Що тримає чоловіка поруч із жінкою (думка авторитетного психолога)
Мотивація

Що тримає чоловіка поруч із жінкою (думка авторитетного психолога)

Стосунки чоловіка і жінки в шлюбі – предмет для дискусій усіх сімейних психологів. При цьому здається, що просто неможливо знайти універсальний рецепт щастя, який завжди би гарантував потрібний результат – багаторічний і щасливий шлюб.

І сьогодні пропонуємо трохи поміркувати на тему того, що тримає чоловіка в шлюбі поруч з конкретною жінкою. А також звернемося до думки Михайла Лобковського. Цікаво, що відомий психолог думає з цього приводу.

Стосунки чоловіка і жінки в шлюбі

Багато хто стверджує, що партнерів в шлюбі тримає виключно любов. Проте фахівці не схильні міркувати в настільки романтичному ключі. Вони вважають, що чоловік і жінка тільки перший час керуються сильними почуттями. Але вже через пару років любов або тане, або трансформується у щось більше.

У першому випадку пара розпадається. У другому – зберігається, а молоді люди звикають разом знаходити рішення побутових завдань. Але хіба може бути щасливим шлюб, в якому не залишилося місця яскравим почуттям? Практика показує, що так. Може.

Справа в тому, що з віком людина все більше втомлюється від знайомств, від нових осіб, від постійного притирання до нового партнера і його характеру. Згодом хочеться все більше спокою, тиші і розуміння. І якщо в поточних стосунках це все є, то навіть відсутність метеликів в животі не змусить піти.

Звичайно, завжди знаходяться ті, хто впевнений, що без кохання все не має сенсу. Вони заявляють, що такі стосунки приречені і потрібно швидше йти, щоб шукати нову любов. Чи так це?

У 40 або 50 років бути в комфортних стосунках, де є місце довірі, підтримці і розумінню – дорогого коштує. У зрілому віці це не менш важливо (а може і важливіше), ніж всі ті яскраві почуття, які ми відчуваємо завдяки викиду гормонів.

Але що тоді тримає чоловіка і жінку разом?

Напевно панянки, які роками вкладали всі ресурси виключно в красу, засмутяться. Адже секрет щасливого шлюбу точно не в привабливій фігурі або бездоганному обличчі. Він в мізках і духовності. Саме це і слід «прокачувати» тим, хто мріє про міцну сім’ю.

«Чоловік закохується в особистість, любить індивідуальність, а поважає за впевненість і незалежність», – так лаконічно виражається Михайло Лабковской.

Фахівець упевнений, що коли все вищесказане вивітрюється з стосунків – шлюб приречений. Залишиться лише сподіватися, що люди залишаться разом просто так, за звичкою. Але як надовго їх вистачить?

А якщо чоловік не тільки милується своєю обраницею, але і захоплюється нею, то навряд чи він вирішить проміняти її на якусь іншу красуню.

Ефектна зовнішність, гарне придане і вміння готувати – це прекрасні «бонуси». Але в зрілому віці більше хочеться спокою і комфорту, щоб не доводилося сваритися з партнером і слухати його нескінченні закиди. Тому саме вміння не порушувати зону комфорту близької людини багатьма фахівцями вважається одним з найбільш важливих в сімейних стосунках.

І відповідаючи на головне питання, можна зробити висновок, що чоловіка поряд з жінкою тримають всього дві умови, де перше – з нею цікаво розмовляти, а друге – вона не псує йому життя. Начебто не так і складно. Але на дистанції в десятки років це виявляється не таким вже простим завданням.

За матеріалами