Чи потрібен жінкам с*кс? Вся правда про те, коли, навіщо і скільки
Психологія

Чи потрібен жінкам с*кс? Вся правда про те, коли, навіщо і скільки

З уявленнями про інтимні потреби представниць слабкої статі пов’язано чимало міфів і стереотипів. Які з них є правдою?

Розібратися в цьому нам допомогла сексолог, психолог, психоаналітик, фахівець з НЛП, доктор психології, член правління асоціації сексологів Яна Єнікеєва.

Міф 1. Чоловікам сеkс необхідний фізіологічно, жінки цілком можуть обійтися без нього

Правда, але частково

Дійсно, чоловікb частіше потребують сеkсe. Є зокрема, симптом Тарханова, він підвищує статеву збудливість при накопиченні сперми. Це спонукає чоловіка активно шукати інтимної близькості, використовуючи для цього весь арсенал, – підтверджує сексолог. – У жінок сексуальне бажання залежить, по-перше, від коливань гормонального фону – наприклад, посилюється в період місячних, – а по-друге, залежить від віку. В цілому ж сексуальне бажання багато в чому визначається емоційним станом жінки.

Міф 2. Жінкам не потрібен сеkс, найчастіше вони погоджуються на інтимну близькість «в подяку» за чоловічу увагу

Неправда

Психічно і сексологічно здорові люди обох статей добровільно, без будь-якої на те причини, від сеkсу не відмовляються. Сексуальність – невід’ємна складова людської психіки, а сеkс – важлива частина міжособистісних стосунків чоловіка і жінки.

Міф 3. Жінка спокійно може жити в стосунках з чоловіком без будь-якої інтимної близькості

Неправда

Відсутність сеkсу – це серйозна проблема. І важливо розібратися в причинах цієї проблеми. Адже сеkс має багато функцій: це і задоволення, і спілкування, і самоствердження, і дітородіння, і романтика, нарешті! А найголовніше, сеkс – це вираження любові. Бути бажаною дуже важливо для жінки, для її емоційного стану, для її самооцінки, для відчуття себе повноцінною у всіх стосунках. Якщо жінка позбавлена ​​сеkсу, то як би вона не була успішна в соціальній сфері, підсвідомо вона буде відчувати себе неповноцінною. Це негативно впливає на її самооцінку, може викликати пригніченість, депресію, почуття самотності і багато інших негативних емоцій.

Міф 4. Регулярний сеkс важливий тільки для чоловічого здоров’я, але не для жіночого

Неправда

Повноцінний сеkс дуже важливий для збереження жіночого здоров’я. Сеkс з його закономірною кульмінацією – орг@змом – є профілактикою гінекологічних та онкологічних захворювань. Недарма гінекологи і онкологи насамперед запитують жінку, чи живе вона регулярним статевим життям. Крім того, відсутність сеkсу негативно відбивається і на соматичному (тілесному) здоров’ї жінки, і на її емоційному стані.

Міф 5. Чим жінка старша, тим палкіша вона в ліжку

Правда

Сексуальне бажання у жінок дійсно залежить віку. Найбільш високо воно у 30-35 літніх, а в період клімаксу знову може активізуватися. Недарма кажуть: «45 – баба ягодка опять».

Міф 6. Чим пізніше дівчина почне статеве життя – тим краще. Ранній початок загрожує захворюваннями статевої сфери

Неправда

Деякі дослідження показали, що, якщо дівчина вступала в перший статевий контакт у віці 13-14 років, ризик ускладнень при вагітності і захворювання на рак шийки матки був злегка вище. Однак починати занадто пізно – також не менш небезпечне, каже Я. Єнікеєва.

Раніше сексуальна стадія лібідо визначалася з віку 17-18 років. Це оптимальний за всіма параметрами (фізіологічна і психологічна зрілість) вік початку статевого життя. Однак у зв’язку з акцелерацією вік початку статевого життя знизився. І зараз сексологи вважають нормальним, якщо статеве життя починається з 16-и років. Якщо втрата цноти як дівчиною, так і хлопцем, відбувається на кілька років пізніше сексологічних норм, то в цьому випадку сексологи говорять про затримку психосексуального розвитку. Це означає, що лібідо відстає у своєму розвитку від вікових норм. У таких людей в майбутньому виникають найрізноманітніші сексуальні дисфункції.

За матеріалами