10 речей, які мудра жінка ніколи не зробить заради свого партнера
Психологія

10 речей, які мудра жінка ніколи не зробить заради свого партнера

Начебто ми давно засвоїли правила, за якими будуються гармонійні стосунки. Але все одно раз у раз щось йде не так. Ми всі робимо прикрі помилки і самі ж підтримуємо непотрібні кліше, які прийшли з мелодрам. А ось мудрі жінки засвоїли, чого в стосунках робити не потрібно, і не наступають двічі на одні й ті ж граблі:

1. Кожну хвилину проводити разом

«Ти – моя половинка» – кіношна фраза, яка натякає, що, лише знайшовши любов, ви стаєте цілісними. А як щодо того, щоб бути цілісною сама по собі? Для цього необов’язково ділити з коханим кожну хвилину. Психологи стверджують, що приблизно в 30% випадків комусь в парі не вистачає особистого простору.

Пари часто розпадаються через банальну нестачу усамітнення і викликаного цим стресу. Досвідчені жінки знають, що бути завжди разом – не запорука міцного союзу, а, скоріше, загроза для нього. Якими б довірчими не були стосунки, партнери повинні мати місце і час, щоб побути наодинці зі своїми думками і скинути соціальні маски.

2. Ніколи не сваритися

Хочеться вірити, що якщо це той самий чоловік, призначений вам долею, то сваритися не доведеться і стосунки самі стануть ідеальними. Якщо ж ви раз у раз конфліктуєте, значить, не судилося? Мудрі жінки так не вважають. Вони готові з’ясовувати стосунки й сперечатися до хрипоти.

Психологи теж закликають не уникати сварок. Тому що проблеми потрібно розкривати, а не замовчувати. Адже протиріччя з’являються не просто так, а служать сигналами до змін. Вчасно піднятий конфлікт – це крок до того, щоб стосунки стали комфортнішими для обох.

3. Вірити обіцянкам

Психологи виявили цікаву закономірність: закохана людина, скоріше, не стримає обіцянки, яку дала своєму партнерові. І це пояснюється не безвідповідальністю або зневагою, а особливостями нашого сприйняття.

По-перше, в пориві теплих почуттів ми схильні обіцяти коханій людині більше, ніж можемо виконати. По-друге, не так страшно налажати перед близьким, з яким відчуваєш себе комфортно і який, швидше за все, пробачить за дрібну помилку. Цей урок добре засвоїли досвідчені жінки, а тому вони уважні до своїх обіцянок і не поспішають вірити всьому, що обіцяють їм.

4. Загрожувати розставанням

Нагадувати, що стосунки можуть закінчитися в будь-який момент, і тим самим підштовхувати партнера до того, щоб він змінив поведінку, може і ефективно, але ефект триває недовго. Такі слова в перспективі викличуть у партнера не чуйне ставлення, як хотілося б, а страх, невпевненість і, можливо, у відповідь агресію.

На думку дослідників, маніпулювати через погрози схильні невпевнені в собі люди. Їм простіше дистанціюватися від партнера, ніж вникати в проблеми. А мудрим жінкам допомагає позитивний погляд на партнера. Вони обговорюють проблеми не з позиції «я від тебе відмовлюся, якщо ти не виправишся», а з позиції «давай спробуємо виправити це разом».

5. Критикувати один одного

У вас може бути поганий настрій, невдала зачіска або ваш жарт може звучати не дуже дотепно, але справа партнера при цьому – підтримати вас і скрасити незручність. У гармонійних стосунках партнер – ваш союзник, але ніяк не противник. На думку психолога, критика провокує швидке розставання.

Мудрі жінки відрізняють критику від простого вираження невдоволення. Критика ставить під сумнів особистісні якості людини і принижує її. Якщо у одного є потреба розкритикувати іншого, то це говорить про те, що у того, хто критикує може бути комплекс неповноцінності, який він намагається компенсувати, самостверджуючись через партнера.

6. Ревнувати по дрібницях

Чим більше ревнує, тим сильніше любить – досвідчені люди не вірять в це. І психологи закликають не фарбувати зайвий контроль і недовіру партнера в романтичні тони. Міф про те, що по-справжньому закохана людина буде ревнувати до кожного стовпа, далекий від правди.

За спостереженнями вчених, люди, які регулярно перевіряли акаунти партнера в соцмережах, знаходили все більше приводів йому не довіряти, збільшували власну тривожність і бажання викрити його в зраді, в результаті потрапляли в замкнуте коло. Люди, схильні ревнувати по дрібницях, як правило, не впевнені в своїй ролі для партнера, а часто і в самих собі. Обмежувати чужу свободу – не вихід.

Що робити, якщо ревнощі не дають вам спокою?

  • Не шукати приводів для того, щоб зловити партнера на зраді.
  • Залишити в спокої листування і прибрати зайвий контроль.
  • Розвивати впевненість у собі і зміцнювати стосунки конструктивним шляхом. Якщо ви не маєте сумніву у власній значущості для партнера, то і ревнувати сенсу немає.
  • Частіше розповідати партнеру про свої ревнощі. Важливо говорити щиро, але не зриватися на злість або звинувачення. У спокійному примирливому тоні, яким ви говорите про проблему, відкриється і шлях до її вирішення.

7. Відповідати образою на образу

Якщо партнер вас образив, то чому б не відплатити йому тією ж монетою? Адже так легко відновити справедливість, покаравши за неправильну поведінку. Дослідження показали, що помста може короткочасно дати відчуття ейфорії, порівнянне з дією алкоголю і нікотину, але згодом залишає негативні емоції.

Мудрі жінки пам’ятають, які бувають наслідки помсти насправді. Помста змушує відтворювати образи і заважає зробити конструктивні висновки. Вона призводить до відчуження і взаємної підозріливості.

8. Вгадувати чужі бажання

Навчені досвідом люди не стануть робити того, про що їх не просили, а потім чекати за це подяки, яка так і не настане. Якщо весь час тільки й робити, що чинити партнеру послуги, то дуже скоро вони почнуть здаватися чимось природним і переростуть в обов’язки.

Якщо теплі почуття змушують вас надмірно догоджати іншому, то ви ризикуєте опинитися під тиском бажань партнера. Навіть якщо спочатку він не збирався вами маніпулювати, ви не залишите йому вибору. Краще подумайте про спільні плани і про те, щоб виконувалися не тільки чужі, а й ваші бажання.

9. Не говорити про минулі стосунки

Приємно це чи ні, але не можна побудувати стосунки з чистого аркуша, не знаючи, що один у одного за плечима. Той, хто вже бував у стосунках, чинить мудро, коли розповідає про свій досвід. Розмовляти про колишніх партнерів необхідно, стверджують фахівці. Така розмова потрібна не для того, щоб не повернутися до минулого, а для побудови кращого майбутнього.

Не потрібно видавати всі інтимні подробиці. Досить обговорити власні емоції і зроблені висновки. Тоді з нинішнім партнером буде легше уникнути старих помилок, а щирість і готовність поділитися особистим досвідом підвищить рівень довіри.

10. Захоплюватися спільними селфі

Досвід підказує, що часті селфі не йдуть стосункам на користь. Нешкідливі на перший погляд фото щасливих закоханих насправді можуть говорити про те, що пара близька до розриву.

Психологи помітили, що деякі пари надмірно захоплені селфі, тому що черпають емоції з відгуку – лайків і коментарів, замість того щоб отримувати їх від партнера. Найчастіше вони обирають підтримувати ілюзію ідеальних стосунків, а не вирішувати реальні проблеми.

За матеріалами