагу – з вершками, міцній або навпаки? Він готує каву, яку вважає за краще сам, або ту, що любите ви?

Якщо ви звернете увагу на ці незначні, на перший погляд, деталі, прокинувшись вранці, то зможете дуже багато чого довідатися про свого обранця. Нерідко те, яким він є насправді.

Я зустрічалася з чоловіком, старшим за мене, протягом декількох років. Він пив виключно чай. Прокидався рано вранці і починав дзвонити як одержимий. Я, чесно кажучи, так і не зрозуміла досі, кому він дзвонив, але виглядало, наче це були дуже важливі розмови. Так ось, до сих пір не можу зрозуміти, звідки у нього бралося стільки енергії після випитого чаю. Він і мені пропонував спробувати його, але я опипалася: «Ні, дякую». Я краще піду в найближчу кав’ярню і вип’ю там свою обожнювану каву. Завжди одна…

Потім, протягом двох років я зустрічалася вже з іншим хлопцем, який завжди приносив каву в ліжко. А готував він її просто чудово! І завжди питав, яку я люблю більше. І завжди уважно вислуховував мої побажання. Ми пили каву вдвох.

Одного разу я випадково пролила свою каву на ліжко, і він спалахнув від люті: «Ну про що ж ти думаєш?»

Я на насправді не думала нічого, крім «Вау, кава!» А потім: «Ой!» У нього ж трапився справжнісінький напад люті. Це мене страшенно налякало.

Він завжди стежив за тим, щоб я відзначала, який він чудовий, тому що приносить каву в ліжко. «Не так багато хлопців приносять каву в ліжко, правда ж?» – завжди підкреслював він.

Сподіваюся, що таких чоловіків, які спалахують від гніву, якщо їх дівчина ненавмисно проллє каву, дійсно не так багато. Так, я впевнена в цьому!

У мене є друг, з яким ми бачимося від сили раз на рік. У нього ніколи не буває вдома вершків, тому що він п’є тільки чорну каву. Щороку я питаю його одне і те ж: «У тебе є вершки в цей раз?» І щороку він незмінно відповідає: «Ні». Ось яка користь від друга, який навіть через роки спілкування не може подумати про приємну дрібницю для тебе? Тільки випити разом текілу. Але мій друг просто чарівний, тому раз на рік я буду пити чорну каву з текілою. Це теж забавно час від часу.

Останній мій хлопець теж приносив каву в ліжко. Вважаю, ми обидва любили каву однаково. Пригадую, навіть жартували: «Хто прокинеться першим, той і приготує каву!»

Одного разу він відвідав мене в квартирі моєї тітки. У неї була тільки кава в зернах. Все закінчилося тим, що вони якимось чином вилетіли з кавомолки та розлетілися по всій кухні. На відміну від хлопця, який сказився, коли я пролила каву на ліжко, мій хлопець тільки добродушно засміявся.

Хаос став для нас ще одним приводом повеселитися. Це було так дивно-приємно: спостерігати за довготелесим чоловіком, який відчайдушно намагається зібрати кавові зерна з підлоги. Найтепліші спогади про нього пов’язані з картинкою, коли ми п’ємо каву в ліжку, насолоджуючись божественним напоєм. І хоча він був ще тим ловеласом, я переконувала себе, що він не всім своїм дівчатам приносить каву в ліжко. Думаю, я так і не дізнаюся, але нам дійсно тоді було здорово.

Справа в тому, що коли тобі приносять каву в ліжко, то це виглядає як обіцянка. Тому аромат такого напою залишається надовго…

Йому подобалося додавати в каву порошок куркуми. Одного ранку я сказала: «Не хочу куркуми, не сьогодні». Він сказав «добре», а потім все ж додав куркуму. Вважаю, він зробив це через неуважність, ніби нічого особливого, але… Насправді це був «дзвіночок» про те, що мої бажання і потреби для нього не мали значення. Він все робив по-своєму, незалежно від моїх бажань і почуттів. Тому і кава завжди буде на його умовах, в ліжку чи ні, зі мною чи без мене.

Нещодавно я зустріла свого старого друга, до якого ніколи не мала ніяких особливих почуттів. Свого часу він зробив спробу завоювати мене, але, отримавши відмову, зник і пізніше з’являвся тільки раз на рік, щоб «відзначитися». Ми зустрілися в кафе. Він не хотів сидіти за столиком, тому вийшли прогулятися. Ми тримали стаканчики з кавою в руках, гуляли, розмовляли про все на світі до заходу сонця, а потім він проводив мене додому.

І я тоді подумала, наскільки ця кава була би смачнішою, якщо б ми сиділи один навпроти одного, коли «базікали про все на світі». Якби він міг посидіти, залишитися зі мною хоч ненадовго. Але він ніколи не був тим, хто залишається. Для нього кава – це просто погуляти вночі по вулицях і поговорити. Ковток тут, слово там і… розбіглися.

Йому знадобилося п’ять років, щоб запропонувати випити кави… Занадто пізно, та й кава на смак була несвіжою.

Отже, я все ще чекаю. Я чекаю того ідеального хлопця, який знає, як правильно приготувати каву. Того, який уважно вислухає, яка кава мені подобається, і буде радий зробити приємне. Для цього слід лише додати трохи мигдалевого або вівсяного молока і щоб без цукру, без почуття провини, без сорому, без гніву. Просто кохання. Ви можете назвати мене Принцеса&Кава, але не думаю, що прошу занадто багато.

Автор: Еріка Родос