Без кохання жінки… товстіють
Психологія

Без кохання жінки… товстіють

Дуже часто зайва вага сигналізує нам не про серйозні проблеми зі здоров’ям, а про проблеми у стосунках або про занадто велику кількість заборон в житті. Їжа стає “замінником” кохання.

Чи можуть незадоволені потреби стати причиною появи зайвої ваги?

Дуже часто зайва вага сигналізує нам не про серйозні проблеми зі здоров’ям, а про проблеми у стосунках або про занадто велику кількість заборон в житті. Вони стають причиною нічних набігів на холодильник і вживання в їжу солодкого, жирного і копченого в промислових масштабах. Їжа стає “замінником” кохання.

Саме тому, незважаючи на всі витрачені зусилля, далеко не всім людям дійсно вдається схуднути, а потім знову не набрати насилу «скинуті» кілограми, якщо психологічні проблеми залишаються невирішеними.

Причина №1. Блокована потреба в любові

Якщо у стосунках з коханим не все ладиться, і ви більше мовчите і ридаєте в подушку від недомовленості, чекаючи що партнер прочитає ваші думки і бажання, то причина нічних «набігів» на холодильник ясна. Набагато безпечніше підкрастися до холодильника, особливо вночі, коли ніхто не бачить, ніж набратися сміливості і ризикнути змінити щось у стосунках. Зробити це нам заважають страхи бути відкинутою, використаною, старі образи, звички і усталені погляди на життя.

Причина №2. Блокована потреба у визнанні

Можна «відсунути» власні бажання на задній план і слухати лише чоловіка, підлаштовуючись під його бажання і потреби: пізня вечеря для коханого, сеkс, коли хоче тільки він. «Все для тебе, дорогий, неважливо, що ти мене не помічаєш!» Подібна готовність до самопожертви обертається сумними наслідками: ви насилу стримуєте сльози, «забуваєте» про себе – блокуєте потребу в увазі, близькості або кидаєтеся в іншу крайність: сварки, істерики, скандали без конструктивних рішень – результат цих дій дуже схожий: ми «заїдаємо» або «запиваємо» власну «незначність».

Причина №3. Сексуальна дисгармонія

Однією з причин появи зайвої ваги можна вважати і… сеkс. Якщо сеkс для вас обов’язок, то ви так і будете товстіти потихеньку, зазвичай щороку кілограма на 2-3, перетворюючись в жінку, яка буде не цікава чоловікові. Якщо, навпаки, потреба в сеkсі є, але не задовольняється, то, знову ж таки, можливий набір ваги. Збуджений чоловік в такій ситуації віддасть перевагу зайнятися самозадоволенням, а жінка, швидше за все, з’їсть що-небудь смачне.

Що робити?

  • Для початку спробуйте говорити з собою про свої почуття – це безпрограшний варіант. Дайте їх собі. «Це я злюся, переживаю». Усвідомлювати їх. Це складніше, ніж «погладити» себе черговj. шоколадкою, зате не відбивається на талії.
  • Почніть прислухатися не тільки до своїх бажань, але і до почуттів. Не мовчіть, говоріть з партнером про свої почуття, в інтимній обстановці в тому числі.
  • Вчіться піклуватися один про одного рівноцінно.
  • Пам’ятайте, що ваші думки неможливо прочитати. Замовчування в стосунках призводить до почуттів образи і злості.
  • Перегляньте своє ставлення до сеkсу – він повинен перетворитися з обов’язки в задоволення.

Заборони і зайва вага

Якщо в нашому житті багато заборон і страхів, якщо ми постійно контролюємо себе через острах неприйняття себе іншою людиною, то їжа стає засобом для того, щоб забути про дисципліну, контроль і зобов’язання. Що ми в житті можемо робити для себе просто так? Їсти. У їжі ми дозволяємо собі цей «безпечний» спосіб отримувати задоволення – безконтрольне і необмежене. Дитяча частина душі розуміє – можна вередувати і «відриватися»! У стосунках ми собі такого не дозволяємо.

Коли людина прагне бути ідеальною, намагається відповідати високим стандартам і вимогам, їжа перетворюється часом в єдину віддушину.

Вихід простий і складний одночасно: дозвольте собі бути відмінною від ідеалу і поговоріть зі своїм тілом і пообіцяйте, що будете більш дбайливо і уважно поводитися з ним.

Три корисних вправи:

«Список задоволень»

Подумайте і складіть список всього того, що в житті приносить задоволення вам і вашому тілу, крім їжі. Потім застосовуйте ці знання на практиці. Може виявитися, що вам подобається масаж, ванна з ароматами, маски та обгортання, контрастний душ або танець живота.

«Я з’їм це через 7 хвилин»

Як тільки ви розумієте, що прямуєте в сторону кухні, хоча зовсім не збиралися є найближчим часом, приступайте до виконання цієї вправи. Замість того, щоб відкрити холодильник, скажіть собі «Я з’їм це через 7 хвилин» і тут же придумайте список справ, які ви повинні встигнути зробити за цей час. Бажання поїсти може пропасти, поки ви зайняті цими справами.

«Ламаємо пусковий механізм»

Усвідомте, які події «запускають» і доводять до кульмінації хворобливі стосунки з їжею: ПМС, відсутність можливості виспатися, образи і т. д. Постарайтеся уникати їх або відволікатися від них в майбутньому. Якщо виявиться, що всі вони так чи інакше пов’язані з партнером, напишіть йому листа. Висловіть все, що думаєте, без цензури, не соромлячись у виразах. Не поспішайте рвати текст на друзки! Замість цього уявіть себе на місці партнера і спробуйте відповісти на претензії. Це допоможе зняти напругу і розібратися в ситуації. І тільки потім порвіть папір.

За матеріалами