12 причин, чому жінки відмовляються від шлюбу
Психологія

12 причин, чому жінки відмовляються від шлюбу

Ми впевнені, ви теж помітили, що останнім часом жінки нерідко відмовляються від шлюбу, надаючи перевагу самотності. Що за цим стоїть і яка у них мотивація, ми спробували розібратися у цій статті.

1. Заміжжя – більше не показник успіху

Ще кілька десятиліть тому було соромно жінці бути самотньою. Її сприймали як неповноцінну і нереалізовану, тому з дитинства дівчаток виховували таким чином, аби вони були прекрасними дружинами. Однак часи змінилися. Заміжжя – більше не показник успіху жінки, тому багато хто більше не має його у пріоритетах. Конкуренція з чоловіками росте, розрив між зарплатами скорочується, тому значна частина жінок відмовляється від шлюбу, якщо не знаходить справжнє кохання. Доводити щось оточуючим немає потреби.

2. Одинокі – більш щасливі

Є докази вчених, що засвідчують: одинокі жінки більш щасливі, ніж їхні заміжні «колеги». І це теж не на користь популярності шлюбу у наші часи. Заміжня жінка зазвичай стикається зі збільшенням навантаження і проживає більш коротке життя, ніж могла б. Тому є частина представниць прекрасної статі, що не бажає собі такої важкої долі, а прагне якомога довше насолоджуватися незалежністю.

3. Амбіції і бажання самореалізації

Сьогодні все більше молоді жінки в першу чергу, орієнтуються на індивідуальний розвиток. Вони зацікавлені головним чином у власних успіхах і планують сім’ю тільки після того, як досягнуть успіху в кар’єрі. Тому жінки будують кар’єру, бізнес, знаходять цікаві хобі і досягають вершин, а лише потім задумуються про створення родини.

4. Нікому не хочеться зайвої домашньої роботи

Як би сумно це не звучало, але значна частина чоловіків навіть у наш час вважає, що всю хатню роботу, приготування їжі, походи по магазинах і виховання дітей повинно лежати лише на жінках. Тому тепер і чоловіка жінка вибирає вдумливо, намагаючись розібратися, чи не лише вона матиме купу обов’язків вдома. Якщо так, то самотність – не такий вже й поганий варіант, в усякому разі, можна приділяти час лише собі коханій.

5. Тепер можна мати дітей, не виходячи заміж

Колись діти поза шлюбом були об’єктом насмішок, знущань і символом тяжкої долі жінки. Зараз же все інакше. Жінки розуміють, що материнство – річ непроста, але емансипація дозволила мати хорошу роботу і здатність оплачувати рахунки, не переживаючи за завтрашній день. Тому якщо шлюб в плани не входить, а хочеться мати дитину, проблеми немає.

6. Завищені вимоги до супутника життя

Часто жінки відмовляються від шлюбу з тієї причини, що просто не можуть знайти свого ідеального чоловіка. Високі очікування від партнера заважають стати щасливою. Потрібно всього лише трохи знизити планку своїх вимог – і життя може піти геть в іншому руслі. Але якщо цього не відбувається, є й інші способи стати задоволеною життям.

7. Велика зайнятість

Представниці прекрасної статі не виходять заміж і тому, що не мають на це часу. Наша епоха вимагає стрімкості в прийнятті рішень, креативу і повної концентрації на процесах. Тому, поринаючи у кар’єру, жінкам банально просто немає коли будувати особисте життя. Проте це може бути і прекрасною відмовкою, що маскує небажання мати родину.

8. Невдалий досвід у батьківській родині

Нерідко жінки відмовляються від шлюбу, пам’ятаючи невдалий досвід своїх батьків. Більш того, з’являється відчуття, що якщо життя не склалось у мами, то щось подібне чекає і її.

9. Гіркий досвід власних стосунків

Може бути і так, що у жінки вже є за плечима невдалий шлюб, тому вона просто не готова знову заходити у цю річку. Тим більше, що кількість розлучень з кожним роком тільки зростає. Не бачачи перспективи у новому шлюбі, вона просто не розуміє, навіщо їй потрібні нові страждання.

10. Страх відповідальності

Зазвичай чоловіки страждають на брак відповідальності, проте і серед жінок є ті, хто відмовляються від офіційних відносин, оскільки бояться приймати рішення. Одна із причин страху – страх припуститися помилки, страх конкуренції, страх невдачі, низька самооцінка і навіть генетика.

11. Звичка бути самій

Саме значення шлюбу на сьогоднішній день зазнало великих змін. Ролі чоловіків і жінок також змінилися, тому зараз вони можуть щасливо жити незалежно один від одного. Крім того, є багато спокус, через які молоді люди відкладають одруження на потім. Але з часом може сформуватися звичка жити одній. Людина, яка довгий час живе сама, звикає до певного укладу життя і часто зовсім не поспішає міняти його, тому що боїться втратити стабільність. Це також популярна причина, через яку жінки відмовляються від шлюбу.

12. Пошук альтернативи традиційному шлюбу

Час не стоїться на місці і традиційні інститути шлюбу піддаються шаленій критиці. І молоді жінки часто шукають йому альтернативу. Через це настільки популярними є стосунки на відстані, романи в мережі чи навіть гостьові шлюби, – все це способи не втратити свою незалежність і власний простір. Тому відмова від традиційного шлюбу – це можливість знайти щось своє, що допоможе стати щасливим.

За матеріалами