Як вік першого сеkсуального досвіду впливає на подальше життя жінки
Цікаво знати

Як вік першого сеkсуального досвіду впливає на подальше життя жінки

На думку психологів і сексопатологів, перший сексуальний досвід зазвичай робить вплив на все подальше життя людини. І це стосується не тільки сфери статевих стосунків і особистого життя.

Пастка для підлітків

За словами експертів, якщо перший досвід фізичної близькості виявився невдалим, це може накласти негативний відбиток на все подальше інтимне життя людини.

Ті, хто наважується на перший сеkс в ранньому віці, часто погано уявляють собі, чого чекати від цього досвіду, як реагувати на ті чи інші ситуації.

Нерідко все відбувається в не надто комфортних умовах (наприклад, в США підлітки часто позбавляються невинності на задніх сидіннях автомашин). Часто партнери на момент близькості перебувають під впливом алкоголю або навіть наркотиків. Тому відчуття можуть виявитися неприємними, а для дівчат, в силу особливостей їх фізіології, часто і болючими.

Негативні емоції тим сильнішф, чим менше у стосунках з партнером любові або хоча б потягу. Буває, що дівчина погоджується вступати в близькі стосунки тільки під тиском хлопця (не обов’язково це насильство), зі страху його втратити, тому що так роблять всі її подруги, і ін. Це може привести до того, що згодом їй не буде хотітися ні сеkсу, ні стосунків з чоловіками. А якщо вона і стане вступати в стосунки, то їй важко буде отримувати від них задоволення.

Зв’язок між першим сексуальним досвідом і успішністю

Психолог Пейдж Харден з Техаського університету в Остіні провела дослідження з метою з’ясувати, чи є зв’язок між часом першого сексуального досвіду і поведінкою людини в особистому житті – наприклад, схильністю до одруження або позашлюбного співжиття, кількістю партнерів, а також задоволеністю відносинами.

Харден використовувала дані Національного поздовжнього дослідження здоров’я юності, яке відстежував долі +1659 одностатевих пар близнюків приблизно з 16 до 29 років.

Вчені розділили близнюків на три групи за часом першого вступу в статеві стосунки: молодше 15 років, в 15-19 років і старше 19 років. Виявилося, що чим пізніше це сталося, тим вищими були досягнення індивіда в освіті і вищий сімейний дохід в дорослому житті. Тим часом, чим пізніше молоді люди починали інтимне життя, тим рідше вони вступали в законні шлюби і тим менше мали статевих партнерів в порівнянні з представниками інших двох груп. Однак, якщо вони все ж одружилися або знаходили постійного партнера, то, як правило, більше були задоволені якістю стосунків.

Також перший сексуальний досвід впливає на якість і стабільність романтичних стосунків в дорослому житті. Так дослідження показали, що ті люди, які пізніше втратили невинність, були щасливішими у шлюбі й мали менше розлучень.

Пейдж Харден вважає, що цьому є кілька можливих пояснень. Наприклад, якщо людина вперше вступає в інтимний зв’язок в 19 років або пізніше, то вона спочатку може бути більш розбірливою у потенційних партнерах. Або їх життєвий досвід підштовхує до того, щоб бути обережними у виборі партнера. Можливо також, що людина, яка спочатку отримує досвід платонічних стосунків і лише потім вступає в статеву близькість, краще розбирається в інших людях, і тому їй вдається вибудовувати більш успішні відносини, ніж тим, хто живе статевим життям з 14-15 років.