Немає маленьких справ! Будь-яка ваша дія – це внесок у нашу Перемогу
Мотивація

Немає маленьких справ! Будь-яка ваша дія – це внесок у нашу Перемогу

Іл.: Karol Tuliszka

Вчора знайома розповіла історію про якогось старенького чоловіка, дядька Вітю, тракториста, який живе в українському селі на кордоні з Придністров’ям. Знайома можливо жартома попросила його спостерігати за кордоном, щоб ніхто не почав наступ на Одесу з чужої території. Тепер дядько Вітя щоранку і щовечора ось уже 18 днів поспіль надсилає подрузі до месенджера короткі повідомлення типу «Все спокійно!».

Можливо у мирний час ми посміялися б над цією історією, але сьогодні я думаю, що ця історія – це приклад, який ілюструє стратегію УСПІХУ НАЦІЇ, описану 26-м Президентом США Теодором Рузвельтом:

«РОБИ, ЩО МОЖЕШ,
З ТИМ, ЩО МАЄШ,
ТАМ, ДЕ ТИ Є»

– Теодор Рузвельт

Ти можеш тримати зброю в руках і захищати своє місто та країну – це твоя справа сьогодні!

Ти вмієш організовувати людей і досягати цілей, вибирай напрямок волонтерської діяльності та дій, де б ти не був.

Ти вмієш готувати і маєш якісь запаси? Приготуй щось ситне та смачне та передай бійцям на передову, або почастуй сусідів чи тих, хто сьогодні поділяє з тобою долю біженця.

Ти вмієш грати на якомусь інструменті чи співати? Заспівай у бомбосховищі. Заспівай бійцям. Зіграй щось гарне та оптимістичне сусідам. Вийди на вулицю, щедрого і готового до відображення нападу, міста і зіграй щось дуже душевне та красиве. Музика потрібна людям і в щастя, і в горі.

Ти вмієш фотографувати? Зніми кадри, які заспокоять або піднімуть бойовий дух людей навколо тебе!

Ти вмієш писати статті чи оповідання? Напиши щось, що додасть сили чи опору тим, кому важко.

У тебе болить серце за залишених собак і кішок? Знайди, погодуй, влаштуй або віддай тому, хто готовий взяти собі тремтяче кошеня або залишений кимось собаку з сумними людськими очима.

Ти вмієш ладнати з дітьми? Допоможи тим, хто вивозить дітей у безпечне місце. Заспокой, відволікай, зроби все, щоб діти отримали мінімум стресу у цій страшній ситуації

Ти вмієш заспокоювати інших, шукати потрібні слова, лікувати словом? Роби це!

Ти нічого з переліченого вище не вмієш? Йдучи в магазин, просто усміхнися незнайомій людині і побажай гарного мирного дня.

РОБИ, ЩО МОЖЕШ,
З ТИМ, ЩО МАЄШ,
ТАМ, ДЕ ТИ Є!

А знаєте, чому все це так важливо робити? Чому в цій ситуації нема маленьких справ? Чому все, що ви робите сьогодні архі важливо, де б ви не були і чим не займалися?

Тому що:

1. Коли людина бере на себе відповідальність за якусь справу, вона створює системні зв’язки з іншими людьми.

2. Безліч людей, які створили системні зв’язки між собою, утворюють складну систему.

3. Ця система при правильному налагодженні зв’язків може набути звані «системні властивості». Тобто Система може зробити те, що не може зробити самотужки жодна людина і жодна група людей, які її складають. Наприклад, ПЕРЕМОГТИ ВОРОГА і ВІДНОВИТИ ЖИТТЯ.

Роблячи те, що можемо, з тим, що маємо, там, де ми є МИ З ВАМИ СТВОРЮЄМО І ЗМІЦНЮЄМО СЬОГОДНІ НАЦІЮ, ЗДАТНУ ПЕРЕМОГТИ!

Немає маленьких справ! Будь-яка ваша дія – це внесок у ПЕРЕМОГУ та внесок у наближення МИРУ!

Автор невідомий