«Лікарю, цей чоловік мені тисне!» (Випадок в кабінеті психотерапевта)
Психологія

«Лікарю, цей чоловік мені тисне!» (Випадок в кабінеті психотерапевта)

До мене на прийом приходять різні люди. Цей випадок був нещодавно і зачепив мене практичним підходом до стосунків.

«Розумієте, – влаштовувалася в кріслі дівчина років 30, – він такий цікавий, сильний, розумний, чудовий співрозмовник, працює в хорошій компанії… не одружений, зустрічається тільки зі мною, я в цьому впевнена. Переваг у нього багато… Але мені не подобається те, що між нами відбувається.»

«Він постійно зайнятий і часу на мене вічно не вистачає – у нього багато роботи, новий проект в перспективі, захист дисертації… «Ось коли це все вирішиться, – каже він, – тоді, звичайно, у нас все буде по-іншому.» Я бачу його пару разів на тиждень, вечорами, коли він приїжджає до мене. Ми жодного разу нікуди не ходили разом, я не знаю його друзів, родичів і він моїх не знає… ми знайомі вже більше року і нічого за цей час не змінилося! Я так більше не можу!»

Я запитала у неї, в чому вона бачить мою допомогу. Клієнтка подумала і видала: «Допоможіть мені змінити його. Я думаю, що я роблю щось не так… ось якщо ви мене навчите, як зробити мого чоловіка більш відповідним для наших стосунків, ось тоді все зміниться на краще.»

У цей момент я подумала – щось мені це нагадує… А саме те, як деякі дівчата обирають собі взуття. Дівчина бачить туфлі в магазині, вони їй подобаються – шкіра, дизайн. Під час примірки з’ясовується, що вони жахливо незручні і тісні. Але вже є рішення – беру. Краса коштує жертв. І ось тоді в голові у дівчини виникають варіанти що з цими туфлями можна зробити, щоб їх носити. А саме:

  • Можна використовувати старий дідусів спосіб і розносити туфлі вдома в шерстяних шкарпетках, змочених в оцті.
  • Навчитися штучно посміхатися, коли болять ноги в нових туфлях, а прийшовши додому протирати ваткою зі спиртом кров на устілках.
  • Ще хороший спосіб правильним чином підгинати пальці в нових туфлях, майже як гейша. Але постійно пам’ятати, під яким кутом другий палець повинен бути повернений до третього. Так кілька годин цілком можна протриматися.

Стільки страждань заради однієї пари бездушною взуття… А ось чоловік, на відміну від туфель, все-таки живий. Я погано уявляю, як його можна розносити за допомогою вовняної шкарпетки до потрібного стану.

Вступивши в стосунки, жінка часто забуває про те, що там, на іншій стороні зв’язку, жива людина. Яка робить те, що їй хочеться… У неї є свої плани на життя, свої смаки, уподобання в музиці та їжі. І якщо вам щось не подобається, ви в праві їй сказати про це. Але і є ймовірність отримати відповідь: «Знаєш мила, а мене це влаштовує і змінювати я нічого не збираюся». І можна винищити скільки завгодно оцту, але її думка не зміниться. Це та реальність, яка є зараз, і змінити вашого чоловіка ви не в силах.

У разі взуття можна катувати себе китайськими тортурами, а можна поберегти ноги – поставити туфлі на полицю, зітхнути і відправитися на пошуки іншої ідеальної пари.

У випадку з чоловіком, є сенс поговорити. Розповісти про свої почуття, бажання. Якщо чоловік вступає в діалог, йому цікава ваша думка і він готовий до компромісів, думаю це ваш чоловік. А якщо ні – тоді краще відпустити його – НЕ мучитися марними надіями і не страждати як попало. Ноги від незручного взуття покриваються мозолями, душа від незручних стосунків-виразками.

Бережіть себе – ноги і душу. Вони вам ще знадобляться як в бутиках, так і в стосунках.

Ваша Міла Колпакчі